Nové hry na obzoru: nástupce Total Annihilation

Chris Taylor se konečně rozhoupal a hodlá nám nabídnout pokračovatele legendární Total Annihilation! * Nizozemští Khaeon chystají nové MMORPG na The Chronicles of Spellborn * Řítí se na nás Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum

Supreme Commander

Homepage: www.gaspowered.com/supcom/
Výrobce: Gas Powered Games
Vydavatel: THQ
Platforma: PC
Datum vydání: 2006

Už začátkem minulého roku se objevily zvěsti o tom, že Chris Taylor pracuje ve své nové firmě na pokračování legendární realtime strategie Total Annihilation. Původní projekt byl ve své době doslova zjevením. Z dílen společnost Cavedog vyšel v roce 1997 titul, který znamenal v mnoha ohledech převrat v žánru RTS. Nekonečná variabilita jednotek, vektorová grafika, snadná modifikovatelnost a především neutuchající bitevní vřava v opravdové válce budoucnosti. Taková byla Total Annihilation.

Na bohaté dědictví hodlá Taylor navázat s následovníkem, který však již nenese značku Total Annihilation. Ta je totiž nyní ve vlastnictví Atari (bývalí Infogrames), zatímco Supreme Commandera, jak se nový projekt jmenuje, bude vydávat THQ. Taylor zatím nevypustil pražádné podrobnější informace. Z teaserové oficiální stránky na webu GPG lze ovšem vyčíst (či spíše vyslyšet), že se opět můžeme těšit na pořádnou bitevní vřavu. Příběh bude opět zasazen do budoucnosti, objeví se spousty jednotek, a tentokrát bude záležet na velikosti. Údajně jsou v plánu skutečně OBROVSKÉ válečné stroje. Hráč se stane velitelem hvězdné armády, se kterou svede mnoho bitev na různých planetách. Opět se dočkáme velice komplexního herního systému, kdy se bude válčit na zemi, na vodě i ve vzduchu, a navíc se na to všechno budete moct podívat až z vesmíru (za pomoci satelitů).

Vydání hry se chystá (snad) na počátek roku 2006, kdy by se měly objevit i další strategické hity. Vypadá to, že příští rok bude zasvěcen realtime strategiím. Hurá!

The Chronicles of Spellborn

Homepage: www.thechroniclesofspellborn.com či www.spellborn.com
Výrobce: Khaeon
Vydavatel: -
Platforma: PC
Datum vydání: 2006/2007

Odvážní jsou ti mladí lidé z Holandska! Mají za sebou teprve jeden projekt, originální akci Alpha Black Zero, a už se pouštějí do masivně multiplayerového RPGčka, které má ambice konkurovat takovým jménům jako World of Warcraft nebo Guild Wars. Hmmmm!

Khaeon mají stejné ideály, jako mnoho vývojářský studií před nimi. Chtějí z předchozích MMORPG, stejně jako ze svých zkušeností s nimi, vyextrahovat to nejlepší a zahustit to do kaše jménem The Chronicles of Spellborn (anebo prostě krátce "Spellborn"). Je hezké, že k problému se stavějí čelem. Chystají obrovský, bohatý svět a chtějí dát hráčům především tři věci: možnost interakce a soubojů s ostatními hráči (o tom to ostatně celé je), možnost užívat si hru už od začátku, a nakonec také možnost ovlivnit svět samotný a jeho běh. Právě třetí bod mi přijde jako nejobtížněji splnitelný. Ale zbytečně nepředbíhejme. Příjemné je, že Khaeon se nebojí prezentovat svět vlastním stylem - snaží se o uvěřitelné, ale nikoliv fotorealistické grafické ztvárnění, se kterým jim pomáhá mistr kreslíř  Romano Molenaar, který má letitou zkušenost s evropským komiksem. Krom toho si na pomoc přizvali také Unreal Engine 2.5, jako jedni z mála evropských vývojářů (si ho mohou dovolit).

Zatím nejsou žádné screenshoty, ale celý tenhle projekt vypadá nadmíru slibně. Seveřané z FunComu ukázali, že i z Evropy může vzejít velmi kvalitní, hratelné, dlouhodobě perspektivní MMORPG (Anarchy Online), navíc teď chystají další (Age of Conan). Holandští Khaeon jsou další na řadě.

Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum

Homepage: -
Výrobce: Etranges Libellules
Vydavatel: Atari
Platforma: PC, PlayStation 2
Datum vydání: říjen 2005

Postavičky útlého Aterixe a obtloustlého Obelixe zná asi každý. V herním světě právě známé nejsou, ostatně zas tolik her s nimi v hlavní roli dosud nevyšlo. Změnit tento stav se odhodlalo Atari se svým pokračováním Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum.

    

Dvojka navazuje na původní titul Asterix XXL vydaný v listopadu 2003. Vydáte se tentokrát do obrovského zábavního parku, musíte zjistit, co se stalo s druidem Getafixem a kam zmizeli všichni ostatní druidové z celé Římské říše. Pod vaši ochrannou ruku se opět dostanou oba slavní Galové, čekejte také spoustu hopsání, ale i soubojů a případně i nějakých těch jednoduchých hádanek.

Standardní zábavná porce především pro děti, jen s trochu lepší grafikou, jiným příběhem a světem. Nic víc, nic míň.

Váš názor Další článek: Spellforce 2 - mix RTS s RPG v nádherné grafice

Témata článku: , , , , ,