Nové hry na obzoru: King Kong přichází

Peter Jackson bude pomáhat při vývoji her podle svého nového filmového projektu - King Kong * Billy Blade & The Temple of Time - béčkový Indiana Jones říznutý Princem z Persie * Američtí QuickSilver chystají po ne právě úspěšném Master of Orion III další strategickou "pecku"
Nové hry na obzoru: King Kong přichází

King Kong

Oficiální stránky: -
Výrobce: UbiSoft
Vydavatel: UbiSoft
Platforma: PC, PS2, Xbox, GameBoy Advance
Datum vydání: 4. čtvrtletí 2005

Peter Jackson je dnes pojmem. Mánie kolem jeho filmového zpracování Pána Prstenů dávno opadla, nicméně tenhle originální tvůrce neusíná na vavřínech. Jeho nejbližším projektem je remake klasického King Konga. Mánie začíná nanovo - zatím zdaleka ne v plné míře, ale film má namířeno do kin teprve koncem příštího roku. A do té doby vyjde ještě hra založená na jeho filmové licenci, pro všechny různé platformy.

Zatím není jasné ani o jaký žánr půjde, nejpravděpodobnější variantou je však samozřejmě akční adventura z pohledu třetí osoby, a to jak pro PC, tak i pro konzole Xbox, PlayStation 2 a GameCube, případně nějaká ta plošinovka pro GameBoy Advance. Filmové licence obvykle nedopadají v případě herních zpracování právě nejlépe, ovšem výjimky se najdou - od již zmiňovaného Pána Prstenů až po takového Harryho Pottera. Shodou okolností obě tyto série měli nastarost Electronic Arts, nicméně King Konga se podařilo získat francouzskému Ubisoftu. A ten vývoj hry svěřil jednomu ze svých nejtalentovanějších tvůrců - Michelu Ancelovi a jeho týmu, který stojí kupříkladu za výtečnou akční adventurou Beyond Good & Evil. Na vývoji "opičáckého titulu" se však má podílet také produkční společnost samotného Petera Jacksona. No a v neposlední řadě i montrealské studio Ubisoftu.

Tak co myslíte? Bude to pecka? Nebo spíš propadák? Michel Ancel je zkušený tvůrce, spojení s produkční společností Petera Jacksona, taktéž velkého audiovizuálního vizionáře, může přinést nečekané výsledky. Na tohle překvapení se vskutku těšíme!

Billy Blade & The Temple of Time

Oficiální stránky: http://www.billyblade.com/
Výrobce: Iridon Interactive
Vydavatel: -
Platforma: PC
Datum vydání: zima 2004/2005

"Nejlepší hopsací dobrodružství všech dob" - přesně takovýhle nabubřelý text na vás vybafne z oficiálních stránek chystané arkády Billy Blade & The Temple of Time. Zkušení vývojáři ze švédské společnosti Iridon Interactive pracují na víceméně béčkových titulech už od roku 1998. Billy je zatím posledním z nich.

  

Přiznám se, že o Billym Bladeovi jsem v životě neslyšel, ale prý jde o světoznámého lovce pokladů, který se nezalekne ale vůbec žádného nebezpeční. Tak či onak, tentokrát se vydává na úplně novou výpravu - prozkoumat velestarý chrám a ukrást tam mystický Krystal věků. Ten prý dává svému majiteli nadpřirozené schopnosti a dokáže otevírat časové brány. Jenže když Billy krystal nalezne, stane se nehoda. Jeho opičí spolubojovník je záhadným způsobem uvězněn uvnitř krystalu. Aby ho Billy dostal ven, musí se probít skrze veškerá nebezpečenství chrámu, ale také cestovat časem i prostorem do mnoha různých prostředí, od pískem pokrytých měst dávné Persie až po modrá pobřeží Karibiku. Celkem se podíváte až do 40 různých lokací a porvete se se spoustou nepřátel. Potkáte džiny i velbloudy a několik dalších postav.

Nejde o žádnou novodobou pecku, grafika si vystačí s DirectX 8.1, lze hrát na klávesnici i na gamepadu a vystačíte si pouze s 128 MB opěrační paměti. V každém případě to vypadá na docela zajímavě zpracované, typické béčko pro široké masy a především malé děti.

War Dogs

Oficiální stránky: http://www.quicksilver.com/
Výrobce: Quicksilver
Vydavatel: -
Platforma: PC, konzole
Datum vydání: 2006

QuickSilver Software se naposledy právě moc nepředvedli, Master of Orion III dopadl značně nemastně-neslaně a poslední díl legendární ságy vesmírných tahových strategií značně zapadl. Kalifornští vývojáři se právě pouštějí do dalšího velkého projektu, akční realtime strategie, která v mnohém připomíná právě vydávanou pecku Full Spectrum Warrior od Pandemic Studios.

  

Válečné taktické akce jsou poslední dobou stále populárnější, ale toho jste si už zřejmě všimli taktéž. Pandemici přisli s de-facto novým žánrem, ani střílečkou, ani realtime strategií, spíš obojím v jednom - stejně, jako je tomu ve skutečném válečném konfliktu. Stáváte se velitelem živoucích jednotek v živoucím prostředí. Filmovost FSW je donebevolající. Jak jsou na tom Quicksilver? Podobně jako Full Spectrum Warrior, i War Dogs (původním názvem Full Spectrum Leader) byl vyvíjen jako simulační nástroj pro americkou armádu. Stanete se velitelem čety o přibližně třiceti mužích. Bojovat se bude většinou v městském prostředí připomínajícím nejednu východoevropskou zemi. Důležitou roli bude hrát terén, ale také okolní budovy, to vše dokáže využívat i protivník, obzvlášť nebezpeční mají být například snipeři. Vlastní četu je možné rozdělit do několika menších skupin po čtyřech až pěti vojácích a ty pak samostatně ovládat. Celý interface by měl být natolik chytrý a zároveň natolik jednoduchý, aby bylo možné veškeré rozkazy udílet dostatečně rychle. Jinými slovy je poněkud konzoloidní, protože portování na konzole zatím není vyloučeno.

Všechny ty sliby zní docela dobře, ale vzpomeňme si na podobné sliby, které doprovázely vývoj Master of Orion III. Nicméně QuickSilver nejsou špatní vývojáři a na své War Dgos mají ještě poměrně dost času. Tak třeba se konečně dočkáme podařeného projektu.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole