Nové hry na obzoru: odpadlíci z Microsoftu chystají grafickou bombu

Ale bude to vůbec stát za to? Grafan má být po grafické stránce jedinečná 3D akce, ale zatí m to tak nevypadá. Co pro vás máme dál? Microsoft chystá po zrušené Mythice další MMORPG jménem Vanguard! Na cestě je také druhé pokračování klasické adventury Beneath a Steel Sky.
Nové hry na obzoru: odpadlíci z Microsoftu chystají grafickou bombu

Grafan

Oficiální stránky: http://www.grafan.com/
Výrobce: Emogence (http://www.grafan.com/)
Vydavatel: zatím není
Platforma: PC
Datum vydání: 2004

Dva odpadlíci z Microsoftu se rozhodli založit vlastní herní studio. Jmenuje se Emogence a vývojářský plán sestává prozatím z jediného titulu: 3D akce s podivným jménem Grafan. Jsou bývalí vývojáři z Microsoftu jenom namyšlení blázni, nebo se od jejich výtvoru dá čekat nějaká kvalita?

Zatím nelze jednoznačně potvrdit ani jedno, ani druhé. Na prvním pohled to celé od webových stránek až po ukázkové screenshoty vypadá spíš jako špatný vtip partičky amatérských herních tvůrců, než herních veteránů (jak sami sebe pánové zakladatelé Herb Marselas a Chas. Boyd označují). A to i přesto, že se podle vlastních slov podíleli například na tvorbě 3D enginu kl Age of Mythology nebo HALO 2 (a to už je co říct!). Slibují, že jejich hra bude podporovat nejnovější grafické techniky jako jsou  pixel shadery verze 3.0 a další serepetičky. Otázkou je, zda to vůbec k něčemu bude.

     

Vím, vím, jsem v tomhle případě až nemístně skeptický. Jenže to je dáno prostě tím, že mi přijde docela prapodivné, když dva úplně neznámí vývojáři odejdou z velké známé firmy a čekají, že z čehokoliv, co ukáží si lidé sednou na zadek. Na druhou stranu se jim musí nechat, že mají skvělé kontakty takřka na všechny světové herní společnosti i výrobce hardwaru. A s tím už lze něco dokázat!

Beneath a Steel Sky 2

Oficiální stránky: http://www.steel-sky2.com/
Výrobce: Revolution Software (http://www.revolution.co.uk/)
Vydavatel: zatím není
Platforma: PC (Xbox, PlayStation 2, GameCube?)
Datum vydání: 2004/2005

Nejen herní veteráni si možná vzpomenou na skvělou science fiction adventuru jménem Beneath a Steel Sky z roku 1994, jejímiž autory jsou legendární britští vývojáři Revolution Software. Ti jednak potvrdili, že po Spícím drakovi už nechystají žádné další Broken Swordy, protože se jedná o uzavřenou trilogii, a za druhé také, že připravují druhé pokračování Beneath a Steel Sky.

Půjde o akční adventuru určenou pro platformu PC, ale také "next-gen" konzole, tedy pravděpodobně PS2, GC a Xbox. Mimochodem, už jste přemýšleli o tom, jak se asi bude říkat PlayStation 3, Xbox 2 a případně i GameCube 2? Next-next-gen? Brand-new-gen? Ale to nic, zpátky k Beneath a Steel Sky 2. Stručně řečeno, nevíme zatím vůbec, ale tuplem nic. Revolutioni si 4. března zaregistrovali doménu www.steel-sky2.com od té doby pouze potvrdili, že na hře skutečně pracují. Víc ani muk. Můžeme se tedy jenom dohadovat, zda bude hra postavená na enginu z Broken Sword 3, zda naváže na původní příběh nebo představí novou příběhovou linku, případně s kolika postavami budeme moct hrát.

Každopádně se zase je na co těšit. Ačkoliv byl třetí Broken Sword očekáván s velkými obavami, Revolution Software ukázali, že nová řešení pro novou dobu mohou fungovat - a víc než skvěle. Snad se jim to tedy podaří i v případě Beneath a Steel Sky 2. Držme jim palce!

Vanguard: Saga of Heroes

Oficiální stránky: http://www.vanguardsoh.com/
Výrobce: Sigil Games Online (http://www.sigilgames.com/) & Microsoft Game Studios (http://www.microsoft.com/games/default.aspx)
Vydavatel: Microsoft (http://www.microsoft.com/)
Platforma: PC (Xbox?)
Datum vydání: 2005

Tak tohle prostě nechápu. Není tomu tak dávno, co Microsoft za prapodivného vysvětlení zrušil svou nádhernou, skvěle vypadající online záležitost jménem Mythica, a už je tu s novým online projektem. Hmmm. Na světě se postě dějí věci.

    

Znovu se jedná o "odpadlickou" záležitost. Odpadlíky jsou tentokrát Brad McQuaid a Jeff Butler, oba klíčové postavy ve vývoji oblíbeného MMORPG EverQuest. Počátkem roku 2002 si založili studio Sigil Games Online, nalákali do něj další bývalé kolegy z týmů zodpovědných například zaEverQuest 2 nebo EverQuest Online Adventures (PS2 verze EverQuestu), ale teprve nyní ohlásili svůj první projekt, fantasy online hru Vanguard: Saga of Heroes. Vanguard se má stát prvním MMORPG třetí generace, které bude vycházet z takových klasik žánru jako  EverQuest, Ultima Online, Dark Age of Camelot a samozřejmě Asheron’s Call.

Z každé strany jsou ohledně Vanguardu slyšet už od samého začátku samé superlativy. Asi na tom něco bude, přeci jenom ti lidé vědí co dělají. A přímá podpora kolosálního Microsoftu se taky počítá.

Xtreeme Forces

Oficiální stránky: http://www.raptorentertainment.com/games.html
Výrobce: Raptor Entertainment (http://www.raptorentertainment.com/)
Vydavatel: zatím není
Platforma: PC
Datum vydání: 2004/2005

Neznámá malá herní firmička Raptor Entertainment se rozhodla udělat díru do světa. Alespoň do toho svého, virtuální, v připravované taktické 3D akční hře Xtreeme Forces.

Půjde o kombinaci klasické first person akce a realtime strategie. Autoři slibují nevídané dobrodružství odehrávající se v paralelním světě plném hanebných nepřátel, jejich ještě hanebnějších poskoků a především přetékající spoustou akce. Komplikovaná zápletka, chytlavý příběh, pokročilý herní engine, to vše mají být hlavní přednosti hry Xtreeme Forces.

     

Raptor Entertainment je indická firma sídlící v Indii, překvapivě také zaměstnávající indické vývojáře (s tak skvělými jmény jako Vikram Parthan, Poorna Chandra Suraj nebo Anand Mutalik). Jaká bude jejich hra? Bezesporu indická. A jaká ještě? To ukáže teprve čas. Pokud bude milostivý a nechá Indy hru dokončit.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A