Nové hry na obzoru: Lagsters - reinkarnace Wacky Wheels

vytisknout velikost písma
Zpytujte svědomí, přichází MMORPG Face of Mankind * Teskníte po starých klasikách jako Death Rallye a Wacky Wheels? Nesmutněte, z Ukrajiny k nám letí Lagsters! * Manažeři, manažerky, manažeřata, nelezte na skálu co je příliš chlupatá... erm... prostě Starship Tycoon * A nakonec je tady něco i pro všechny obdivovatele hlavního hrdiny filmu čelisti, totiž multiplatformová simulace Bloody Waters: Terror from the Deep
Nové hry na obzoru: Lagsters - reinkarnace Wacky Wheels

Bloody Waters: Terror from the Deep

Oficiální stránky: http://www.pineapple-interactive.com/
Výrobce: PineApple Interactive (http://www.pineapple-interactive.com/)
Vydavatel: zatím není
Platforma: PC, Xbox, PlayStation 2
Datum vydání: 2. čtvrtletí 2004

Čehopak to asi bude simulace, hmmm? No jasně, přeci zubatého Sharkyho! Námět je to docela originální, což o to, jen na to provedení jsem věru zvědav! Příběh vypráví o tom, jak se jednomu šílenému genetickému vědátorovi podaří nebývalý úspěch - totiž totální modifikace velkého bílého žraloka. Co asi z něj mohlo vzniknout, to si můžete sami domyslet. A vlastně ani nemusíte, protože v Bloody Waters za TO budete hrát. Za geneticky upraveného superžraloka! (A co takhle kdyby někdo udělal hru, ve které bychom hráli za geneticky upravenou superzeleninu, mno?)

     

Cílem hry není nic jiného než zničit své stvořitele a zároveň mučitele. Musíte tedy nejprve nabrat sílu v hlubinách a pak se vydat na válečnou stezku proti mariňákům. Na celé dění hledíte z perspektivy třetí osoby, jak se to na dnešní hry sluší a patří. Hluboko v oceánu máte dar naprosté volnosti, nicméně k dispozici jsou i mise. Navíc je možné se zahrát také za člověčinu, totiž pomatené vyznavače kultu žraloka. Ti nejen že vám budou pomáhat a shánět potravu, ale dokáží se například i sami obětovat, jen abyste vy přežili.

Díky své neobvyklé síle dokážete nejen trhat lidská těla na kusy, ale také potápět lodě, sestřelovat helikoptéry (zřejmě těžkotonážními žraločímy prdy?:) a prokousávat se do ponorek. Staří jednoocí jednonozí námořníci z vás asi radost mít nebudou. Ale co, hlavně že je zábava!

Face of Mankind

Oficiální stránky: http://www.faceofmankind.com/
Výrobce: Duplex Systems (http://www.duplex-systems.com/)
Vydavatel: Duplex Systems (http://www.duplex-systems.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: duben 2004

Žánr fantasy má nad klasickým pojetím science fiction zcela jasně už nějakou tu dobu navrch. Momentální šílenství kolem Pána Prstenů tuto situaci ještě vyhrotilo a sci-fi tak pomalu upadá do pozadí. Naštěstí ale situace není tak hrozná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Důkazem toho je i fakt, že v záplavě online her se, které mají zasáhnout trh v roce 2004, se nachází i tento "pravověrný" sci-fi kousek.

V MMORPG Face of Manking se vydáte do persistentního (relativně neměnného) online svět budoucnosti, konkrétně 24. století. Základem celé hry bude pět světových metropolí (New York, Berlín, Pažíř a Tokio), mimoplanetární kolonie a dvě velice speciální místa, o kterých zatím tvůrci nechtějí vůbec nic prozradit. Fundamentálními herními elementy jsou ve FoM RPG, akce a ekonomická strategie. Ostatně stejně jako v kterémkoliv jiném MMORPG současnosti. Můžete si tedy vybrat typ postavy, příslušnost k některé z deseti organizací a pak už se pustit do víru života.

    

V zásadě tady nejde o nic jiného než o hromadění zkušeností a rozvíjení potenciálu své postavy, hromadění bohatství či postup na společenském žebříčku. Anebo o všechno dohromady. Každopádně neustále se rozvíjející příběh, obrovské množství misí a povedená grafika enginu LithTech Talon jsou atributy, ze kterých by snadno mohla vzejít další povedená online gameska.

Lagsters

Oficiální stránky: http://www.boolatgames.com/lagsters/
Výrobce: Boolat Games (http://www.boolatgames.com/)
Vydavatel: Noviy Disk
Platforma: PC
Datum vydání: zima 2004

Z Ukrajiny dnes neproudí do světa pouze "pracovití" emigranti, nýbrž také, a to je pro nás hráče nejdůležitější, velice povedené herní kousky. Jedním z těch připravovaných je také závodní arkáda ve stylu staré dobré Wacky Wheels jménem Lagsters. Ve světě budoucnosti se závodí pouze o dvě věci: peníze a vlastní život.

     

Narozdíl od klasických Wacky Wheels ovšem v Lagsters nezávodíte v otevřených prostorech, nýbrž roztodivných tunelech, kde na vás může číhat nejedno nebezpečí. Navíc uvnitř panují tak trochu odlišné gravitační podmínky, pročež se zde letecká akrobacie stává více či méně milou skutečností (to když vás protivník například před- nebo podjede). Celkem je k dispozici 32 tratí rozdělených do čtyř velkých šampionátů. Vyjma singleplayerového řádění je k dispozici také hra pro více hráčů, díky čemuž dostávají Lagsters zcela nový rozměr množného zápolení, což byla alespoň u starých dobrých klasik záruka úspěchu.

Samozřejmě, že i zde hrají důležitou roli zbraně, bez nichž se žádná podobná hra neobjede. A žádný správný pistolník taky ne. Stejně jako je unikátní každý šampionát, máte na výběr i několik odlišných zbraní, vozítek a dokonce i motorů, které je mohou rozpohybovat až za hranice zvládnutelnosti.

Starship Tycoon

Oficiální stránky: http://www.starshiptycoon.com/
Výrobce: Positech Games (http://www.positech.co.uk/)
Vydavatel: Positech Games (http://www.positech.co.uk/)
Platforma: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí 2004

Starship Tycoon je nová verze klasické vesmírné strategie StarLines Inc., kterou přibližně před rokem a půl vyvinula stejná společnost. O co jde? Každý, kdo kdy snil o řízení Opravdu Velké Společnosti dostane ve Starship Tycoonu šanci. Posadíte se totiž do křesla ředitele meziplanetární dopravní společnosti. Vašimi protivníky budou konkurenční společnosti řízené proradnou umělou inteligencí, která si údajně v ničem nezadá se skutečnými lidskými oponenty.

    

Stejně jako v podobných hrách i tady máte na výběr, zda se pustíte do volné hry, tj. že můžete rozšiřovat své obchodní impérium stále dál, anebo jestli se odhodláte k plnění různorodých misí, které pro vás připravili tvůrci. Jakožto správní manažeři máte možnost pořizovat nové lodě do své flotily, podrobně je konfigurovat, vybírat členy posádky (těch bývá obvykle pět a je nutné vždy zvolit co nejpříhodnější kombinaci, protože díky každému z nich můžete přepravovat jiný typ zboží).

Konfigurace lodi se naproti tomu týká výběru správného typu motorů, kabin pro pasažéry, nákladních prostor, palivových nádrží a dalších komponent. Jedině správně poskládaná loď vám bude vydělávat, takže na tyhle "puzzle" bude nutné dávat pozor. Co se týká technického zpracování, vypadá Starship Tycoon, ostatně jako mnoho jiných současných her s přízviskem "Tycoon" spíš na béčko, nicméně nic to neubírá z možnosti, že se bude výtečně hrát. Už brzy by mělo být k dispozici demo.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted graficky nemá konkurenci, nejnovější díl posouvá laťku PS4

Uncharted graficky nemá konkurenci, ne…

Uncharted vždy byl špičkou dané konzolové generace a The Lost Legacy není výjimkou. Pojďme se vydat na graficky opulentní výpravu za klem Ganéši.

včera | | 8 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A