Nové hry na obzoru: Mafie jako strategie

V dnešních novinkách si představíme nadějně vyhlížející polskou variaci na téma Mafie s příbuzným názvem Mafioso. Dozvíte se také podrobnější informace ke třem datadiskům ke hrám Silent Storm, Rise of Nations a Galactic Civilizations a neopomineme zmínit ani slibné třetí pokračování fantasy série Warlords Battlecry.
Nové hry na obzoru: Mafie jako strategie

Mafioso

Oficiální stránky: http://www.studio.net.pl/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=109
Výrobce: Nawar (http://www.studio.net.pl)
Vydavatel: ?
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: 1. čtvrtletí 2004

Zkušená polská vývojářská skupina chystá RTS variaci na téma Mafia. V mnoha ohledech se má českému skvostu podobat: začínáte jako nováček v mafiánské rodině a postupem času se propracováváte stále výš. Když budete mít opravdu štěstí, stanete se nakonec hlavním kápem. Nic samozřejmě není tak jednoduché, jak to na první pohled může vypadat. V postupu vám budou bránit jednak znepřátelé rodiny, druhak také všudypřítomná ruka zákona. Principielně se Mafioso od Mafie zřejmě příliš lišit nebude, rozdíl bude především v poštu ovládaných postav a tím, že časem se začnete starat o chod celé vaší organizace.

     

Hra nabídne 16 misí, každá z nich se má skládat z několika různých úkolů. Zajímavostí je, že zisky z každého levelu (budovy, jednotky, peníze) vám zůstávají i do dalších misí. Čímžto mi Mafioso připomíná jednu starou německou klasiku jménem Crime Fighter. Odhadovaná hrací doba se pohybuje mezi 30 - 50 hodinami čistého času. Když vám singleplayer omrzí, je tu pořád ještě multiplayer. Každopádně je Mafioso velice zajímavý projekt, uvídíme, co z poláků nakonec vypadne. Hratelné demo se má objevit počátkem příštího roku.

Silent Storm: Sentinels

Oficiální stránky: http://www.nival.com/eng/pr031125_e.html
Výrobce: Nival Interactive (http://www.nival.com/)
Vydavatel: JoWood (http://www.jowood.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: 2004

První z dnešních tří datadisků je určen pro poměrně vysoce hodnocenou tahovou strategii Silent Storm od ruských Nival Interactive (mimo jiné tvůrci například výborných Etherlords a ještě lepších Etherlords 2). Příběh se odehrává několik let po skončení původní hry, kdy se nebezpečí Thorova kladiva, proti kterému jste bojovali, znovu postavilo na nohy. Lidstvo je opět v nebezpečí, staří nepřátelé se vracejí v nové organizaci s názvem "Hlídky".

    

Mimoto se v Silent Storm: Sentinels samozřejmě objeví všechny nezbytné propriety, které nesmějí chybět v žádném datadisku. Čekejte tedy nášup nových zbraní, včetně těch vyvinutých teprve po válce, zvýšenou realističnost (zbraně se mohou zaseknout), nové cíle misí (infiltrace, zavraždění, demolice), vylepšenou umělou inteligenci a především další postavy na výběr do vašeho týmu. Přídavek Sentinels vyvíjejí v Nival Interactive už od září tohoto roku, jeho příchod na trh tedy můžeme očekávat během druhého čtvrtletí 2004.

Warlords Battlecry 3

Oficiální stránky: http://www.enlight.com/wbc3/
Výrobce: Enlight Software (http://www.enlight.com/)
Vydavatel: Infinite Interactive (http://www.infinite-interactive.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: 2. čtvrtletí 2004

Warlords Battlecry je zavedená série fantasy realtime strategií pro PC, kterou stvořil designér Steve Fawkner. Předchozí dva díly si stačily získat nejen slávu a přízeň tisíců hráčů, ale dokonce i mnoho nejrůznějších ocenění světových herních magazínů (Computer Gaming World, Computer Games Magazine a další). Třetí díl přichází s mnoha novými vlastnostmi. Přidává do hry dalších pět ras - Rytíře, Impérium, Sauriany, Scartauriany a Pány moru (celkem tedy 16 ras). Mimoto se zde setkáte také s více než 30 zbrusu novými kouzly rozdělenými mezi tři nové magické sféry.

     

Výrazných vylepšení se dočká systém hrdinů, kteří v bitvách budou moct být doprovázeni služebníky. Hrdinové dostanou k dispozici osm nových tříd a budou se moct vydat až za dosud nepřekonatelný 50. level. Nově si budou hráči moct pohrávat také s editorem map a scénářů, můžete se těšit na originální soundtrack, různé druhy draků a dosud nevídané budovy. Příznivců fantasy strategií je i mezi našinci více než dost, a ačkoliv série Warlords Battlecry tady zatím mnoho příznivců nemá, troufám si tvrdit, že se třetím dílem se to může změnit.

Rise of Nations: Throne and Patriots

Oficiální stránky: http://www.bighugegames.com/riseofnations/index.html
Výrobce: Big Huge Games (http://www.bighugegames.com/)
Vydavatel: Microsoft (http://www.microsoft.com/games/)
Platforma: PC
Datum vydání: jaro 2004

Microsoft Game Studios a Big Huge Games společně oznámili datadisk k tažnému koni své předvánoční herní nabídky, totiž strategii Rise of Nations (recenze), která volně navazuje na sérii Age of Empires. Datadisk nese podtitul "Throne and Patriots" a představí šest nových národů, několik singleplayerových kampaní, více než 20 nových jednotek a divů světa. Přibude také vlastnost "Government" (vláda), známá například už z první Civilizace, kdy si u každého národa můžete zvolit typ vlády, což se samozřejmě projeví různými výhodami a nevýhodami, stejně jako za starých časů u "Civky".

     

Pokud jste ještě neměli tu čest setkat se se hrou Rise of Nations takříkajíc "tváří v tvář", pak vězte, že se jedná o další velice hratelné dílko z návrhářského pera Briana Reynoldse, designéra her Civilization 2 a Alpha Centauri. Tato realtime strategie obsahuje více než 6000 let lidské historie a dává hráčům možnost vítězit nejen vojenskou silou, ale také za pomoci ekonomiky nebo diplomacie (která se ovšem tak jako tak často zvrhává ve válku...). Datadisk může už tak výbornou gamesu jenom vylepšit, takže se můžeme těšit, co všechno nám hoši z Big Huge Games ještě naservírují.

Galactic Civilizations: Altarian Prophecy

Oficiální stránky: http://www.galciv.com/expansion.asp
Výrobce: Stardock (http://www.stardock.com/)
Vydavatel: Stardock (http://www.stardock.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí 2004

Dobře si uvědomuji, že hra Galactic Civilizations je určena specifické, poměrně úzké skupině hráčů, nicméně jsme server všeobecně herní, a tak se zdaleka nechceme omezovat pouze na mainstreamové tituly. Galactic Civilizations: Altarian Prophecy je označení pro datadisk ke komplexní vesmírné tahové strategii Galactic Civilizations, která představuje trochu "drsnější" (rozuměj hardcorovější) odnož takových klasik jako Master of Orion nebo Stars!.

    

Altarian Prophecy přichází s jednou zcela novou kampaní, jejímž cílem je rozřešit starobylé tajemství Altařanů načaté právě v původních Galactic Civilizations. Objevují se zde dvě nové civilizace označené jako "The Dominion of the Korx" (jinak "Korxské dominium") a Drathové (čili "drátové":). Právě ony drží klíč k rozřešení tajemných otázek točících se kolem prapodivné civilizace z planety Altaria. Součástí datadisku jsou také editor kampaní, scénářů a map, díky kterému si každý může vytvořit vlastní "datadisky" a ty si pak přes internet vyměňovat s ostatními hráči. Mimoto se zde objeví i desítky nových typů lodí, technologií, událostí, galaktických divů (jak vidíte, strategie by se bez divů prostě neobešly) a dalšího harampádí menších nebo větších rozměrů.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

dnes | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

15.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová mobilní hra

Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová…

Jam City chystá mobilní hru Harry Potter: Hogwarts Mystery. Vyrovná se však verzi od Niantic?

14.  12.  2017 | | 6 N/A