Nové hry na obzoru: FPS z prostředí Hvězdných Válek

Star Wars Republic Commando - temná 3D střílečka z prostředí Hvězdných Válek * Zoo Tycoon 2 - aneb Microsoft se znovu strefuje do černého * World At War - ultrasložitá tahová strategie pouze pro fanatické hráče * The Mysterious Island - heboučký mix žánrů jako od králíčka Azurita
Nové hry na obzoru: FPS z prostředí Hvězdných Válek

Star Wars Republic Commando

Oficiální stránky: http://www.lucasarts.com/press/releases/74.html
Výrobce: LucasArts (http://www.lucasarts.com/)
Vydavatel: LucasArts (http://www.lucasarts.com/)
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: léto 2004

Proti Hvězdným Válkám vůbec nic nemám. Vlastně jsem je měl docela rád, když jsem byl ještě malý kluk. Jenže ty nové filmy - však víte. Jsem zvědavý na trojku. Ale možná ještě o něco víc jsme zvědavý na tuhle first person akci!

     

Hry, ve kterých se postavíme na stranu těch špatných bývají většinou dobré. A když ne dobré, tak alespoň zvláštní. Takové by mělo být i Republic Commando - "temné". Hráč se vžije do role velitele jednotky Speciálních Republikánských Sil. A to znamená jediné - výpravy na ty nejnebezpečnější mise hluboko za nepřátelskou linií. Budete sabotovat protivníkova zařízení, vysvobozovat rukojmí, sbírat data nebo zabíjet pohlaváry. K dispozici vám bude více než dvanáct "autentických" zbraní, které jsme viděli ve filmech - a samozřejmě i něco navíc. Celkem se podíváte do osmi různých herních prostředí. V průběhu akce budete také velet i dalším jednotkám, v čemž by vám měl vypomoct nový, zjednodušený systém příkazů. Samozřejmě, že nechybí ani multiplayer až pro 16 hráčů.

Obrázky nevypadají špatně, což o to. Jenom by mě zajímalo, proč LucasArts začali vývoj sami a nezadali jej raději nějakému v FPS žánru otrkanějšímu studiu. Chtějí si napravit reputaci?

Zoo Tycoon 2

Oficiální stránky: http://www.microsoft.com/games/pc/zootycoon2.aspx
Výrobce: Blue Fang Games LLC (http://www.bluefang.com/)
Vydavatel: Microsoft (http://www.microsoft.com/games/)
Platforma: PC
Datum vydání: podzim 2004

I když se mnoha lidem může původní Zoo Tycoon zdát jako naprostá slátanina (a možná ani nebudou daleko od pravdy), Microsoft na něm vyrejžoval pěkný balík peněz. A byl by v tom čert, aby si nenechal nakynout těsto pro druhý díl. A ten se právě peče.

    

Čeká nás v něm jedna velká změna. Sloni, opice, papoušci, levharti, žirafy, nosorožci, lvi, zebry, pštrosy, hadi, pavouci, lidi, kelímky, klece, stánky, palmy, chodníky, písek, všechno, prostě úplně všechno bude ve 3D. Chápete? FAKT VŠECHNO! No není to skvělé? Ehm, tedy, ano, je to skvělé. Ale hlavně to možná bude docela pěkné. Jak moc pěkné, to se můžete podívat na screenshotech. Abych se vrátil k tématu - ve dvojce budete moct svou zoo vybavit až třiceti typy zvířectva, dostanete možnost upravovat si terén, flóru, k dispozici budou také nové atrakce. Pro začátečníky je připraven dokonce i tutoriál.

Tak tomuhle říkám "spotřební hra". Ne že by ostatní hry nebyly spotřební, ale téhle to přímo kouká z očí. Microsoft ví jak je dělat a ještě lépe ví jak je prodat.

World At War

Oficiální stránky: http://www.worldatwaronline.com/
Výrobce: Matrix games (http://www.matrixgames.com/)
Vydavatel: 2 by 3 Games (http://www.2by3games.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: 2004

Vývojáři z Matrix Games jsou trošku blázni do 2. světové války. Vlastně, jsou to docela velcí blázni do 2. světové války. Tipuju, že nespí doma v posteli, ale někde na zahradě v zákopu, k večeři si dávají čokoládu na příděl a za cigarety by prodali i vlastní babičku. Jsou to přesně ti chlapíci, kteří dali svět Steel Panthers, prozatím nejdokonalejší bitevní simulátor jaký kdy byl vynalezen. A teď se chystají na další velký počin. Jmenuje se Gary Grisby`s World At War.

     

Jakmile má hra v názvu jméno svého vývojáře, můžete si být jistí, že je něco v nepořádku. Jedinou výjimku tady tvoří Sid Meier, ovšem ani u něj není vždycky všechno úplně košer. Každopádně, World at War je hra skutečně značně specifická, určená pro velmi úzký okruh lidí. Jedná se o válečnou tahovou strategii nejtvrdšího kalibru, určenou pouze podobným lidem, jako jen pan Grisby. Nejrozsáhlejší konflikt v historii lidstva se v něm před vámi rozevře jako vějíř, ale zda se vám ho podaří také znovu zavřít, to je otázka. Hra nabídne celkem čtyři rozsáhlé scénáře (jaro 1940. léto 1941, jaro 1942, léto 1943), přes 350 různých oblastí na světové mapě, pět stran za které můžete hrát (Německo, Japonsko, Sovětský Svaz, Spojenci a, trochu nečekaně, Čína). K dispozici vám bude na patnáct různorodých jednotek, každá z nich oplývající čtrnácti jednotlivými vlastnostmi.

Ale dost už čísel! Koho tyhle hry baví, asi si tady najde to své. Těm ostatním doporučuji nejprve raději řádně prověřit (třeba na oficiálním webu) a pak teprve na vlastní kůži vyzkoušet.

The Mysterious Island

Oficiální stránky: http://www.simplygamingpr.co.uk/tmi.htm
Výrobce: Studio Calaris
Vydavatel: Simply Gaming (http://www.simplygamingpr.co.uk/)
Platforma: PC
Datum vydání: 2004

Nezávislí vývojáři to dnes nemají lehké a už vůbec ne, když pocházejí z Polska. A to je právě případ lidí z týmu Studio Calaris, jejichž herní prvotinou je příjemně dětinský mix žánrů v hříčce The Mysterious Island.

    

Příběh vypráví o skupince pěti přátel, kteří ztroskotali na tajemném ostrově (ti bystřejší jistě už pochopili, že odtud pochází také název hry). Úkolem hráče je najít ostatní, zorganizovat je a společně s nimi vyrobit vor. Ještě k tomu je ale na jeho stavbu nutné najít suroviny, které jsou roztroušené po celém ostrově, který samozřejmě skýtá bezpočet různých překvapení i nebezpečí. Postupem času se ukáže, že on ten úkol nebude zas až tak jednoduchý, jak se zdálo na počátku. Příběh se zamotá a hráč se nakonec stává osvoboditelem původních obyvatel z kletby zlé čarodějky. A zazvoní zvonec a pohádky je konec!

Líbivá grafika, slibovaný mix žánrů RPG a RTS a k tomu všemu atmosféra naprosto svobodomyslného, nezávislého vývojářství. Čuchám čuchám pořádnou zajímavost!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A
Venku jsou první záběry ze hry Jurassic World Evolution

Venku jsou první záběry ze hry Jurassi…

Konečně se na nás chystá budovatelská strategie ze světa Jurassic Parku, kde si postavíte vlastní parčík. A tvůrci uvolnili první záběry ze hry.

9.  10.  2017 |