Nové hry na obzoru: Gangland - slibný žánrový mix

Neighbours From Hell 2 - pekelný soused znovu zasahuje * Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring - adventura pro pravověrné příznivce žánru * Creature Conflict: The Clan Wars - zkouření medvědi vs anorektičtí králíci * Gangland - další slibný titul z úrodného Dánska?
Nové hry na obzoru: Gangland - slibný žánrový mix

Neighbours From Hell 2

Oficiální stránky: http://www.neighbours-from-hell.com/
Výrobce: JoWood Productions (http://www.jowood.com/)
Vydavatel: JoWood Productions (http://www.jowood.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: únor/březen 2004

Třeskutě bláznivé dobrodružství několika sousedů se vrací! Druhý díl malé, ale překvapivě zábavné (a také překvapivě úspěšné) hříčky Neighbours From Hell přináší další porci ujeté virtuální televizní reality show. Soused z pekla si tentokrát chce užít prázdniny, což samozřejmě nezůstane mimo zájem Woody, hlavní postavy reality show, a jeho vlezlé kamery. Připojí se tedy k plavbě na zaoceánském parníku, aby svému sousedovi jeho nezasloužené prázdniny pořádně "zpříjemnili".

     

Druhé pokračování netradičního počinu rakouského JoWoodu přinese 14 nových epizod, které se budou odehrávat v šesti různorodých lokacích jako je Čína, Indie, Mexiko nebo samotný parník. Navíc se v příběhu objeví sousedova máti jakožto další velká výzva, a to po boku dalších peti postav. Minimalistické hardwarové nároky z minulého dílu zůstávají zachovány.

Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring

Oficiální stránky: http://www.frogwares.com.ua/sherlock&watson/
Výrobce: Frogwares (http://www.frogwares.com.ua/)
Vydavatel: Dreamcatcher (http://www.dreamcatchergames.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí 2004

Francie, země adventurám zaslíbená, se může pyšnit několika čistě adventurními týmy. Jedním z nich je i studio Frogwaves, které momentálně dokončuje hru Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring. Jedná se o už druhý výlet do světa Sherlocka Holmese od této společnosti, ten první se odehrál v roce 2002 v titulu The Mystery of the Mummy.

    

Tentokrát se znovu setkáme s legendárním anglickým detektivem Sherlockem Holmesem i Dr. Watsonem, ovšem za zcela odlišných okolností. Oba jsou v květnu roku 1897 pozváni na malý večírek pořádaný sirem Melvynem Bromsbym, úspěšným podnikatelem, na počest návratu své dcery Lavinie. Sir Bromsbym měl také během večírku ohlásit důležitý krok ve své podnikatelské kariéře. Jenže to by to nebyl příběh Sherlocka Holmese, aby se na večírku nestala tajemná vražda a Bromsby neskončil na zemi v kaluži krve. Vyšetřování začíná okamžitě, hned na místě.

Dohrát tuhle zbrusu novou adventuru by i zkušenému harcovníkovi mělo trvat něco kolem 25 až 30 hodin. Podíváte se do Londýna 19. století, kde si projdete celkem na 40 různých lokací. Vše, včetně hudebního doprovodu i grafického stylu bude odpovídat době. Pro zaryté fanoušky žánru jistě další pochoutka.

Creature Conflict: The Clan Wars

Oficiální stránky: http://www.mithis.hu/
Výrobce: Mithis (http://www.mithis.hu/)
Vydavatel: Cenega (http://www.cenega.cz/)
Platforma: PC
Datum vydání: podzim 2004

Může být něco ještě ztřeštěnější než Worms 3D? Možná ano! Projekt Creature Conflict: The Clan Wars (dříve známý pod jménem Animal Planets) má právě k hernímu stylu Worms 3D velmi blízko, ale bláznivého humoru v něm najdete ještě o další tunu navíc. Vlastně, abych řekl pravdu, tak ta hra je "nějaká divná" úplně celá, od začátku až do konce. To ovšem nemusí být zdaleka na škodu, ba naopak!

Nejsem si tak docela jistý, zda princip hry chápu správně, nicméně by mělo jít o obdobný systém jako u již zmíněných Worms. Jinými slovy, na začátku si vyberete tlupu svých bojových postaviček, načež je rozmístíte po bitevní poli. Tím jsou v případě Creature Conflict malé kulaťoučké 3D planetky, nejrozmanitější světy, jaké si dovedete představit. První výstřel a bitva začíná. Hraje se na tahy, jednotlivé týmy se střídají. Musíte se rozhodnout hned na několika stupních - a) kterou postavičku použijete, b) jako zbraň a samozřejmě c) na koho. To všechno musíte promyslet dostatečně rychle na to, aby vám nevypršel časový limit.

     

Creature Conflict: The Clan Wars vypadá skutečně zajímavě, obzvlášť po grafické stránce. Jisté je, že se dočkáme rozpustilého humoru, zkouřených medvědů, realistického fyzikálního systému, měnícího se počasí, náhodně generovaného terénu a dalších libůstek. Tož, nezní to vůbec špatně, co říkáte?

Gangland

Oficiální stránky: http://www.mediamobsters.com/
Výrobce: Mediamobsters (http://www.mediamobsters.com/)
Vydavatel: Whiptail Interactive (http://www.whiptailinteractive.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: 3. března 2004

Gangland vypadá navýsost dobře. Má v sobě něco z The Sims, špetku Vice City a také jemnou příchuť starého dobrého Syndicate. V zásadě kombinuje žánry RTS, RPG & SIM do jednoho velkého mišmaše, který může buďto zklamat na celé čáře, anebo naopak dlouho a dobře bavit. Teď je otázka, jak se dánskému studiu Mediamobsters podaří celou záležitost dotáhnout do konce.

    

Příběh hry vypráví o pěti sicilských bratrech. Z třech z nich se časem stanou nerozluční spojenci. Jednoho dne se rozhádají zbylými dvěma bratry a mladšího z nich zabijí. Od té doby působí ve vodách zločinu, který je samozřejmě nejvýnosnější v Americe, kam se všichni tři přestěhují. Jejich dědeček je chováním svých vnuků velmi rozhořčený, pošle tedy svého posledního vnuka Maria, aby s nimi celou záležitost pěkně po sicilsku vyřídil.

Gangland se odehrává v rozlehlém Paradise City, které je rozkouskováno celkem do 26 lokací. V každé z nich se jednak potlouká spousta nevinných civilistů, ale jinak také pořádná kupa dalších důležitých postaviček, které vám někdy mohou být k užitku a jindy zase ne. Záleží na okolnostech. V každé části města dostanete přidělen jeden úkol - na vás pak bude, jaký způsob jeho řešení si vyberete. Na všechno máte výhled z ptačí perspektivy s otočnou a zoomovatelnou kamerou, to tedy znamená klasický "strategický" pohled. V interaktivních prostředí můžete využít spoustu zbraní a dalších hračiček. Interaktivita v tomto případě znamená i možnost vyhazovat do pověří domy, dopravní prostředky, zakládat po městě vlastní podniky, a nakonec si tak vybudovat rozsáhlou síť ilegálních aktivit.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |