Nové hry na obzoru: HOMAM V

Konečně je to tady! Dlouhé čekání se vyplatilo a Ubisoft ohlásil pátý díl legendární série tahových fantasy strategií. Heroes of Might & Magic se vracejí v plné polní. Od Ubisoftu pochází také závodní arkáda 187 Ride Or Die. A nakonec se ještě podíváme také na Neverwinter Nights 2, takže dnes to jsou samé pecky!
Nové hry na obzoru: HOMAM V

Heroes of Might and Magic V

Homepage: www.mightandmagicgame.com
Výrobce: Nival Interactive
Vydavatel: Ubisoft
Platforma: PC
Datum vydání: začátek 2006

Ještě než s velkou slávou krachlo 3DO, stačili si manažeři z Ubisoftu pořídit jejich asi nejlukrativnější značku, totiž Heroes of Might and Magic. Dlouho se čekalo, co z Ubi vyleze, až to nakonec přišlo - je tu pátý díl legendární série!

   

Tahle zpráva sama o sobě je už dost dobrá, ale teď se podržte: HOMAM V budou dělat Nival Interactive. Ano, to jsou přesně ti týpci, kteří dali světu tak skvělé strategie jako Rage of Mages a především Etherlords 1 a 2! Pětka by tak měla nabídnou nejen opravdu bohatý svět, plný starých známých, ale i úplně nových příšer a lokací, ale především dokonalou a návykovou hratelnost, kterou v Nivalu umějí vyrobit. Celá hra se samozřejmě definitivně přesouvá do 3D, nabídne zajímavý velký scénář, pozměněný herní systém, ale i jednotlivé kampaně podbarvené chytlavým příběhem.

Už za rok na našich monitorech!

Neverwinter Nights 2

Homepage: www.atari.com/nwn2/
Výrobce: BioWare
Vydavatel: Atari
Platforma: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí 2006

O Neverwinter Nights 2 se v kuloárech šušká už dost dlouho, ale teprve nyní jsou k dispozici první podrobnější informace (něco jsme přinesli už včera). Takže, pusťme se do toho!

  

Příběh hry bude zasazen o několik let dopředu po původních NWN, opět samozřejmě do světa Forgotten Realms. Zatímco by se země měla léčit z nedávného válečného běsnění, rozpory mezi městskými státy narůstají. Sword Coast (Pobřeží mečů) opět stojí na pokraji války. Temné síly opět shromažďují své poskoky ze všech koutů světů a soustředí je na jediném místě, aby mohly zasadit překvapivý úder tomu, co zbylo z původní říše dobra. Chtějí si podrobit celý Sever, a nikdy tu nebyl pořádný hrdina tolik potřeba, jako právě nyní. Naděje umírá poslední, a když se ukáže, že osamělý tulák by mohl být klíčem k záchraně podvrknutého osudu Severu, rozehrává se znovu epický příběh o boji Zla s Dobrem. BioWare opět nabídnou tvorbu vlastních dobrodružství za pomoci tzv. "Neverwinter Nights 2 Toolset", budete je moct sdílet a hrát s ostatními hráči přes internet i lokální síť. Objeví se nová kouzla, předměty i postavy, ale setkáme se i se starými známými na dobře probádaných místech. Do hry jsou zakomponována pravidla Dungeons and Dragons edice 3.5. Do své party můžete přibrat až tři další společníky, kteří vám během putování mohou být nápomocní.

Já se těším, co vy?

187 Ride Or Die

Homepage: -
Výrobce: Ubisoft
Vydavatel: Ubisoft
Platforma: PC, Xbox, PlayStation 2
Datum vydání: konec léta 2005

Grand Theft Auto kombinované s NFS: Underground? Proč ne! Ubisoft se snaží dohonit náskok Electronic Arts a Take 2 v oblasti tohoto typu her, a tak nabízí své vlastní řešení s poněkud krkolomným názvem 187 Ride Or Die.

  

Tisková zpráva oznamující tuto hru světu začíná příznačně výčtem hollywoodských "hvězdiček", které namluví některé z hlavních postav. Lidé jako Larenz Tate nebo Noel Gugliemi jsou i u nás vskutku neznámí, ale Ubisoft se zjevně snaží vyrovnat NFSU. Hra samotná nabízí trochu více příběhu - hlavním hrdinou je jistý Buck, který žije životem tunera. Má rád baby, rychlá auta a peníze, ostatní ho zajímá jen málo. Se svými kumpány se snaží ovládnout nekonečné ulice chudých předměstí Los Angeles, a to především za pomoci závodů. 187 Ride Or Die nabídne spoustu zajímavých efektů jako zpomalování obrazu, rozmazávání, apod., čímž by se hra měla více přiblížit filmovému zážitku. Zajímavým vylepšením je ale možnost používat za jízdy zbraně, od klasických pistolek až po brokovnice a další těžké kalibry. Samozřejmostí je pak hip-hopová muzika, která bude dunět každým závodem.

Nevím, nevím, jak se Ubisoftu podaří spojit střílení a závodění. V GTA, žánru sama pro sebe, to jde, ale v arkádové závodní hře? Uvidíme.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce