Nové hry na obzoru: hrátky s časem

Američtí Saber Interactive představují novou first-person akci TimeShift * Slavní Maďaři z Digital Reality kutí novou historickou realtime strategii z 2. světové války * A GMX Media se chystají vyvrhnout na trh další tycoon, no není to paráda?
Nové hry na obzoru: hrátky s časem

TimeShift

Homepage: -
Výrobce: Saber Interactive
Vydavatel: Atari
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: podzim 2005

Saber Interactive přivedli před pár lety na svět Willa Rocka, což byla standardní FPS ve stylu Serious Sama, spíš hravá, nežli vážná, ale vcelku zábavná. V TimeShift chtějí naopak zabrnkat na tu basovou, vážnou strunu, jak název napovídá, bude se tu kroutit s časovými osami, prostě se zpracují všechny ty nápady, které vzešly z ideové bouře, jež se spustila hned po vydání Will Rock.

  

Příběh vypraví v kostce o muži, který se nechází ve špatné časové rovině. Ta byla jaksi nebo kýmsi pokřivena. Pouze náš hrdina ví, jaký byl svět předtím, a musí proto zjistit co se stalo a pokusit se o nápravu. Což zní poměrně zajímavě, no ne? K tomu účelu bude vládnout manipulačními schopnostmi, v základu třemi: zpomalení času, zastavení času a vrácení času. Nic složitého, ale když to Saber uchopí správně, může z toho vzejít vskutku zábavná hratelnost, vždyť povedené hrátky s časem už jsme si mohli vyzkoušet v Prince of Persia: Sands of Time. Kromě neustáleho střílení se dočkáme i některých logických hádanek, při kterých najdou využití již jmenované schopnosti. Zbraní bude k dispozici celkem deset.

Nová technologie, nové nápady a především nadšení, to všechno dohromady může dát vcelku dobrý mix. Co myslíte vy?

1944: Battle of the Bulge

Homepage: http://www.djmediacentre.com/product.asp?i=59
Výrobce: Digital Reality
Vydavatel: Digital Jesters
Platforma: PC
Datum vydání: březen 2005

Maďarsko je zemí realtime strategiím zaslíbenou. A to především realtime strategiím vesmírným a válečným. A obé může pocházet od jednoho vývojáře - totiž Digital Reality. Ti se svého času proslavili prvním a druhým dílem skvělé vesmírné realtime strategie Imperium Galactica, nedávno přišli s Desert Rats vs. Afrika Korps a později D-Day, tentokrát ohlašují 1944: Battle of the Bulge.

Vydavatelem jim budou Digital Jesters. Samotný název hry tentokrát prozrazuje vše a nelze čekat mnoho nových vychytávek, ostatní "digitálové" ukázali co umění v obou předchozích válečných případech. A umějí toho dost. Za Spojence i Nacisty si tentokrát budete moct vyzkoušet ardenskou ofenzívu, a to v celkem dvacítce misí, včetně těch nejslavnějších bitev (zejména tankových). Autoři se fušují, jak budou dávat pozor na historickou přesnost jednotek i stavby levelů a vůbec, bude to celé takové fešné. Krom singlu si zahrajete i s kamarády v multiplayeru, pro něj bude připraveno na desítku map.

Vypadá to celé tak nějak standardně, Digital Reality to můžou pokazit jedině tak, že budou chtít něco vylepšit.

Deep Sea Tycoon 2

Homepage: -
Výrobce: GMX Media
Vydavatel: GMX Media
Platforma: PC
Datum vydání: květen 2005

Máte rádi tycoony? Ne? Tak tohle nečtěte. Vydavatelská společnost GMX Media totiž chystá druhý díl ulítlého Deep Sea Tycoonu. Vlastně na tom není nic špatného. Ale někteří jedinci prostě tycoony neradi.

  

(screenshoty z prvního dílu)

První Deep Sea Tycoon vlastně ani tak špatný nebyl - mohli jste si postavit vlastní podmořské královsví a pěkně se o něj starat, skoro jako v pohádce. Jenže druhé díly tycoonů nebývají nikdy právě kvalitativně na výši. Samozřejmostí je, že potkáte nové podmořské potvory, budete moct stavět nové budovy a možná, možná se dočkáte i nějakých těch nových statistických ukazatelů. Třeba jak dobře se vašim obyvatelům tam dole pod mořem dýchá. GMX Media slibují kampaň o třicítce misí, které se mají odehrávat v nejrůznějších podmořských lokacích. Nic na tom, že pod mořem to asi vypadá většinou dost stejně. Mokře.

No, pro příznivce tycoonů jistě velmi dobrá zpráva, pro nás ostatní zajímavost, povyražení, ale když se to vezme kolem a kolem... kdo z vás hraje budgetové tycoony?

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A