Nové hry na obzoru: Diablo jako sci-fi

Polští vývojáři připravují sci-fi verzi Diabla, která v mnoha ohledech připomíná také Dungeon Siege * Je tu datadisk pro IL2 Sturmovik: Zapomenuté bitvy! * Napínavý příběh, skvělá grafika, dokonalá akce - to je 3D akce Cold Winter * Máte chuť na něco oddychového? Vyzkoušejte Age of Castles, jednoduchou hříčku připomínající Heroes of Might & Magic
Nové hry na obzoru: Diablo jako sci-fi

Age of Castles

Oficiální stránky: http://www.anarchyent.com/aoc/
Výrobce: Anarchy Enterprises (http://www.anarchyent.com/)
Vydavatel: Party Top
Platforma: PC
Datum vydání: právě vychází

Inspirování úspěchem starší dobyvatelské hry Stronghold, rozhodli se tvůrci z malé společnosti Anarchy Enterprises, že vytvoří svou vlastní, o dost jednodušší, verzi téhle klasiky. Takovou... no, buďme upřímní, béčkovou až céčkovou. Oni stejně mají na takovéhle hry spadeno (jsou autory Ant War, DeepSea Tycoon a dalších), takže vlastně proč ne. Bude to levné a chvíli možná i zábavné. Tak vznikla hra Age of Castles, jejíž jméno má zjevně evokovat příbuznost se sérií Age of Empires.

     

Odehrává se ve vzdáleném světě plném magie a rytířů, kteří však nestačí ubránit své království před rozprostírajícím se zlem. Démoni z podzemí se škrábou na povrch a nechávají za sebou jen spoušť. Ubohý lid potřebuje v této nejtěžší chvíli vůdce! Krále, který znovu postaví hrad a začne proti Zlu bojovat. Nemůže jím být nikdo jiný, než vy, samozřejmě. Hra nabízí pět různých postav králů, každý s určitými vlastnostmi, osmnáct lokací, kde je možné postavit hrad, magii, vylepšování staveb, více než 60 druhů protivníků a další vlastnosti. Trochu to připomíná staré dobré HOMAM.

Space Hack

Oficiální stránky: http://www.rebelmind.com/spacehack/
Výrobce: Rebelmind (http://www.rebelmind.com/)
Vydavatel: ?
Platforma: PC
Datum vydání: 2. čtvrtletí 2004

Space Hack od zavedených polských developerů Rebelmind má být akční RPG ze sci-fi prostředí, vycházející však z tradiční herní mechaniky Diabla a jemu podobných her. Celý koncept vznikl na základě malého průzkumu, který si Rebelmind udělali mezi hráči a vydavateli. Snadno tak zjistili o co je zájem a rovnýma nohama skočili rovnou k vývoji. Engine je postaven na značně poupraveném 3D enginu pro jejich předchozí hru Grom, v jisté míře by tedy Space Hack mohl připomínat třeba i Dungeon Siege. Oproti ostatním titulům tvůrci vyzdvihují především v rámci tohoto žánru poměrně ojedinělý science fiction svět a důraz na hlavní postavu.

    

Příběh je vcelku klasický, přelidnění na zemi zapříčinilo drastické přesuny obyvatelstva do nejrůznějších kolonií, světové vlády přitvrdily v boji se zločinem, a kriminálníkem se tak mohl stát i ten, kdo třeba jen překročil rychlost. Hlavním hrdinou je bývalý příslušník vesmírných mariňáků, který si má odpykat trest na vzdálené planetě.

Právě s ním budete procházet různými světy (biosférami) a tam potkávat ty nejohavnější příšery, jaké si dovedete představit. Nic naplat, takové prostě nemají na světě co dělat, takže si s nimi za pomoci kupy různých zbraní budete muset poradit. Více než 40 druhů cizáků se ale jen tak nedá, navíc nebudou ani příliš hloupí, takže se jistě bude hodit klasické vylepšování vlastností postavy. Momentálně se hra stále ještě nachází v poměrně ranné fázi vývoje, vydání finální verze je naplánováno na jaro příštího roku. Bohužel, autoři se chtějí soustředit především na hru pro jednoho hráče a multiplayer si nechávají "do zásoby". Možná se tedy brzy dočkáme hry Space Hack 2.

Battle Over Europe

Oficiální stránky: http://www.justflight.com/, http://www.il2sturmovik.com/
Výrobce: Maddox Games (http://www.1c.ru/eng/) & Rocket Games
Vydavatel: Ubi Soft (http://www.ubi.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: únor 2003

Battle Over Europe je název pro nový datadisk k oblíbenému leteckému simulátoru z druhé světové války IL2 Sturmovik. Akce se tentokrát z východní fronty přesouvá na západ. Zatímco na východě zuří válka, Spojenci se pouštějí do samého srdce Německa. Nepřetržité bombardování a Den-D znamenají otevření druhé fronty. Luftwaffe se snaží ubránit svou vlast ze všech sil - kdo zvítězí? O tom můžete rozhodnout vy v šesti nových spojeneckých a šesti německých kampaních, které se odehrávají v období od června 1944 do května 1945, tedy samotného závěru války. Battle Over Europe se prezentuje do značné míry jako nezávislé rozšíření dnes zřejmě nejpropracovanější leteckého simulátoru z druhé světové války, nicméně tvůrci samozřejmě neváhali využít při vývoji pomoci jeho původních tvůrců z Maddox Games. Vypadá to na pěkný mazec, nejen milovníci leteckých bitev si tedy brzy přijdou na své!

     

Cold Winter

Oficiální stránky: http://coldwinter.com/
Výrobce: Swordfish Studios (http://www.swordfishstudios.com/)
Vydavatel: VU Games (http://www.vugames.com/)
Platforma: PlayStation 2
Datum vydání: 3. čtvrtletí 2004

Nejen v Rusku, ale také v Číně může někdy být pořádná zima. Jako tajný agent Andrew Sterling dostanete možnost to pocítit pěkně na vlastní kůži v připravované konzolové FPS jménem Cold Winter.  V přestrojení novináře pracujete už v Číně nějakou tu dobu a jakž-takž proplétáte se pavučinou intrik světových velmocí. Staré pořekadlo praví, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě, takže si můžete být jisti, že i na vás jednou dojde - šikmoocí ruďásci vás přistihnout při fotografování vojenských objektů, a už se vezete. Jste uvržen do vězení a máte být popraven přesně 1. ledna 2002. Aneb Šťastný nový rok!

  

Na prvních stránkách britských deníků se objevuje obrovský titulek "Anglický novinář čeká na smrt v Číně". Vás starý přítel Danny Parish to samozřejmě nehodlá nechat jen tak a vysílá do Číny jednoho ze svých nejspolehlivějších agentů. O Silvestru se můžete těšit na opravdu POŘÁDNÝ ohňostroj! A co vlastně tahle hra nabídne? Tři příběhové linky propletené v celkem patnácti levelech, osm různých prostředí, vynikající audiovizuální provedení. Škoda, že si jí užijí pouze majitelé PS2. Anebo ne? To se zřejmě uvidí teprve časem, nikdo o žádné exkluzivitě nemluvil a vývojáři (resp. vydavatel) by byli hloupí, kdyby si nechali utéct před očima také zisk z jiné než PS2 verze.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

včera |
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A