Nové hry na obzoru: Jade Empire pro PC již brzy

"Děti, kdo z vás bude hrát Kmotra? Já, já to budu!" křičí malý Marlon * BioWare v současné době pilně pracují na několika velmi zajímavých projektech, jedním z nich je i PC verze Jade Empire * Nesmíme ale zapomenout ani na Ascarony a jejich chystaný datadisk pro Sacred
Nové hry na obzoru: Jade Empire pro PC již brzy

Jade Empire

Homepage: jade.bioware.com
Výrobce: BioWare
Vydavatel: Microsoft
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: léto/podzim 2005

BioWare mají na krku nespočet kvalitních RPGček, počínaje Baldur`s Gate přes Neverwinter Nights a konče u Star Wars: Knights of the Old Republic. Všechny tyhle pecky sesbíraly za svůj život spoustu ocenění. V posledních letech se BioWare přeorientovali na platformu Xbox, ale na své fanoušky v říši PC naštěstí stále ještě nezapomínají. Na léto či podzim 2005 totiž chystají PC verzi svého povedeného RPGčka Jade Empire.

  < 

Je zasazeno do starověké Číny a nepřehlédnutelnou roli v něm hrají bojová umění. Herní styl hodně připomíná první KOTOR, ale prostředí je samozřejmě naprosto odlišné. Hra rozvíjí epický příběh, kdy začínáte jako žák u svého mistra, trénujete se v nejrůznějších schopnostech, abyste se později mohli vydat na cestu za splněním velkého úkolu. Budete cestovat skrze celý svět, navštívíte mystická místa staré Číny, budete čelit mocným protivníkům, ale i promlouvat s tajemnými cizinci a potkávat nové přátele. Na Xboxu má tahle hra nebývalý úspěch, BioWare mají s konverzemi konzolových titulů nemálo zkušeností, takže se o osud PC verze Jade Empire není třeba bát. A mimochodem, víte, že už se chystá Jade Empire 2? Pro Xbox 2...

Sacred: Underworld

Homepage: www.sacred.com
Výrobce: Ascaron
Vydavatel: lokální distributoři
Platforma: PC
Datum vydání: duben 2005

Sacred se kupodivu - i přes množství svých chyb a nedodělků - stalo jedním z nejoblíbenějších RPGček posledních měsíců, a to především v Evropě. Nelze se pak divit, že prodejní úspěch jen podpořil snahy tvůrců ze studia Ascaron Entertainment ve tvorbě nových přídavků, ať už to je Sacred Plus anebo ohlášený "skutečný" datadisk s názvem Sacred Underworld.

   

Ten má nabídnout zhruba 40% herní plochy původní hry. Herní svět Ancaria budeme moci procházet buď úplně od začátku, přičemž si lze vybrat ze dvou nových postav - trpaslíka a démona, nebo můžete pokračovat dále s vaší stávající postavou. Do cesty se vám postaví na 30 nových nepřátel a samozřejmě nebudou chybět ani stovky nových předmětů. Spolu se Sacred Plus bude tento datadisk tvořit velkou přidanou hodnotu pro všechny původní hráče. Už teď je sice jasné, že ihned po jeho vydání se vyrojí kupa opravných patchů, ale co, pokud Ascaroni dodrží, co slíbili, není důvod se rozčilovat. Holt někdo má chybky vychytané a někdo ne.

Godfather

Homepage: -
Výrobce: Electronic Arts
Vydavatel: Electronic Arts
Platforma: PC, konzole
Datum vydání: podzim 2005

Ve své době představoval film Kmotr učiněné filmové zjevení. Režisér Francis Ford Coppola uvedl v roce 1972 do kin snímek, který Marlonu Bradovi zajistil sošku Oskara a oběma pak nehynoucí slávu. Není divu, že se Electronic Arts, v čase, kdy jsou gangsteři tolik oblíbeným tématem (vždyť Vivendi zase pracuje na Zjizvené tváři), rozhodli převést zakoupená práva do podoby počítačové hry. Ve které si - i když posmrtně (zemřel letos 1. června) - znovu zahraje dokonce i samotný Marlon Brando.

Kromě legendárního herce se ve hře objeví i původní hudba skladatele Nina Rota, který získal pro změnu Grammy. O samotné hře, u které je jistý snad jen pořádně zamotaný kriminální příběh, zatím nebyly zveřejněny žádné podrobnější informace. Zřejmě si však vypůjčí mnohé herní prvky z aktuálních pecek typu GTA: San Andreas nebo The Getaway, případně i True Crime: Streets of LA. Je však otázkou, jak EA naloží s licencí dál. Filmový Kmotr 2 měl ještě jakž-takž úspěch. Ale naprosto zbytečné třetí pokračování Coppolovi na uměleckém renomé právě nepřidalo. Snad se Electronic Arts poučí...

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 nejšílenějších pařeb, které si můžete zahrát na Steamu

8 nejšílenějších pařeb, které si můžet…

Během letošního roku se Valve rozhodlo, že Steam Greenlight neplní tu roli, kterou od něj požadovalo. Skrz něj se na Steam totiž dostávaly opravdové zrůdnosti, jako třeba simulátor kamene. Tomu měla zabránit nová služba jménem Steam Direct. Jak si můžete všimnout, opět jim to tak úplně nevyšlo, a i nadále tak v nejpopulárnější digitální distribuci PC her naleznete unikátní šílenosti. Nabízíme vám ty nejbizarnější z nich!

14.  9.  2017 | | 7 N/A
Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický fotoseriál z výpravy

Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický …

Destiny 2 je hra plná rozporů. Po několika desítkách hodin strávených v jejím světě vám ale můžeme říct jedno. Budete nadávat, ale nebudete se moci odtrhnout.

9.  9.  2017 | | 2 N/A
7 nejděsivějších herních zážitků, které nesmíte hrát v noci

7 nejděsivějších herních zážitků, kter…

Strach a hrůza patří spíše k nepříjemným a nechtěným pocitům. Přesto je ovšem mnohdy záměrně vyhledáváme a jejich přítomnost si doslova užíváme, což je vlastně jeden z velkých paradoxů zábavního průmyslu. Hororové zážitky nás naplňují a přitahují zároveň, a to v jakékoli podobě. Pojďme si připomenout ty nejděsivější hry, které si lze v rámci videoher můžeme užít.

12.  9.  2017 | | 6 N/A
Kontroverze ve hrách napříč časem aneb co to hraješ!

Kontroverze ve hrách napříč časem aneb…

Kontroverzní témata a hry. Něco, co přiláká jak stovky zákazníků, tak moralistů a kritiků. Jak se má situace v moderní společnosti?

20.  9.  2017 | | 5 N/A
9 věcí, které ve hrách zaručeně zvednou krevní tlak

9 věcí, které ve hrách zaručeně zvedno…

Všichni to znáte. Užíváte si epický souboj s bossem, a pak se něco pos.... Vybrali jsme největší podpásovky herního průmyslu.

22.  9.  2017 | | 6 N/A
WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

Nasaďte helmu, zapněte pásy a připravte se ke startu. Nový ročník WRC je konečně tady. A tak se ptáme, má v letošní konkurenci závodních her šanci na úspěch?

18.  9.  2017 | | 1 N/A
Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky ži…

Byl tady Skyrim, bylo tady Divinity a teď tady máme třeba Uncharted. Singleplayer zkrátka stále táhne, nyní snad možná ještě více než kdy dříve.

16.  9.  2017 | | 7 N/A
Humble Bundle má slevy na hry od Bethesdy, Dooma a Wolfa koupíte za pár kaček

Humble Bundle má slevy na hry od Bethe…

Humble Bundle nás často těší skvělým akcemi a slevami na hry starší i nové a nyní se do víru dění přidala Bethesda se svým zástupem hitů.

18.  9.  2017 | | 1 N/A