Nové hry na obzoru: odpadlíci z Microsoftu chystají grafickou bombu

Ale bude to vůbec stát za to? Grafan má být po grafické stránce jedinečná 3D akce, ale zatí m to tak nevypadá. Co pro vás máme dál? Microsoft chystá po zrušené Mythice další MMORPG jménem Vanguard! Na cestě je také druhé pokračování klasické adventury Beneath a Steel Sky.
Nové hry na obzoru: odpadlíci z Microsoftu chystají grafickou bombu

Grafan

Oficiální stránky: http://www.grafan.com/
Výrobce: Emogence (http://www.grafan.com/)
Vydavatel: zatím není
Platforma: PC
Datum vydání: 2004

Dva odpadlíci z Microsoftu se rozhodli založit vlastní herní studio. Jmenuje se Emogence a vývojářský plán sestává prozatím z jediného titulu: 3D akce s podivným jménem Grafan. Jsou bývalí vývojáři z Microsoftu jenom namyšlení blázni, nebo se od jejich výtvoru dá čekat nějaká kvalita?

Zatím nelze jednoznačně potvrdit ani jedno, ani druhé. Na prvním pohled to celé od webových stránek až po ukázkové screenshoty vypadá spíš jako špatný vtip partičky amatérských herních tvůrců, než herních veteránů (jak sami sebe pánové zakladatelé Herb Marselas a Chas. Boyd označují). A to i přesto, že se podle vlastních slov podíleli například na tvorbě 3D enginu kl Age of Mythology nebo HALO 2 (a to už je co říct!). Slibují, že jejich hra bude podporovat nejnovější grafické techniky jako jsou  pixel shadery verze 3.0 a další serepetičky. Otázkou je, zda to vůbec k něčemu bude.

     

Vím, vím, jsem v tomhle případě až nemístně skeptický. Jenže to je dáno prostě tím, že mi přijde docela prapodivné, když dva úplně neznámí vývojáři odejdou z velké známé firmy a čekají, že z čehokoliv, co ukáží si lidé sednou na zadek. Na druhou stranu se jim musí nechat, že mají skvělé kontakty takřka na všechny světové herní společnosti i výrobce hardwaru. A s tím už lze něco dokázat!

Beneath a Steel Sky 2

Oficiální stránky: http://www.steel-sky2.com/
Výrobce: Revolution Software (http://www.revolution.co.uk/)
Vydavatel: zatím není
Platforma: PC (Xbox, PlayStation 2, GameCube?)
Datum vydání: 2004/2005

Nejen herní veteráni si možná vzpomenou na skvělou science fiction adventuru jménem Beneath a Steel Sky z roku 1994, jejímiž autory jsou legendární britští vývojáři Revolution Software. Ti jednak potvrdili, že po Spícím drakovi už nechystají žádné další Broken Swordy, protože se jedná o uzavřenou trilogii, a za druhé také, že připravují druhé pokračování Beneath a Steel Sky.

Půjde o akční adventuru určenou pro platformu PC, ale také "next-gen" konzole, tedy pravděpodobně PS2, GC a Xbox. Mimochodem, už jste přemýšleli o tom, jak se asi bude říkat PlayStation 3, Xbox 2 a případně i GameCube 2? Next-next-gen? Brand-new-gen? Ale to nic, zpátky k Beneath a Steel Sky 2. Stručně řečeno, nevíme zatím vůbec, ale tuplem nic. Revolutioni si 4. března zaregistrovali doménu www.steel-sky2.com od té doby pouze potvrdili, že na hře skutečně pracují. Víc ani muk. Můžeme se tedy jenom dohadovat, zda bude hra postavená na enginu z Broken Sword 3, zda naváže na původní příběh nebo představí novou příběhovou linku, případně s kolika postavami budeme moct hrát.

Každopádně se zase je na co těšit. Ačkoliv byl třetí Broken Sword očekáván s velkými obavami, Revolution Software ukázali, že nová řešení pro novou dobu mohou fungovat - a víc než skvěle. Snad se jim to tedy podaří i v případě Beneath a Steel Sky 2. Držme jim palce!

Vanguard: Saga of Heroes

Oficiální stránky: http://www.vanguardsoh.com/
Výrobce: Sigil Games Online (http://www.sigilgames.com/) & Microsoft Game Studios (http://www.microsoft.com/games/default.aspx)
Vydavatel: Microsoft (http://www.microsoft.com/)
Platforma: PC (Xbox?)
Datum vydání: 2005

Tak tohle prostě nechápu. Není tomu tak dávno, co Microsoft za prapodivného vysvětlení zrušil svou nádhernou, skvěle vypadající online záležitost jménem Mythica, a už je tu s novým online projektem. Hmmm. Na světě se postě dějí věci.

    

Znovu se jedná o "odpadlickou" záležitost. Odpadlíky jsou tentokrát Brad McQuaid a Jeff Butler, oba klíčové postavy ve vývoji oblíbeného MMORPG EverQuest. Počátkem roku 2002 si založili studio Sigil Games Online, nalákali do něj další bývalé kolegy z týmů zodpovědných například zaEverQuest 2 nebo EverQuest Online Adventures (PS2 verze EverQuestu), ale teprve nyní ohlásili svůj první projekt, fantasy online hru Vanguard: Saga of Heroes. Vanguard se má stát prvním MMORPG třetí generace, které bude vycházet z takových klasik žánru jako  EverQuest, Ultima Online, Dark Age of Camelot a samozřejmě Asheron’s Call.

Z každé strany jsou ohledně Vanguardu slyšet už od samého začátku samé superlativy. Asi na tom něco bude, přeci jenom ti lidé vědí co dělají. A přímá podpora kolosálního Microsoftu se taky počítá.

Xtreeme Forces

Oficiální stránky: http://www.raptorentertainment.com/games.html
Výrobce: Raptor Entertainment (http://www.raptorentertainment.com/)
Vydavatel: zatím není
Platforma: PC
Datum vydání: 2004/2005

Neznámá malá herní firmička Raptor Entertainment se rozhodla udělat díru do světa. Alespoň do toho svého, virtuální, v připravované taktické 3D akční hře Xtreeme Forces.

Půjde o kombinaci klasické first person akce a realtime strategie. Autoři slibují nevídané dobrodružství odehrávající se v paralelním světě plném hanebných nepřátel, jejich ještě hanebnějších poskoků a především přetékající spoustou akce. Komplikovaná zápletka, chytlavý příběh, pokročilý herní engine, to vše mají být hlavní přednosti hry Xtreeme Forces.

     

Raptor Entertainment je indická firma sídlící v Indii, překvapivě také zaměstnávající indické vývojáře (s tak skvělými jmény jako Vikram Parthan, Poorna Chandra Suraj nebo Anand Mutalik). Jaká bude jejich hra? Bezesporu indická. A jaká ještě? To ukáže teprve čas. Pokud bude milostivý a nechá Indy hru dokončit.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

včera | | 19 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A