Nové hry na obzoru: monstrózní šílenství v Monster Madness

Artificial Studios chystají klasickou arkádovou střílečku pro PC a next-gen systémy * Ponořte se do hlubin s akčně-strategickým mixem Diver: Deep Water Adventures * Ultimátní Spider-Man se hodlá prodrat na všechny myslitelné herní platformy
Nové hry na obzoru: monstrózní šílenství v Monster Madness

Monster Madness

Homepage: www.monster-madness.com
Výrobce: Artificial Studios, Immersion Software & Graphics
Vydavatel: -
Platforma: PC, Xbox 360
Datum vydání: 2006

Odvážní a vychytralí jsou vývojáři z Artificial Studios. Hodlají v průběhu roku 2006 uvést na trh klasickou arkádovou střílečku viděnou shora, ovšem zaměřenou na multiplayer a běžící na enginu nové generace, kde bude podstatnou roli hrát fyzika a hrátky se světlem. Zní vám to docela dobře? Nám také!

  

Dříve se AS věnovali především middle-waru, jejich Reality Engine (nyní vlastněný Epicem) je ostatně jádrem celé hry. Podporuje fyzikální akcelerátory, HDR a spoustu dalších moderních technologií. Naštěstí si vývojáři uvědomili, že tento typ her, narozdíl od takových 3D akcí, na technologii nestojí, a tak se více než všelijakými zkratkami a technickými parametry prezentují spíše herními možnostmi svého dítka. Základ je geniálně jednoduchý a nedávno jej skvěle využili například 10tons ve své sharewarové superakci Crimsonland (http://crimsonland.reflexive.com/crimsonland/). Máme mapu, většinou městského prostředí, po které se potulují hordy zombíků. Vaším úkolem je ve spolupráci s dalšími hráči mapu zombíků zbavit. K tomu dostanete na výběr z mnoha typů zbraní, jak na blízko, tak na dálku, přičemž v jednom okamžiku u sebe můžete mít maximálně tři. Co víc, levely jsou plné nejrůznějších objektů, se kterými lze v naprosté většině případů volně manipulovat. Můžete třeba nasednout do auta a kosit zombíky ve dvou stopách. Samozřejmě také sbíráte různé bonusy a upgrady, ale především spolupracujete s dalšími hráči. V tom tkví největší síla Monster Madness. Výborná je možnost kombinace online hráčů (například skrze službu Xbox Live!) a "přísedících", tedy těch, kteří s vámi dřepí u PC nebo konzole.

Idea Monster Madness je velice slibná a vypadá to na pořádnou porci kvalitní zábavy v ultramoderním kabátku. Těšíme se!

Diver: Deep Water Adventures

Homepage: www.diver3d.com
Výrobce: Biart
Vydavatel: -
Platforma: PC
Datum vydání: 2006

Pořádné hry s podmořskou tematikou by se za poslední dekádu daly spočítat na prstech dvou rukou a jedné nohy. O to víc si zaslouží ocenění ruský začínající tým Biart, jehož šestičlenný tým minimálně z poloviny sdílí nadšení právě pro potápění a podmořský svět vůbec.

    

O co vlastně ve hře Diver: Deep Water Adventures půjde? Jednoduše řečeno, stanete se potápěčem, jehož život závisí de-facto jedině na vybavení. Moře neodpouští žádné chyby, o čemž budete mít možnost se přesvědčit doslova na vlastní kůži. V roli potápěče-výzkumníka budete sestupovat do neprobádaných hlubin, hledat skryté poklady, ale i čelit mnoha nebezpečím. Budete také nuceni projít sérií několika testů, díky kterým získáte osvědčení profesionálního potápěče - pak teprve přijdou na řadu ty opravdu velké objevy. Velkou část hry uvidíte z vlastního pohledu, ale dočkáme se také taktického 3D pohledu, kdy půjde spíše o vymýšlení strategie jak postupovat dál. Vývojáři slibují nelineární postup, spoustu zajímavostí pod vodou, několik lokalit podložených skutečnými reáliemi, možnost fotografovat pod vodou a další zajímavosti.

Přestože je toho hodně, co má hra nabídnou, její minimalistické hardwarové nároky napovídají, že půjde spíše o budgetovou záležitost - nicméně se zajímavým obsahem a podle prvních obrázků i vcelku kvalitním zpracováním.

Ultimate Spider-Man

Homepage: www.ultimatespidermangame.com
Výrobce: Vicarious Visions, Treyarch
Vydavatel: Activision
Platforma: PC, GameCube, Xbox, PlayStation 2, Playstation, GBA, Nintendo DS
Datum vydání: září 2005

Spider-man je všude! Pavoučí muž útočí ve své nové, komiksové verzi na většinu dnešních hlavních herních platforem, přičem nezapomíná ani na handheldy Nintendo DS a GameBoy Advance. Vývoje se ujal dlouholetý fanda pana Pavouka, studio Treyarch.

V základu půjde o dobrodružnou akci, ve které se však můžete volně pohybovat po zloduchy zaneřáděném velkoměstě. Co je na tomto projektu ojedinělé je způsob jeho zpracování (oblíbená cel-shaded technologie), který má dát hráčům pocit, že "jsou uvnitř komiksu". Na screenshotech to tedy nevypadá nic moc, ale v pohybu už je to lepší, jak se ostatně můžete přesvědčit sami v sekci Gameplay na oficiálních stránkách hry. Zatímco tedy budete brázdit ulice velkoměsta, můžete potkat spoustu zajímavých postav a od nich dostávat úkoly, jednak příběhové, ale i různé podružné. Za jejich plnění pak získáte peníze, moc a slávu!

Hmmm, kdo z vás má rád Spideyho?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily