Nové hry na obzoru: Gangland - slibný žánrový mix

Neighbours From Hell 2 - pekelný soused znovu zasahuje * Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring - adventura pro pravověrné příznivce žánru * Creature Conflict: The Clan Wars - zkouření medvědi vs anorektičtí králíci * Gangland - další slibný titul z úrodného Dánska?
Nové hry na obzoru: Gangland - slibný žánrový mix

Neighbours From Hell 2

Oficiální stránky: http://www.neighbours-from-hell.com/
Výrobce: JoWood Productions (http://www.jowood.com/)
Vydavatel: JoWood Productions (http://www.jowood.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: únor/březen 2004

Třeskutě bláznivé dobrodružství několika sousedů se vrací! Druhý díl malé, ale překvapivě zábavné (a také překvapivě úspěšné) hříčky Neighbours From Hell přináší další porci ujeté virtuální televizní reality show. Soused z pekla si tentokrát chce užít prázdniny, což samozřejmě nezůstane mimo zájem Woody, hlavní postavy reality show, a jeho vlezlé kamery. Připojí se tedy k plavbě na zaoceánském parníku, aby svému sousedovi jeho nezasloužené prázdniny pořádně "zpříjemnili".

     

Druhé pokračování netradičního počinu rakouského JoWoodu přinese 14 nových epizod, které se budou odehrávat v šesti různorodých lokacích jako je Čína, Indie, Mexiko nebo samotný parník. Navíc se v příběhu objeví sousedova máti jakožto další velká výzva, a to po boku dalších peti postav. Minimalistické hardwarové nároky z minulého dílu zůstávají zachovány.

Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring

Oficiální stránky: http://www.frogwares.com.ua/sherlock&watson/
Výrobce: Frogwares (http://www.frogwares.com.ua/)
Vydavatel: Dreamcatcher (http://www.dreamcatchergames.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí 2004

Francie, země adventurám zaslíbená, se může pyšnit několika čistě adventurními týmy. Jedním z nich je i studio Frogwaves, které momentálně dokončuje hru Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring. Jedná se o už druhý výlet do světa Sherlocka Holmese od této společnosti, ten první se odehrál v roce 2002 v titulu The Mystery of the Mummy.

    

Tentokrát se znovu setkáme s legendárním anglickým detektivem Sherlockem Holmesem i Dr. Watsonem, ovšem za zcela odlišných okolností. Oba jsou v květnu roku 1897 pozváni na malý večírek pořádaný sirem Melvynem Bromsbym, úspěšným podnikatelem, na počest návratu své dcery Lavinie. Sir Bromsbym měl také během večírku ohlásit důležitý krok ve své podnikatelské kariéře. Jenže to by to nebyl příběh Sherlocka Holmese, aby se na večírku nestala tajemná vražda a Bromsby neskončil na zemi v kaluži krve. Vyšetřování začíná okamžitě, hned na místě.

Dohrát tuhle zbrusu novou adventuru by i zkušenému harcovníkovi mělo trvat něco kolem 25 až 30 hodin. Podíváte se do Londýna 19. století, kde si projdete celkem na 40 různých lokací. Vše, včetně hudebního doprovodu i grafického stylu bude odpovídat době. Pro zaryté fanoušky žánru jistě další pochoutka.

Creature Conflict: The Clan Wars

Oficiální stránky: http://www.mithis.hu/
Výrobce: Mithis (http://www.mithis.hu/)
Vydavatel: Cenega (http://www.cenega.cz/)
Platforma: PC
Datum vydání: podzim 2004

Může být něco ještě ztřeštěnější než Worms 3D? Možná ano! Projekt Creature Conflict: The Clan Wars (dříve známý pod jménem Animal Planets) má právě k hernímu stylu Worms 3D velmi blízko, ale bláznivého humoru v něm najdete ještě o další tunu navíc. Vlastně, abych řekl pravdu, tak ta hra je "nějaká divná" úplně celá, od začátku až do konce. To ovšem nemusí být zdaleka na škodu, ba naopak!

Nejsem si tak docela jistý, zda princip hry chápu správně, nicméně by mělo jít o obdobný systém jako u již zmíněných Worms. Jinými slovy, na začátku si vyberete tlupu svých bojových postaviček, načež je rozmístíte po bitevní poli. Tím jsou v případě Creature Conflict malé kulaťoučké 3D planetky, nejrozmanitější světy, jaké si dovedete představit. První výstřel a bitva začíná. Hraje se na tahy, jednotlivé týmy se střídají. Musíte se rozhodnout hned na několika stupních - a) kterou postavičku použijete, b) jako zbraň a samozřejmě c) na koho. To všechno musíte promyslet dostatečně rychle na to, aby vám nevypršel časový limit.

     

Creature Conflict: The Clan Wars vypadá skutečně zajímavě, obzvlášť po grafické stránce. Jisté je, že se dočkáme rozpustilého humoru, zkouřených medvědů, realistického fyzikálního systému, měnícího se počasí, náhodně generovaného terénu a dalších libůstek. Tož, nezní to vůbec špatně, co říkáte?

Gangland

Oficiální stránky: http://www.mediamobsters.com/
Výrobce: Mediamobsters (http://www.mediamobsters.com/)
Vydavatel: Whiptail Interactive (http://www.whiptailinteractive.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: 3. března 2004

Gangland vypadá navýsost dobře. Má v sobě něco z The Sims, špetku Vice City a také jemnou příchuť starého dobrého Syndicate. V zásadě kombinuje žánry RTS, RPG & SIM do jednoho velkého mišmaše, který může buďto zklamat na celé čáře, anebo naopak dlouho a dobře bavit. Teď je otázka, jak se dánskému studiu Mediamobsters podaří celou záležitost dotáhnout do konce.

    

Příběh hry vypráví o pěti sicilských bratrech. Z třech z nich se časem stanou nerozluční spojenci. Jednoho dne se rozhádají zbylými dvěma bratry a mladšího z nich zabijí. Od té doby působí ve vodách zločinu, který je samozřejmě nejvýnosnější v Americe, kam se všichni tři přestěhují. Jejich dědeček je chováním svých vnuků velmi rozhořčený, pošle tedy svého posledního vnuka Maria, aby s nimi celou záležitost pěkně po sicilsku vyřídil.

Gangland se odehrává v rozlehlém Paradise City, které je rozkouskováno celkem do 26 lokací. V každé z nich se jednak potlouká spousta nevinných civilistů, ale jinak také pořádná kupa dalších důležitých postaviček, které vám někdy mohou být k užitku a jindy zase ne. Záleží na okolnostech. V každé části města dostanete přidělen jeden úkol - na vás pak bude, jaký způsob jeho řešení si vyberete. Na všechno máte výhled z ptačí perspektivy s otočnou a zoomovatelnou kamerou, to tedy znamená klasický "strategický" pohled. V interaktivních prostředí můžete využít spoustu zbraní a dalších hračiček. Interaktivita v tomto případě znamená i možnost vyhazovat do pověří domy, dopravní prostředky, zakládat po městě vlastní podniky, a nakonec si tak vybudovat rozsáhlou síť ilegálních aktivit.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |