Nové hry na obzoru: Hvězdná pěchota znovu řádí

Hvězdná pěchota je zajímavá knížka, rozporuplný film a výborný animovaný seriál. Jak dopadne připravovaná 3D střílečka? * Mladé a malé německé herní studio chystá následovníka legendárních Stunts jménem Crashday * Jeden z vývojářů Falloutu 3 přešel k německé společnosti, aby pomohl s vývojem postapokalyptického RPGčka The Fall * Ostrich Runner - bláznivá, ale úspěšná závodní arkáda? Uvidíme!
Nové hry na obzoru: Hvězdná pěchota znovu řádí

Starship Troopers

Oficiální stránky: nejsou
Výrobce: Strangelite Studio
Vydavatel: Empire (http://www.empireinteractive.com/)
Platforma: PC, Xbox, PlayStation 2, GameCube
Datum vydání: 2004

Brouci, všude samí brouci, bleee! Co s nimi uděláme? Atomovku na ně! Chcete vědět víc? No jasně, že chcete. Na motivy slavné knihy Roberta A. Heinleina (a především také pozdějšího filmu) Hvězdná Pěchota vzniká další počítačové zpracování. Tentokrát se má jednat o co se týká herního systému poměrně jednoduchou 3D akci. Prostě místo obvyklých nepřátel budete kosit tisíce brouků, ze kterých budou létat cákance zeleného slizu. A té krve z vašich řad jistě také nebude málo.

  

Na projektu začalo pracovat interní vývojářské studio Strangelite, které už stačilo vytvořit například konverze her Virta Tennis či Crazy Taxi a také posbírat několik cen. Stavět budou na svém vlastním 3D enginu, jehož životnost by zřejmě měla být několik let, protože postupně se má objevit více her na motivy Hvězdné pěchoty z jejich produkce. Co se týká platformy, půjde o PC i všechny konzole druhé generace (PS2, Xbox, GameCube).

The Fall: Last Days of Gaia

Oficiální stránky: http://www.the-fall.com/
Výrobce: Silver Style Entertainment (www.silver-style.com/)
Vydavatel: zatím není
Platforma: PC
Datum vydání: 2004/2005

Ne úplně náhodou připomíná název této hry legendární sérii Fallout. Němečtí vývojáři ze společnosti Silver Style jsou velkými fanoušky této ságy, která nedávno tak neslavně skončila (viz. článek Fallout 3: konec velkého příběhu). Ostatně přímo k tomuto tématu se váže i jedna velice zajímavá aktualita - dřívější spekulace, že by některý z vývojářů, kteří dříve pracovali v Balck Isle na Falloutu 3 mohl přejít do Silver Style se staly skutečností. Damien Foletto se skutečně přidal k německé společnosti a bude v týmu působit jako herní designér. Zajímavé, skutečně zajímavé! Budou ho následovat i další? Vypovídá to něco o neblahém stavu západního (amerického) herního průmyslu, resp. vývojářských společností? Možná. Ale vraťme se teď k samotné hře.

   

The Fall je postapokalyptické RPG odehrávající se koncem 21. století. Svět je v troskách - ostatně co jiného byste taky čekali. Roku 2062 se NASA pokusila o terraformaci Marsu, jenže jakýsi Usáma budoucnosti měl lepší nápad, a to že místo Marsu zteraformuje Zemi. Obrovské teraformátory nasadily zpětný chod, začalo skutečné "formátování". Země byla doslova vyfoukána kvadriliardami tun oxidu uhličitého. Nemohlo následovat nic jiného než gigantická katastrofa, která proměnila naši krásnou modrou planetu v humusnou žlutou hroudu skály a písku. Přežily pouze zbídačené hrstky lidí, mezi nimi i rodina hlavního hrdiny.

Tu však jednoho dne, shodou okolností právě když je náš hrdina na toulkách kdesi v pustinách (doslova Wastelands - tady už se zasvěcení jistě chytají), vyvraždí nepřátelský gang. Hrdina chce pomstu. Navíc zaslechl zkazky o tom, že na jihu se formuje nová vláda. Vydává se tedy na dlouho cestu povadlým krajem nicoty. Podobně jako Vyvolený ve Falloutu, i on putuje světem a objevuje dosud nepoznané. Cestou může nabrat až pět dalších společníků a vybavit je nejrůznějšími zbraněmi a vybavením, aby se s nepřátelským světem mohli poprat. Tvůrci slibují velice realistické, interaktivní prostředí, real-time i tahový bojový systém, možnost ovládat vozidla, volný pohyb kamery a další zajímavosti. Že by to byl nový Fallout? Uvidíme! Rozhodně to vypadá jako další zajímavé týmové RPG.

Crashday

Oficiální stránky: http://www.crashday-game.de/
Výrobce: Moon Byte
Vydavatel: zatím není
Platforma: PC, Xboy, PlayStation 2
Datum vydání: 2. čtvrtletí 2004

Bouračky. Nikdo je nemá rád, alespoň ne ve skutečném životě. Hlavně teď v zimě jde o poměrně aktuální téma a na silnici jich je vidět hned několik denně. Virtuální bouračky jsou naopak velice oblíbeným fenoménem, jak před lety dokázala například dnes už klasická arkáda Stunts a později třeba Carmageddon (ten přidal ještě lehce masochistické přejíždění chodců).

     

Připravovaná a aktuálně o několik měsíců odložená hra Crashday se zmíněnými dvěma legendami do značné míry inspiruje. Kaskadérské kousky, které budete moct v Crashday provádět, vyženou váš adrenalinový teploměr až k bodu varu. Tahle hra se má pyšnit především dokonalou fyzikou, realistickým modelem poškození vozů, mnoha různými módy a v neposlední řadě i snadno ovladatelným editorem tratí, který jsme všichni tolik obdivovali u původních Stunts. K dispozici dostanete na 20 superrychlých vehiklů, které si ale můžete ještě navíc vytuningovat k obrazu svému! Tvůrci hodně spoléhají na komunitu, a tak má být dodávaný editor tratí maximálně uživatelský přívětivý, aby padl do ruky každému Frantovi ze Lhoty, který umí zacházet alespoň s tím šroubovákem.

Co se týká jízdních módů, budou z nich nejdůležitější zřejmě Kariéra a Kaskadérský mód, pak jsou tu ještě Závody, Vrakoviště, Knock Out, Speed Bomb, Capture the Flag (!) a poslední dva Pass The Bomb a testovací jízda. Tak co, těšíte se, až si pořádně zařádíte v naleštěných bourácích na vlastnoručně vyrobené trati? Já jo, a moc!

Ostrich Runner

Oficiální stránky: http://www.orunner.com/
Výrobce: http://www.orunner.com/
Vydavatel: zatím není
Platforma: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí 2004

"Fascinující animovaná arkáda" říkají autoři na oficiálních stránkách. "Pěkná kravina", řekne si asi průměrný hráč, který se podívá na jeden jediný screenshot z téhle hry. Já si ovšem tak rychlý a příkrý soud dovolit nemůžu, nejprve je nutné podat ucelenou informaci o celém projektu a následně se pokusit odhadnout, zda může mít nějaký úspěch anebo případně proč to bude propadák. Takže pozor, začíná pořádně houpavá jízda!

    

Předně musím zdůraznit, že hra Ostrich Runner je na první pohled cílena především na dětského hráče. Jedná se o zábavnou, jednoduchou - řekl bych snad až primitivní - závodní arkádu s tomu odpovídající grafikou. Docela příjemné osvěžení po všech těch vážných, superdupervypadajících závodních hrách. Vzpomeňme znovu na Wacky Wheels a popřemýšlejme, proč se vlastně jednalo o tak úspěšnou hru? Hmmm? Bylo to stejně infantilní, jako má být Ostrich Runner, a přesto jsme se u té hry vydrželi bavit celé dlouhé hodiny.

Jenže OR má něco navíc. Jednak je to vtipný, originální příběh, odehrávající se na jedné z miliónů planet naší galaxie - malé kouli, kterou obývají pouze pštrosi. Vedou docela spořádaný život, žení se, rodí se a umírají, setkávají se s přáteli, chodí do společnosti, a vůbec, prostě mají se dobře. Jenže nic není dokonalé - šílený profesor s prostým jménem Profesor se jednou rozhodne si tuto planetu podrobit. Unese všechny děti, ze kterých chce vychovat armádu bojovníků. Válečná rada pštrosů vysílá ty nejodolnější, nejrychlejší a nejsilnější běžce - začíná hon na zloděje!

Přijde mi to docela úsměvné, v dobrém smyslu slova. Připočítejme k tomu osm různých prostředí, čtyři tajné levely, různé power-upy, split screen i multiplayer přes LAN a internet a máme zaděláno na docela zábavnou taškařici. Teď už jde jen o to, jak dobře se to celé bude hrát.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 22 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
Evropský PS Store láká na skvělé slevy, nechybí Detroit a God of War

Evropský PS Store láká na skvělé slevy…

Nejsou to jen malé hry, co dostanou slevy na Playstationu. Tentokrát jde o hity.

4.  10.  2018 | | 7 N/A