Nové hry na obzoru: polské diablovské RPGčko a nový mafioso!

Dnes vám představíme nadějně vypadající krimi strategii Mafioso od činorodé polské společnosti Frontline Studios * I v případě druhého projektu zůstaneme v sousedním Polsku - tentokrát půjde o akční RPGčko jménem Space Hack * Do třetice všeho dobrého tu máme velmi nadějnou válečnou akci Full SPectrum Warrior * A čtvrtým v pořadí je pekelná ruská řežba!
Nové hry na obzoru: polské diablovské RPGčko a nový mafioso!

Hell Forces

Oficiální stránky: http://www.orion-mm.ru/hell/
Výrobce: Orion (http://www.orion-mm.ru/)
Vydavatel: Buka (http://www.buka.com/)
Platforma: PC, Xbox, PlayStation 2
Datum vydání: podzim 2004

Mladé ruské studio Orion přichází s originálním a zároveň i odvážným projektem a shodou okolností má hned na počátku jistého distributora, kterým nebude nikdo jiný něž známá Buka. Třeste se, Hell Forces má sice být ve stylu klasické FPS, ale v tak netradičním prostředí, že raději budete hrůzou zavírat oči. Celým příběhem se totiž vleče tenoučká nit satanistického spiknutí.

    

Hlavní hrdina Stephen Geist se snaží zjistit, co se stalo s jeho dávným přítelem. Na co nenarazí, Satan! Tedy, vlastně sám Satan tak docela ne, ale jeho vyznavači. Konkrétně takový Baphometh, to je dokonce služebník. Tfujtajblák jeden. Ruce pryč od něj, broky do zadnice mu nasypat, tak je to správné! Nekonečné pekelné legie se začínají ze svých smradlavých kobek drápat nahoru na svět a vy jste jediný, kdo je s pomocí svého arzenálu může zastavit. A zjistit pravdu. Jakou pravdu? Jó, tak to vám nepovím...

Každopádně technická stránka Hell Forces, to se musí nechat, vůbec nevypadá špatně. DOOM III to pravda není, ale to přeci nevadí - 300 000 polygonů na jeden frame a 5000 - 7000 polygonů na postavu vskutku není málo. Ostatně, mrkněte na screenshoty. A vezměte v úvahu, že do vydání zbývá ještě déle než půl roku.

Full Spectrum Warrior

Oficiální stránky: http://www.fullspectrumwarrior.com/
Výrobce: Pandemic Studios (http://www.pandemicstudios.com/)
Vydavatel: THQ (http://www.thq.com/)
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: léto 2004

Ať už si o americké armádě myslíte cokoliv, jedno popřít nelze - je jednou z nejvyspělejších na celém širém světě. Dokázala to mimo jiné vydáním kvalitní freewarové válečné 3D akce America`s Army. Vždyť už samotný nápad verbovat nové gumy za pomoci počítačové hry je neuvěřitelně pokrokový! Co víc, pro své vlastní potřeby využívají Američané množství komplexních simulačních programů, které často nemají k dnešním hrám daleko (viz. případ Flashpointu/VBS od českého Bohemia Interactive Studia). Jednou z připravovaných her, která se původně vyvinula právě z takovéto simulace, je i Full Spectrum Warrior.

     

Původní program byl určen pro trénink pěšáků k boji v městských oblastech. O nic jiného nejde ani v FSW. V roli "squad leadera", tedy velitele skupiny, musíte dávat pokyny svým dvěma týmům tak, aby zdárně splnili svůj úkol. Více než klasická 3D akce je tedy FSW spíše taktická akční střílečka ve stylu Hidden & Dangerous 2, jen v poněkud odlišném prostředí s jinými proprietami. Ale nebojte, sami se také pořádně zapotíte v akci, až se budete plazit prašnými cestami uprostřed špinavých slumů kdesi v neznámu. Celá hra je postavena na skutečné taktice, kterou americká armáda využívá v boji, z čehož plyne jediné: tady v té hře půjde především o realismus. Ne že by pohodlí hráče bylo až na druhém místě, to ne, jedině správné skloubení realistického zpracování a uživatelsky komfortního ovládacího rozhraní může zaručit ten správný výsledek.

Vzhledem k tomu, že Pandemic Studios už nějaké ty zkušenosti s vývojem mají (Dark Reign 2, Battlezone 2), dá se od titulu Full Spectrum Warrior čekat opravdu dobrý výsledek.

Space Hack

Oficiální stránky: http://www.rebelmind.com/spacehack/
Výrobce: Rebelmind (http://www.rebelmind.com/)
Vydavatel: ?
Platforma: PC
Datum vydání: léto/podzim 2004

Space Hack od zavedených polských developerů Rebelmind má být akční RPG ze sci-fi prostředí, vycházející však z tradiční herní mechaniky Diabla a jemu podobných her. Celý koncept vznikl na základě malého průzkumu, který si Rebelmind udělali mezi hráči a vydavateli. Snadno tak zjistili o co je zájem a rovnýma nohama skočili rovnou k vývoji. Engine je postaven na značně poupraveném 3D enginu pro jejich předchozí hru Grom, v jisté míře by tedy Space Hack mohl připomínat třeba i Dungeon Siege. Oproti ostatním titulům tvůrci vyzdvihují především v rámci tohoto žánru poměrně ojedinělý science fiction svět a důraz na hlavní postavu.

    

Příběh je vcelku klasický, přelidnění na zemi zapříčinilo drastické přesuny obyvatelstva do nejrůznějších kolonií, světové vlády přitvrdily v boji se zločinem, a kriminálníkem se tak mohl stát i ten, kdo třeba jen překročil rychlost. Hlavním hrdinou je bývalý příslušník vesmírných mariňáků, který si má odpykat trest na vzdálené planetě.

Právě s ním budete procházet různými světy (biosférami) a tam potkávat ty nejohavnější příšery, jaké si dovedete představit. Nic naplat, takové prostě nemají na světě co dělat, takže si s nimi za pomoci kupy různých zbraní budete muset poradit. Více než 40 druhů cizáků se ale jen tak nedá, navíc nebudou ani příliš hloupí, takže se jistě bude hodit klasické vylepšování vlastností postavy. Momentálně se hra stále ještě nachází v poměrně ranné fázi vývoje, vydání finální verze je naplánováno na jaro příštího roku. Bohužel, autoři se chtějí soustředit především na hru pro jednoho hráče a multiplayer si nechávají "do zásoby". Možná se tedy brzy dočkáme hry Space Hack 2.

Mafioso

Oficiální stránky: http://www.studio.net.pl/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=109
Výrobce: Nawar (http://www.studio.net.pl)
Vydavatel: ?
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: 2005

Zkušená polská vývojářská skupina chystá RTS variaci na téma Mafia. V mnoha ohledech se má českému skvostu podobat: začínáte jako nováček v mafiánské rodině a postupem času se propracováváte stále výš. Když budete mít opravdu štěstí, stanete se nakonec hlavním kápem. Nic samozřejmě není tak jednoduché, jak to na první pohled může vypadat. V postupu vám budou bránit jednak znepřátelé rodiny, druhak také všudypřítomná ruka zákona. Principielně se Mafioso od Mafie zřejmě příliš lišit nebude, rozdíl bude především v poštu ovládaných postav a tím, že časem se začnete starat o chod celé vaší organizace.

     

Hra nabídne 16 misí, každá z nich se má skládat z několika různých úkolů. Zajímavostí je, že zisky z každého levelu (budovy, jednotky, peníze) vám zůstávají i do dalších misí. Čímžto mi Mafioso připomíná jednu starou německou klasiku jménem Crime Fighter. Odhadovaná hrací doba se pohybuje mezi 30 - 50 hodinami čistého času. Když vám singleplayer omrzí, je tu pořád ještě multiplayer. Každopádně je Mafioso velice zajímavý projekt, uvídíme, co z poláků nakonec vypadne. Hratelné demo se má objevit počátkem příštího roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Forza Motorsport 7: vstup giganta na scénu (recenze)

Forza Motorsport 7: vstup giganta na s…

Na okruh se vydal další z velkých favoritů letošního závodu o titul závodní hry roku 2017. Forza Motorsport 7 je konečně tady, pojďme si jí tedy rozebrat kousek po kousku.

3.  10.  2017 | | 4 N/A
Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

Herní agenda: zářijový výběr jako před…

První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

4.  10.  2017 |
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A