Nové hry na obzoru: Gangland - slibný žánrový mix

Neighbours From Hell 2 - pekelný soused znovu zasahuje * Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring - adventura pro pravověrné příznivce žánru * Creature Conflict: The Clan Wars - zkouření medvědi vs anorektičtí králíci * Gangland - další slibný titul z úrodného Dánska?
Nové hry na obzoru: Gangland - slibný žánrový mix

Neighbours From Hell 2

Oficiální stránky: http://www.neighbours-from-hell.com/
Výrobce: JoWood Productions (http://www.jowood.com/)
Vydavatel: JoWood Productions (http://www.jowood.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: únor/březen 2004

Třeskutě bláznivé dobrodružství několika sousedů se vrací! Druhý díl malé, ale překvapivě zábavné (a také překvapivě úspěšné) hříčky Neighbours From Hell přináší další porci ujeté virtuální televizní reality show. Soused z pekla si tentokrát chce užít prázdniny, což samozřejmě nezůstane mimo zájem Woody, hlavní postavy reality show, a jeho vlezlé kamery. Připojí se tedy k plavbě na zaoceánském parníku, aby svému sousedovi jeho nezasloužené prázdniny pořádně "zpříjemnili".

     

Druhé pokračování netradičního počinu rakouského JoWoodu přinese 14 nových epizod, které se budou odehrávat v šesti různorodých lokacích jako je Čína, Indie, Mexiko nebo samotný parník. Navíc se v příběhu objeví sousedova máti jakožto další velká výzva, a to po boku dalších peti postav. Minimalistické hardwarové nároky z minulého dílu zůstávají zachovány.

Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring

Oficiální stránky: http://www.frogwares.com.ua/sherlock&watson/
Výrobce: Frogwares (http://www.frogwares.com.ua/)
Vydavatel: Dreamcatcher (http://www.dreamcatchergames.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí 2004

Francie, země adventurám zaslíbená, se může pyšnit několika čistě adventurními týmy. Jedním z nich je i studio Frogwaves, které momentálně dokončuje hru Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring. Jedná se o už druhý výlet do světa Sherlocka Holmese od této společnosti, ten první se odehrál v roce 2002 v titulu The Mystery of the Mummy.

    

Tentokrát se znovu setkáme s legendárním anglickým detektivem Sherlockem Holmesem i Dr. Watsonem, ovšem za zcela odlišných okolností. Oba jsou v květnu roku 1897 pozváni na malý večírek pořádaný sirem Melvynem Bromsbym, úspěšným podnikatelem, na počest návratu své dcery Lavinie. Sir Bromsbym měl také během večírku ohlásit důležitý krok ve své podnikatelské kariéře. Jenže to by to nebyl příběh Sherlocka Holmese, aby se na večírku nestala tajemná vražda a Bromsby neskončil na zemi v kaluži krve. Vyšetřování začíná okamžitě, hned na místě.

Dohrát tuhle zbrusu novou adventuru by i zkušenému harcovníkovi mělo trvat něco kolem 25 až 30 hodin. Podíváte se do Londýna 19. století, kde si projdete celkem na 40 různých lokací. Vše, včetně hudebního doprovodu i grafického stylu bude odpovídat době. Pro zaryté fanoušky žánru jistě další pochoutka.

Creature Conflict: The Clan Wars

Oficiální stránky: http://www.mithis.hu/
Výrobce: Mithis (http://www.mithis.hu/)
Vydavatel: Cenega (http://www.cenega.cz/)
Platforma: PC
Datum vydání: podzim 2004

Může být něco ještě ztřeštěnější než Worms 3D? Možná ano! Projekt Creature Conflict: The Clan Wars (dříve známý pod jménem Animal Planets) má právě k hernímu stylu Worms 3D velmi blízko, ale bláznivého humoru v něm najdete ještě o další tunu navíc. Vlastně, abych řekl pravdu, tak ta hra je "nějaká divná" úplně celá, od začátku až do konce. To ovšem nemusí být zdaleka na škodu, ba naopak!

Nejsem si tak docela jistý, zda princip hry chápu správně, nicméně by mělo jít o obdobný systém jako u již zmíněných Worms. Jinými slovy, na začátku si vyberete tlupu svých bojových postaviček, načež je rozmístíte po bitevní poli. Tím jsou v případě Creature Conflict malé kulaťoučké 3D planetky, nejrozmanitější světy, jaké si dovedete představit. První výstřel a bitva začíná. Hraje se na tahy, jednotlivé týmy se střídají. Musíte se rozhodnout hned na několika stupních - a) kterou postavičku použijete, b) jako zbraň a samozřejmě c) na koho. To všechno musíte promyslet dostatečně rychle na to, aby vám nevypršel časový limit.

     

Creature Conflict: The Clan Wars vypadá skutečně zajímavě, obzvlášť po grafické stránce. Jisté je, že se dočkáme rozpustilého humoru, zkouřených medvědů, realistického fyzikálního systému, měnícího se počasí, náhodně generovaného terénu a dalších libůstek. Tož, nezní to vůbec špatně, co říkáte?

Gangland

Oficiální stránky: http://www.mediamobsters.com/
Výrobce: Mediamobsters (http://www.mediamobsters.com/)
Vydavatel: Whiptail Interactive (http://www.whiptailinteractive.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: 3. března 2004

Gangland vypadá navýsost dobře. Má v sobě něco z The Sims, špetku Vice City a také jemnou příchuť starého dobrého Syndicate. V zásadě kombinuje žánry RTS, RPG & SIM do jednoho velkého mišmaše, který může buďto zklamat na celé čáře, anebo naopak dlouho a dobře bavit. Teď je otázka, jak se dánskému studiu Mediamobsters podaří celou záležitost dotáhnout do konce.

    

Příběh hry vypráví o pěti sicilských bratrech. Z třech z nich se časem stanou nerozluční spojenci. Jednoho dne se rozhádají zbylými dvěma bratry a mladšího z nich zabijí. Od té doby působí ve vodách zločinu, který je samozřejmě nejvýnosnější v Americe, kam se všichni tři přestěhují. Jejich dědeček je chováním svých vnuků velmi rozhořčený, pošle tedy svého posledního vnuka Maria, aby s nimi celou záležitost pěkně po sicilsku vyřídil.

Gangland se odehrává v rozlehlém Paradise City, které je rozkouskováno celkem do 26 lokací. V každé z nich se jednak potlouká spousta nevinných civilistů, ale jinak také pořádná kupa dalších důležitých postaviček, které vám někdy mohou být k užitku a jindy zase ne. Záleží na okolnostech. V každé části města dostanete přidělen jeden úkol - na vás pak bude, jaký způsob jeho řešení si vyberete. Na všechno máte výhled z ptačí perspektivy s otočnou a zoomovatelnou kamerou, to tedy znamená klasický "strategický" pohled. V interaktivních prostředí můžete využít spoustu zbraní a dalších hračiček. Interaktivita v tomto případě znamená i možnost vyhazovat do pověří domy, dopravní prostředky, zakládat po městě vlastní podniky, a nakonec si tak vybudovat rozsáhlou síť ilegálních aktivit.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 16 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Gran Turismo Sport - návrat klasiky (recenze)

Gran Turismo Sport - návrat klasiky (r…

Ikona závodních her konečně dorazila na startovní čáru a nás nezajímá nic jiného než zjistit, zda se jedná o „návrat krále“, nebo o naleštěné zklamání.

22.  10.  2017 | | 13 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 4 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A