Nové hry na obzoru: nádherné RPGčko od FunComu

Severský FunCom chystá zbrusu novou online záležitost jménem Age of Conan – Hyborian Adventures. Půjde o akční online RPG a v dnešním vydání nových her se mu budeme věnovat trochu podrobněji. Dále se podíváme i na Serious Sam 2 a Dungeons & Dragons Online. Vzhůru do světů fantazie!
Nové hry na obzoru: nádherné RPGčko od FunComu

Age of Conan – Hyborian Adventures

Homepage: www.ageofconan.com
Výrobce: FunCom
Vydavatel: FunCom
Platforma: PC
Datum vydání: 1. polovina 2006

FunCom má za ušima. Než aby vydali špatné MMORPG, nevydali raději žádné - myslím teď zrušený, nicméně velmi nadějný projekt Midgard, který spatřil světlo světa na E3 2001 a byl poslán k ledu o rok a půl později. Právě v době, kdy FunCom začínal mít vážné finanční problémy. Ty jsou ale pryč. Včera proto FunCom oznámil světu, že chystá novou online záležitost, Midgardu tak trochu podobnou, a dost možná i z něj částečně vycházející. Alespoň tím, že je zasazena do fantasy světa, tentokrát však licencovaného.

  

FunCom nehodlá s Age of Conan přispět do už tak přeplněného pytle žánru MMORPG. Naopak, volí zcela opačný přístup, než ostatní týmy. Svou hru totiž ořezal na nejtužší herní základ, totiž to nejzábavnější, co na dnešních MMORPG je - masové PvE/PvP souboje a vývoj postavy. Jinými slovy hodlá ve svém novém projektu přinést všechno to, co až donedávna chybělo (anebo stále ještě chybí - i když ne na dlouho) například i tolik (a i přes dříve řečené právem) vychvalovanému World of Warcraft. Ale k tomu se dostaneme až za chvíli.

    

Na začátku se AoC bude tvářit jako úplně normální RPGčko, až na to, že k jeho hraní budete potřebovat připojení k internetu, a také si budete muset zvyknout na poněkud odlišný způsob ovládání. To je další velmi inovativní věc, která mě na celém projektu zaujmula. FunCom se totiž rozhodnul obživit mechaniku kultovního RPGčka Die by the Sword. Hráč tak bude zbraň ve svých rukou ovládat přímo, pohyb myši bude ovlivňovat přímo pohyb zbraně. I když zřejmě v poněkud zjednodušené podobě, než jak jsme to měli možnost před mnoha lety okusit ve vynikajícím, ale bohužel nedoceněném Die by the Sword. Každopádně se tak mnohonásobně zintenzivní zážitek z boje, celková atmosféra i vcítění do role. A právě o to u online her jde.

    

Brutální svět barbara Conana stvořil už ve třicátých letech minulého století "jistý" Robert E. Howard. Je plný odvážných, drsných a nelítostných bojovníků, kteří neváhají obětovat své životy na rozkaz svého vůdce. A přesně o to tady také půjde. Jakmile se hráč "prokutá" singleplayrovou úvodní částí hry, která je jakousi přípravkou a zároveň prvotním sítem, vkročí do světa ostatních hráčů této hry. Do online světa Age of Conan, kde se odehrávají obrovské bitvy, dobývají se města a hrady, válčí se na rozlehlých pláních i v hlubokých lesích a dungeonech. Jak bude hráč získávat zkušenosti a s tím i úrovně, získá postupně možnost stát se velitelem vojsk. Pak bude moct utvářet formace, které hrají v AoC důležitou roli - dávají totiž jednotlivým hráčům ve formaci různé bonusy (velmi chytré). Zároveň velitelé mohou každému členovi své formace dát různý stupeň "svobody" (velmi účinné).

Odvážné, milý FunCome, velmi odvážné! A také velmi slibné - nejen já doufám, že se ti s tímto projektem podaří uspět. Už se nemůžeme dočkat, až se vydáme v plné zbroji a s obrovským mečem v ruce na bojiště, abychom prolili krev barbarských nájezdníků! Mimochodem, více informací představí FunCom na E3 v polovině května.

Serious Sam 2

Homepage: www.croteam.com
Výrobce: CroTeam
Vydavatel: Take Two/2K Games
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: podzim 2005

Serious Sam 2 je takové malé veřejné tajemství herní komunity. Nicméně nyní je vydání druhého dílu známé frenetické 3D akce konečně oficiálně potvrzeno i vydavatelskou společností Take Two. Na co se můžeme těšit? Druhá generace Serious enginu umožnila tvůrcům vytvořil postavy až 100x detailnější nežli v jedničce. Dobré. Detailnější, hezčí a (snad i) interaktivnější bude i prostředí. Dobré. Nepřátel bude ještě víc, než v jedničce a datadisku The First Encounter. Skvělé.

SERIOUS Sam 2 SERIOUS Sam 2 SERIOUS Sam 2

A dál? Dál nic. Serious Sam 2 bude jako Doom 3 - pozlátko v překrásné grafice, možná i dobrou fyzikou a interaktivním prostředím, možná i o něco chytřejšími protivníky, ale v zásadě půjde stále o to samé: nekončící akci, kdy je úkolem hráče rozstřílet všechno a všechny. Neříkám, že je to dobré, nebo špatné. Je to pro ty, kteří mají takový styl hry rádi.

Dungeons & Dragons Online

Homepage: www.ddo.com
Výrobce: Turbine Games
Vydavatel: Atari
Platforma: PC
Datum vydání: 2005/2006

Stejně jako v případě Serious Sama 2 to poněkud zrychleně. DDO bude masivně multiplayerová online hra zaměřená především na boj proti potvorám. Znamená to tedy, že hráči budou nuceni se více spojovat do skupin a spolupracovat, ale co především - dbát na rozvoj své postavy. Celá hra je postavena na D&D pravidlech verze 3.5, takže všichni protivníci a všechna povolání, případně i zbraně odpovídají "papírovým" originálům. S jednou výjimkou - souboje nejsou tahové, nýbrž realtimové. Což může a jistě bude některým zarytým příznivcům D&D dělat potíže. Ale umíte si představit akční online RPG na tahy?

    

Já taky ne.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

včera | |10 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka