Nové hry na obzoru: Jade Empire pro PC již brzy

"Děti, kdo z vás bude hrát Kmotra? Já, já to budu!" křičí malý Marlon * BioWare v současné době pilně pracují na několika velmi zajímavých projektech, jedním z nich je i PC verze Jade Empire * Nesmíme ale zapomenout ani na Ascarony a jejich chystaný datadisk pro Sacred
Nové hry na obzoru: Jade Empire pro PC již brzy

Jade Empire

Homepage: jade.bioware.com
Výrobce: BioWare
Vydavatel: Microsoft
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: léto/podzim 2005

BioWare mají na krku nespočet kvalitních RPGček, počínaje Baldur`s Gate přes Neverwinter Nights a konče u Star Wars: Knights of the Old Republic. Všechny tyhle pecky sesbíraly za svůj život spoustu ocenění. V posledních letech se BioWare přeorientovali na platformu Xbox, ale na své fanoušky v říši PC naštěstí stále ještě nezapomínají. Na léto či podzim 2005 totiž chystají PC verzi svého povedeného RPGčka Jade Empire.

  < 

Je zasazeno do starověké Číny a nepřehlédnutelnou roli v něm hrají bojová umění. Herní styl hodně připomíná první KOTOR, ale prostředí je samozřejmě naprosto odlišné. Hra rozvíjí epický příběh, kdy začínáte jako žák u svého mistra, trénujete se v nejrůznějších schopnostech, abyste se později mohli vydat na cestu za splněním velkého úkolu. Budete cestovat skrze celý svět, navštívíte mystická místa staré Číny, budete čelit mocným protivníkům, ale i promlouvat s tajemnými cizinci a potkávat nové přátele. Na Xboxu má tahle hra nebývalý úspěch, BioWare mají s konverzemi konzolových titulů nemálo zkušeností, takže se o osud PC verze Jade Empire není třeba bát. A mimochodem, víte, že už se chystá Jade Empire 2? Pro Xbox 2...

Sacred: Underworld

Homepage: www.sacred.com
Výrobce: Ascaron
Vydavatel: lokální distributoři
Platforma: PC
Datum vydání: duben 2005

Sacred se kupodivu - i přes množství svých chyb a nedodělků - stalo jedním z nejoblíbenějších RPGček posledních měsíců, a to především v Evropě. Nelze se pak divit, že prodejní úspěch jen podpořil snahy tvůrců ze studia Ascaron Entertainment ve tvorbě nových přídavků, ať už to je Sacred Plus anebo ohlášený "skutečný" datadisk s názvem Sacred Underworld.

   

Ten má nabídnout zhruba 40% herní plochy původní hry. Herní svět Ancaria budeme moci procházet buď úplně od začátku, přičemž si lze vybrat ze dvou nových postav - trpaslíka a démona, nebo můžete pokračovat dále s vaší stávající postavou. Do cesty se vám postaví na 30 nových nepřátel a samozřejmě nebudou chybět ani stovky nových předmětů. Spolu se Sacred Plus bude tento datadisk tvořit velkou přidanou hodnotu pro všechny původní hráče. Už teď je sice jasné, že ihned po jeho vydání se vyrojí kupa opravných patchů, ale co, pokud Ascaroni dodrží, co slíbili, není důvod se rozčilovat. Holt někdo má chybky vychytané a někdo ne.

Godfather

Homepage: -
Výrobce: Electronic Arts
Vydavatel: Electronic Arts
Platforma: PC, konzole
Datum vydání: podzim 2005

Ve své době představoval film Kmotr učiněné filmové zjevení. Režisér Francis Ford Coppola uvedl v roce 1972 do kin snímek, který Marlonu Bradovi zajistil sošku Oskara a oběma pak nehynoucí slávu. Není divu, že se Electronic Arts, v čase, kdy jsou gangsteři tolik oblíbeným tématem (vždyť Vivendi zase pracuje na Zjizvené tváři), rozhodli převést zakoupená práva do podoby počítačové hry. Ve které si - i když posmrtně (zemřel letos 1. června) - znovu zahraje dokonce i samotný Marlon Brando.

Kromě legendárního herce se ve hře objeví i původní hudba skladatele Nina Rota, který získal pro změnu Grammy. O samotné hře, u které je jistý snad jen pořádně zamotaný kriminální příběh, zatím nebyly zveřejněny žádné podrobnější informace. Zřejmě si však vypůjčí mnohé herní prvky z aktuálních pecek typu GTA: San Andreas nebo The Getaway, případně i True Crime: Streets of LA. Je však otázkou, jak EA naloží s licencí dál. Filmový Kmotr 2 měl ještě jakž-takž úspěch. Ale naprosto zbytečné třetí pokračování Coppolovi na uměleckém renomé právě nepřidalo. Snad se Electronic Arts poučí...

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 24 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 4 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 6 N/A