Nové hry na obzoru: datadisk The Sims 2 Nightlife

Eidos oficiálně oznámil nové pokračování zahnilé série Tomb Raider - Lara Croft se vrací! * Electronic Arts jsou tu pro změnu s v podaří teprve druhým datadiskem pro The Sims 2, nese podtitul Nightlife * A do třetice všeho dobrého klasická historická RTS Sparta: Ancient Wars

The Sims 2: Nightlife

Homepage: www.thesims2.com
Výrobce: Maxis
Vydavatel: Electronic Arts
Platforma: PC
Datum vydání: podzim 2005

Ještě ani pořádně nevyšel první datadisk University a už byly venku informace o chystaném druhém přídavku pro veleúspěšné The Sims 2. Z akademického prostředí se přesuneme úplně jinam (ale vlastně k logicky následujícímu celku), totiž k nočním párty.

  

Škola skončila, je čas trochu si užít a pod rouškou temnoty vyrazit ven, odreagovat se a zbavit se nahromaděného stresu. Někdo si de zahrát na počítači/konzoli, jiní vyrazí s přáteli do oblíbeného baru nebo klubu. Novinkou v Nigthlife bude "seznamovací systém", kdy si vaši Simáci budou moct dohodnout rande a vy dostanete možnost sledovat, zda se k sobě zvolená dvojice hodí či nikoliv. Nekonečné protančené noci, každodenní rande, romantické večeře v luxusních restauracích, to vše se může stát v datadisku Nightlife skutečností. Neobejde se samozřejmě ani bez více než stovky nových předmětů, včetně například pokerový stolek, DJské náčiní, apod. Díky tomu si můžete sami vytvořit vlastní noční klub a VIP salónek.

Electronic Arts vědí, jak si své hráče hýčkat.

Sparta: Ancient Wars

Homepage: www.imc-online.net
Výrobce: Interactive Media Consulting
Vydavatel: -
Platforma: PC
Datum vydání: 2006

Historické realtime strategie jsou v kurzu. Chystají se noví Cossacks 2, Stronghold 2, Imperial Glory, Age of Empires III a nyní k nim přibyl další kousek. Jedná se o začátek nové série realtime strategií - Sparta: Ancient Wars - od na herním poli dosud neznámé německé společnosti Interactive Media Consulting.

 

Vývojářský tým vede německý herní veterán Torsten Hess, který pracoval kupříkladu už na sérii Settlers. Sparta: Ancient Wars běží na 3D enginu a využívá i pokročilého fyzikálního enginu. Ten počítá s každým objektem na scéně - s každou budovou, ale i stromem, kamenem a skálou. Korektně by měla být simulována i voda a oheň, které mají mít realistický účinek na terén. Podobně realistické účinky mají mít i různé druhy střel na budovy, které se budou všelijak bortit a rozpadat. Celkem na nás čeká na třicet misí rozprostřených mezi tři frakce, samozřejmě se počítá i s multiplayerem. V obou případech se dočkáme obrovských bitev hodných údajně nejlepších hollywoodských trháků.

V půlce května by se na E3 v Los Angeles mělo objevit hratelné demo. Tak uvidíme! Že by taková menší německá předehra k Age of Empires III?

Tomb Raider: Legend

Homepage: www.tombraider.com
Výrobce: Crystal Dynamics
Vydavatel: Eidos
Platforma: PC, PlayStation 2, Xbox
Datum vydání: 2006

A do třetice všeho dobrého - je tu nový Tomb Raider! Potácející se obr Eidos sice vypustil už něco málo infa v průběhu minulého měsíce, ale nová Lara se vším všudy přichází teprve po Aprílu. Jaká je?

 

Nová, to především. Jiná, než ta předešlá. Poslední prsatka už přeci jen tak trochu zaváněla, a vydavatelé rozhodně nechtějí spojovat poslední nevalný díl série s chystaným pokračováním Legends, které má přinést spoustu svěžího větru. Lara dostala nový, upravený vzhled, nové pomůcky, opět je to sportovní, dobrodružství-chtivá dívka. Už sice méně přírodou obdařená, ale stále vtipná a energická. Vývojáři (nově zavedení Crystal Dynamics) si údajně znovu zahráli všechny díly série, pročetli se všemi recenzemi, prošli si všechna diskusní fóra, a ze všech těchto zdrojů jim vzešla nová podoba pro Legends.

Je pravda, že Crystal Dynamics jsou zkušený tým (Legacy of Kain). Navíc se do party vrátil původní tvůrce Lary Toby Gard jako hlavní tvůrce postav. Laraak dostane do vínku i nové pohyby, výrazy, apod. Vypadá to, že se máme na co těšit - konečně!

Váš názor Další článek: Live for Speed S2 - nová generace závodních simulátorů

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,