Nové hry na obzoru: nástupce Total Annihilation

Chris Taylor se konečně rozhoupal a hodlá nám nabídnout pokračovatele legendární Total Annihilation! * Nizozemští Khaeon chystají nové MMORPG na The Chronicles of Spellborn * Řítí se na nás Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum
Nové hry na obzoru: nástupce Total Annihilation

Supreme Commander

Homepage: www.gaspowered.com/supcom/
Výrobce: Gas Powered Games
Vydavatel: THQ
Platforma: PC
Datum vydání: 2006

Už začátkem minulého roku se objevily zvěsti o tom, že Chris Taylor pracuje ve své nové firmě na pokračování legendární realtime strategie Total Annihilation. Původní projekt byl ve své době doslova zjevením. Z dílen společnost Cavedog vyšel v roce 1997 titul, který znamenal v mnoha ohledech převrat v žánru RTS. Nekonečná variabilita jednotek, vektorová grafika, snadná modifikovatelnost a především neutuchající bitevní vřava v opravdové válce budoucnosti. Taková byla Total Annihilation.

Na bohaté dědictví hodlá Taylor navázat s následovníkem, který však již nenese značku Total Annihilation. Ta je totiž nyní ve vlastnictví Atari (bývalí Infogrames), zatímco Supreme Commandera, jak se nový projekt jmenuje, bude vydávat THQ. Taylor zatím nevypustil pražádné podrobnější informace. Z teaserové oficiální stránky na webu GPG lze ovšem vyčíst (či spíše vyslyšet), že se opět můžeme těšit na pořádnou bitevní vřavu. Příběh bude opět zasazen do budoucnosti, objeví se spousty jednotek, a tentokrát bude záležet na velikosti. Údajně jsou v plánu skutečně OBROVSKÉ válečné stroje. Hráč se stane velitelem hvězdné armády, se kterou svede mnoho bitev na různých planetách. Opět se dočkáme velice komplexního herního systému, kdy se bude válčit na zemi, na vodě i ve vzduchu, a navíc se na to všechno budete moct podívat až z vesmíru (za pomoci satelitů).

Vydání hry se chystá (snad) na počátek roku 2006, kdy by se měly objevit i další strategické hity. Vypadá to, že příští rok bude zasvěcen realtime strategiím. Hurá!

The Chronicles of Spellborn

Homepage: www.thechroniclesofspellborn.com či www.spellborn.com
Výrobce: Khaeon
Vydavatel: -
Platforma: PC
Datum vydání: 2006/2007

Odvážní jsou ti mladí lidé z Holandska! Mají za sebou teprve jeden projekt, originální akci Alpha Black Zero, a už se pouštějí do masivně multiplayerového RPGčka, které má ambice konkurovat takovým jménům jako World of Warcraft nebo Guild Wars. Hmmmm!

Khaeon mají stejné ideály, jako mnoho vývojářský studií před nimi. Chtějí z předchozích MMORPG, stejně jako ze svých zkušeností s nimi, vyextrahovat to nejlepší a zahustit to do kaše jménem The Chronicles of Spellborn (anebo prostě krátce "Spellborn"). Je hezké, že k problému se stavějí čelem. Chystají obrovský, bohatý svět a chtějí dát hráčům především tři věci: možnost interakce a soubojů s ostatními hráči (o tom to ostatně celé je), možnost užívat si hru už od začátku, a nakonec také možnost ovlivnit svět samotný a jeho běh. Právě třetí bod mi přijde jako nejobtížněji splnitelný. Ale zbytečně nepředbíhejme. Příjemné je, že Khaeon se nebojí prezentovat svět vlastním stylem - snaží se o uvěřitelné, ale nikoliv fotorealistické grafické ztvárnění, se kterým jim pomáhá mistr kreslíř  Romano Molenaar, který má letitou zkušenost s evropským komiksem. Krom toho si na pomoc přizvali také Unreal Engine 2.5, jako jedni z mála evropských vývojářů (si ho mohou dovolit).

Zatím nejsou žádné screenshoty, ale celý tenhle projekt vypadá nadmíru slibně. Seveřané z FunComu ukázali, že i z Evropy může vzejít velmi kvalitní, hratelné, dlouhodobě perspektivní MMORPG (Anarchy Online), navíc teď chystají další (Age of Conan). Holandští Khaeon jsou další na řadě.

Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum

Homepage: -
Výrobce: Etranges Libellules
Vydavatel: Atari
Platforma: PC, PlayStation 2
Datum vydání: říjen 2005

Postavičky útlého Aterixe a obtloustlého Obelixe zná asi každý. V herním světě právě známé nejsou, ostatně zas tolik her s nimi v hlavní roli dosud nevyšlo. Změnit tento stav se odhodlalo Atari se svým pokračováním Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum.

    

Dvojka navazuje na původní titul Asterix XXL vydaný v listopadu 2003. Vydáte se tentokrát do obrovského zábavního parku, musíte zjistit, co se stalo s druidem Getafixem a kam zmizeli všichni ostatní druidové z celé Římské říše. Pod vaši ochrannou ruku se opět dostanou oba slavní Galové, čekejte také spoustu hopsání, ale i soubojů a případně i nějakých těch jednoduchých hádanek.

Standardní zábavná porce především pro děti, jen s trochu lepší grafikou, jiným příběhem a světem. Nic víc, nic míň.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tvůrce FarmVille za 12,7 miliardy dolarů

Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tv…

Jednou se možná dočkáme mobilní free-to-play verze Mafie

10.  1.  2022 | |3 N/A
Lukáš Václavík
MafiaTake Two