Nové hry na obzoru: FEAR, Dreamfall, Warhammer a ještě IG

Takže co tu máme nového? Warhammer 40,000: Dawn of War - úchvatnou realtime strategii z u nás neprávem poněkud opomíjeného světa Warhammeru, Imperial Glory - novou strategii z dílny španělských Pyro Studios, Dreamfall - aneb The Longest Journey 2 a nakonec také F.E.A.R., což není nic jiného než ten superutajovaný nový projekt od tvůrců Aliens versus Predator 2 nebo obou dílů No One Lives Forever. Dobrý, ne?

Warhammer 40,000: Dawn of War

Homepage: http://www.relic.com/product/dawnofwar/index.php
Výrobce: Relic
Dstributor: THQ
Platforma: PC
Datum vydání: 2004

Michal Rybka si na poslední straně posledního LEVELu stěžoval na nedostatek (kvalitních) her ze světa Warhammeru. Už nemusí! Brilantní vývojářské studio Relic chystá podle všeho - a hlavně aktuálního dění a předváděček na E3 - chvatnou realtime strategii Warhammer 40.000: Dawn of War.

     

Na oficiálních stránkách Relicové sebevědomě vyhlašují něco o "nové úrovni grafického zpracování". Nebýt aktuálních ohlasů z E3, nevěřil bych - jenže ono to tak asi opravdu je. Desítky a stovky jednotek se bijí na úchvatných bojištích, která jsou postupně zaplavována tratolišti krve a pokřivených ocelových plátů. Hráč jakožto velitel bude ovládat skupinky nejrůznějších jednotek, od paňáců přes těžké tanky a obrněná vozidla. Jednotlivým skupinám bude možné přidělovat velitele, podobně jako to šlo už kdysi dávno v české Paranoie (vzpomene si někdo?). Celkem se proti sobě postaví čtyři různé rasy - Mariňáci, Strana Chaosu, Orkové a Eldarové.

Pánové a dámy, tohle asi bude opravdu něco, stačí pohled na těch pár screenshotů. Taky už byste si to nejradši zahráli?! Vždyť to dělá to RELIC!!!

Imperial Glory

Homepage: http://www.imperialglory.com/
Výrobce: Pyro Studios
Dstributor: EIDOS
Platforma: PC
Datum vydání: 2004

O Španělech z Pyro Studios už nebylo od vydání Commandos 3 dlouho nic slyšet. To se teď mění, protože ve spolupráci se svým věrným EIDOSem oznamují novou realtime strategii Imperial Glory. Po relativně úspěšných Praetorians je to další výprava do historie - tentokrát se vypravíme do 19. století.

  

Zažijeme tak imperiální války mezi Anglií, Francií, Ruskem, Pruskem či Rakouskem-Uherskem - těchto pět velmocí také bude na výběr. Hráč dostane k dispozici historicky přesné jednotky i zbraně, dokonce i uniformy by měly být do posledního knoflíku realisticky zpracované. No, známe to španělské "punktlich", ale každopádně by bylo hezké, kdyby alespoň barvy jednotlivých vojáčků byly správně. A to se snad povede. Hráč navíc nebude pouze velitelem na bojišti, ale jeho starost by měla zahrnovat také diplomacii, ekonomiku a další aspekty válečných tažení. Dokonce se zde objeví také výzkum a vývoj nových bojových technologií.

Pyro Studios, jak všichni dobře víme, zklamou jen málokdy, pokud vůbec. A i když Imperial Glory nevypadá na právě masovou záležitost - to ostatně nebyli ani Commandos - bezesporu půjde o velice kvalitní záležitost.

Dreamfall

Homepage: http://www.dreamfall.com/
Výrobce: Funcom
Dstributor: Funcom
Platforma: PC
Datum vydání: podzim 2005

Než se severský Funcom konečně rozhoupal k oznámení druhého dílu své odvážné adventury The Longest Journey, za polárním kruhem se už dávno vystřídalo několik ročních období. Ale nakonec se to povedlo a my se tak můžeme těšit na další fantastická dobrodružství - tentokrát nejen krásné studentky umění April!

   

Ve dvojce se totiž sejdou hned tři postavy, které budete střídavě ovládat - tři vzájemně propletené osudy. Budou jimi ještě navíc tajemná Zoë a drsný Kian. Každý pocházející, stejně jako April, z úplně jiného světa. Znovu se utká magie a věda, ale tentokrát se dostaneme ještě dál, za obě tato mystéria a nahlédneme... to byste rádi věděli, co? Ale já to nevím a i kdybych věděl, neprozradil bych. Každopádně se můžete těšit na cestování skrze exotické lokace, rozsáhlé kontinenty a hru napěchovanou emocemi a akcí.

Funcom se jistě poučil z úspěchu posledního dílu série Broken Sword a tak lze jednoznačně čekat posun ke "konzolovitému" zjednodušení - což ovšem, jak jsme viděli v případě BS3, nemusí být vůbec na škodu. Naopak, pokud se vyvede příběh a postavy a autoři skutečně dokáží hře vdechnout emoce, může jít o skutečně fascinující zážitek!

F.E.A.R.

Homepage: zatím není
Výrobce: Monolith Productions
Dstributor: VU Games
Platforma: PC
Datum vydání: 2005

Místo toho, aby se úspěšný Monolith vycyhtrale pustil do dalšího pokračování své oblíbené série No One Lives Forever, vydal se na poměrně nejistou - ale o to odvážnější - stezku vývoje zcela nového titulu. Bude jím drsná adrenalinová 3D akce jménem F.E.A.R. čili "strach".

  

Je to zkratka pro First Encounter Assault and Recon. Příběh rozvíjí příběh zásahové jednotky vyslané na pomoc tajné letecké základně, která byla napadena neznámou skupinou ozbrojenců. Velitelství však se záchrannou jednotkou brzy po odletu ztrácí signál. Tato situace však trvá pouhých několik okamžiků, hned poté se ukáže, že celý tým byl zdecimován. Hráč se stává členem ještě o něco speciálnějšího komanda, které má za úkol vypořádat se s neznámým nebezpečím za jakoukoliv cenu a za pomoci jakýchkoliv prostředků. Tady to zavání trochou science fiction, nezdá se vám?!

Každopádně je to od Monolithu velmi, velmi odvážný krok, vybodnout se na zaručený kasovní trhák v podobě dalšího pokračování NOLFu a pustit se do zcela nového projektu. Který ovšem v mnohém připomíná Half-Life 2...

Diskuze (3) Další článek: E3 - AKTUALIZOVANÉ První in-game screenshoty z Tekkena 5 HIGH-RES + DOPLNĚNÉ

Témata článku: , , , , , , , , ,