Nové hry na obzoru: přídavek pro EverQuest 2

Ruské studio Targem chystá závodní 3rd person akci ExMachina plnou silných strojů a smrtících zbraní * Téměř neznámá vývojářská společnost Secret Sign připravuje zajímavou FPS jménem RattHunter * Sony Online již brzy uvede první přídavek pro hráče EverQuest 2
Nové hry na obzoru: přídavek pro EverQuest 2

ExMachina

Homepage: www.targem.ru/exmachina_eng/
Výrobce: Targem
Vydavatel: Buka
Platforma: PC
Datum vydání: 4. čtvrtletí 2005

Vývojáři říkají svému zatím nenarozenému dítku "RPG na kolech", což je pro ExMachina docela příznačné označení. Vlastně to bude RPG jako každé jiné, jen s jedním rozdílem - místo nabídky elfů, trpaslíků a jiných potvor dostanete při tvorbě postavy na výběr z několika trucků.

  

Příběh je zasazen do alternativní budoucnosti naší planety. Ve svém stroji budete brázdit novými končinami, navštěvovat vesničky a města, kde můžete získat úkoly, nakupovat nová vylepšení pro svůj stroj, a tak dále. V průběhu hraní budete také zjišťovat nové informace o osudu lidstva, a především také o starodávné civilizaci, která zemi kdysi obývala. Střetnete se s mnoha (mechanizovanými) protivníky, získáte však také několik přátel. K dispozici budete mít na třicítku různých zbraní, od klasických typu minigunu a raket přes energetické až po miny a další specialitky. Targem slibuje realistickou fyziku a věrohodný model poškození, detailní modely trucků i oku lahodící vizuální efekty.

Vlastně je to celé poměrně originální nápad, RPGčko s truckem v hlavní roli tu snad ještě nebylo. Navíc ty screenshoty opravdu vypadají docela pěkně. Žádný KOTOR to asi nebude, ale to koneckonců ani nikdo nečeká.

RattHunter

Homepage: www.secret-sign.com
Výrobce: Secret Sign
Vydavatel: Game Factory Interactive
Platforma: PC
Datum vydání: květen 2005

RattHunter je velice zvláštní hra. Její tvůrci (mimochodem opět z Ruska) přiznávají, že nejde o žádnou navýsost inovativní střílečku, která by posunovala hranice žánru nebo bořila zažitá pravidla, natož aby přinášela něco zásadně nového. Tvrdí jen, že jejich RattHunter bude opravdu dobrá, "vymazlená" FPS, kterou si vychutnají všichni příznivci tohoto žánru.

Zatáhnou nás kvůli tomu na odlehlou planetu v nějakém zapadlém hvězdném systému, kam se hráč v roli nezávislého reportéra vydává zjistit podrobnosti o prapodivných zmizeních zaměstnanců tamní továrny. Tam se nejen vyrábí, ale především zkoumá. Vědátoři tam totiž bádají nad zcela novou drogou jménem ROOM, velice zajímavá věcička, jen tak mimochodem. Během hry se dostanete k osmi různým zbraním a do více než dvaceti různých lokací, převážně hi-tech prostředí, ostatně jsme v daleké budoucnosti. Kyborgové a roboti se tu prohánějí za každým rohem, případně vás chtějí dostat. Krom toho jsou tu také nájemní zabijáci se svou nepřekonatelnou výbavou, díky které vás dokáží zabít  třeba pouhým pohledem (no dobře, to trochu přeháním). A koneckonců jsou tu i příběhové zvraty, které nás mají v lecčems dost překvapit. No uvidíme. Během jednotlivých misí sice půjde hlavně o střílení, ale často i o řešení jednoduchých logických problémů, při kterých bude nutné využívat různá zařízení a stroje. Což už zní docela zajímavě, jako příjemné zpestření jinak relativně repetitivní herní akce.

Vypadá to na kvalitní, ale spíše budgetově zaměřenou ruskou sci-fi 3D akci. Oddychová záležitost, která potěší.

Everquest II: Bloodline Chronicles

Homepage: eqlive.station.sony.com
Výrobce: Sony Online Entertainment
Vydavatel: Sony Online Entertainment
Platforma: PC
Datum vydání: 21. březen 2005

Síla každého MMORPG tkví mimo jiné i v tom, že jeho obsah může neustále růst. Vývojáři jsou si toho dobře vědomi a za peníze, které hráči do svých her investují jim oni na oplátku dodávají nový obsah. Třeba v podobě přídavku Bloodline Chronicles pro druhého online titána dnešních dnů, EverQuest 2.

    

První a zdaleka ne poslední datadisk (k prvnímu Everquestu jich vyšlo nepočítaně) nebude distribuován klasicky v krabici, ale bude k dispozici pouze ke stažení přes internet za cenu 5 dolarů. Přidá do hry nové lokace, především v podzemí Norrathu - například do jeskyní pod Nektulosským lesem, kde budete muset vyzkoumat příčinu podivných událostí, které se odehrávají na povrchu. Pokud budete mít dostatek odvahy, můžete vkročit i do hrobky THaena a postavit se tomuto legendárnímu pánovi nemrtvých. Krom toho v podzemí potkáte spoustu dalších nových protivníků, dostanete k dispozici nové předměty a zbraně i způsoby, kterými můžete ovlivňovat své okolí.

Pro fanoušky EverQuestu to znamená jediné: spoustu nových herních možností, spoustu dalších hodin online!

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole