Nové hry na obzoru: pokračování The Suffering

Druhá světová válka, tentokrát zase trochu jinak v Codename: Panzers Phase Two * Hrůzné noční můry a ještě krutější realita temné věznice, to je The Suffering: Ties That Bind, druhý díl nejbrutálnější hry posledních let * Oddych? Na to je tu AirStrike II: Gulf Thunder
Nové hry na obzoru: pokračování The Suffering

Codename: Panzers Phase Two

Homepage: www.panzers.com
Výrobce: Stormregion
Vydavatel: CDV
Platforma: PC
Datum vydání: červen 2005

CDV Software konečně oficiálně ohlásil druhé pokračování povedené válečné realtime strategie Codename: Panzers. Pro příznivce druhé světové války a rychlé akce s minimálním počtem jednotek je to hra jako dělaná.

  

Nový díl bude obsahovat tři rozsáhlé kampaně - za Spojence, Osu a Jugoslávce (!). Objeví se však také několik nových hrdinů a nový národ - Italové. Boje se tentokrát mají odehrávat jak v Evropě, například v bývalé Jugoslávii, tak například i v Itálii. Podíváme se ale také za generálem Rommelem do severní Afriky. Jednotky dostanou nové schopnosti, například budou moct zhasnout světla v noci a prodírat si tak cestu terénem nepozorovaně. Další novinkou je kooperativní multiplayerový mód, na dvě desítky bojových jednotek (plamenometný tank Krokodýl, M3 Grant/Lee nebo, čert ví, co to vlastně je, "Semovente Basotto"). Ke hře bude přiložena spousta editačníh nástrojů, takže modaři si na Phase Two jistě dosyta smlsnou.

Produkce realtime strategií z 2. světové války poněkud ustala - zdá se, že přežily jen ty nejlepší a nejsilnější jména.

The Suffering: Ties That Bind

Homepage: www.thesuffering.midway.com
Výrobce: DivoGames
Vydavatel: Surreal
Platforma: PC
Datum vydání: květen 2005

Horor a násilí. Pekelné vězení, místo, odkud není úniku. Strach a hrůza. Brutální hra The Suffering měla zejména v Americe obrovský úspěch, což znovu potvrzuje starou známou poučku o tom, že i záporná reklama je reklama. Není divu, že vývojářům netrvalo vůbec dlouho, aby přišli s druhým pokračováním. Ještě brutálnějším.

    

Hlavním hrdinou je opět Torque, obyvatel nápravného centra státu Maryland. Je odsouzen k smrti za tři vraždy prvního stupně. Nikdo vlastně neví, zda tyto hrůzné činy spáchal nebo ne, jisté je jedno: marylandské nápravné zařízení není právě útulným místem. Kor když se tam začnou objevovat kreatůry, které jakoby vyšly z těch nejodpornějších nočních můr tamních nejzvrhlejších zločinců. Druhý díl The Suffering umožňuje přepínat pohled kamery mezi pohledem první a třetí osoby, Torque se dokáže měnit ve strašlivé monstrum a hra samotná se vám přizpůsobuje podle stylu hraní, který co chvíli analyzuje. Celkem na vás čeká devět rozsáhlých levelů a desítka smrtících zbraní. Vedle toho se potkáte s hordou tak odporných potvor, až se vám z toho budou ježit chlupy na hlavě!

The Suffering je sice hra násilná, ale také pěkně vychytralá. Dává hráčům přesně to, co chtějí, a druhý díl k tomu všemu obsahuje tři různé konce. No řekněte, kdo by odolal projít si tu hru třikrát za sebou, a pokaždé jinak?

AirStrike II: Gulf Thunder

Homepage: www.divogames.com/games/airstrike_2_gulf/
Výrobce: DivoGames
Vydavatel: DivoGames
Platforma: PC
Datum vydání: únor 2005

AirStrike sice patří do sféry sharewarovek, ale jako oddychové zábavě se téhle sérii od nezávislé vývojářské společnosti DivoGames jen těžko něco vyrovná. Stejná firma nyní uvádí "na trh" i druhý díl nazvaný AirStrike II: Gulf Thunder, který docela vtipně reaguje na současnou válku v Iráku.

    

A co vlastně hra nabízí? O příběhu nemá cenu se příliš zmiňovat, řekněme si prostě, že tam je. Důležité je, že hra celkem obsahuje 24 nových misí, tři různé bitevní stroje a desítky různorodých jednotek, kterým můžete pořádně přitopit pod kotlem. Vaším úkolem je jediné: letět stále dopředu a nemilosrdně kosit vše, co se před vámi objeví. Jak snadné, milý Watsone!

Kdo má zálusk na skutečně bezstarostnou jízdu bez zbytečně složitých herních kliček a dlouhého přemýšlení, nechť se poohlédne po této hře. Může si ji vyzkoušet např. stažením aktuálního dema (11,3 MB).


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole