Nové hry na obzoru: Prince of Persia 3

V dnešním vydání Nových her si představíme tři navýsost zajímavé novinky. Tou největší je bezpochyby třetí pokračování slovutného Prince z Persie. Ani zbylé dva projekty však nejsou jen tak ledajaké pářky - strategie Company of Heroes a Heaven vs Hell vás zaujmou svým původem i slibovaným obsahem.
Nové hry na obzoru: Prince of Persia 3

Prince of Persia 3

Homepage: www.princeofpersiagame.com/us/
Výrobce: Ubisoft
Vydavatel: Ubisoft
Platforma: PC, PS2, GameCube, Xbox
Datum vydání: 2. polovina 2005

Překvapivý, nicméně zasloužený úspěch obou novodobých dílů legendární série přiměl Ubisoft pustit se i do třetího pokračování, které bude opět o něco temnější, a především určené vyjma PC i pro konzole současné generace.

Příběh navazuje v okamžiku, kdy se Princ vrací z Ostrova času zpět do Babylónu. Tamní obyvatelé však nejsou princi právě přátelsky naladěni, město je zmítáno válkou a lidé se staví proti němu. Princ je lapen a Kaileena, jeho životní láska, ho musí v první fázi hry vysvobodit (v průběhu hry tedy dostanete možnost hrát za Kaileenu i Prince). Proto bude muset opět vypustit Písky času. Každá postava vládne samozřejmě trochu odlišným stylem boje. Veškerá akce se odehrává v obrovském, do detailu propracovaném Babylónu, opět budeme mít možnost manipulovat s časem, nově přibudou i nejrůznější techniky plížení.

Tahle série zraje jako víno. Snad se vyvaruje všech chybiček, které se přeci jen objevily ve Warrior Within.

Company of Heroes

Homepage: www.companyofheroesgame.com
Výrobce: Relic
Vydavatel: THQ
Platforma: PC
Datum vydání: 2006

Studio Relic je všemi příznivci žánru realtime strategií velmi oblíbené. Ať už pro svůj legendární Homeworld, anebo nejnovější počin Warhammer 40k: Dawn of War, vždy jde o velice kvalitní kousky, které ladně rozrážejí zástupy konkurenčních titulů. V současné době Relic chystá vyjma datadisku pro W40K i další RTS, tentokrát z 2. světové války, nazvanou poeticky Company of Heroes.

  

Celá hra je postavena na zcela novém enginu Relicu nazvaném Essence, který mimo jiné využívá fyzikální engine Havok, tzn. realistickou fyziku. V propracované singleplayerové kampani se hráčům představí jednotka Able Company, která postupuje od invaze v Normandii dále do srdce Evropy. Company of Heroes údajně obsahuje nejdynamičtější bitevní pole, jaké jsme kdy měli možnost v počítačové hře potkat. Hmm, od studia jako je Relic to zní hodně dobře. Znamená to prý, že žádné dvě bitvy se nikdy neodehrají stejným způsobem. Pokročilá umělá inteligence si poradí s formováním jednotek a působivou interakcí s okolím a dodá celé hře pořádnou šťávu.

Škoda, že se tahle pecka má objevit až na počátku příštího roku. Mnoho fandů by si ji s chutí zahrálo určitě už dnes.

Heaven vs Hell

Homepage: -
Výrobce: TKO Software
Vydavatel: TKO Software
Platforma: PC
Datum vydání: 2006

Takřka neznámá herní společnost TKO Software nedávno dala světu dost hlasitě vědět o tom, že pracuje na realtime strategii nazvané Heaven vs Hell. Údajně má jít o RTS nové generace, kdy je hráč uvržen do role velitele andělským, démonických a smrtelných sil, aby tak mohl rozhodnout o osudu lidstva. Zní to zajímavě? Na první pohled ano.

Příběh je zasazen do poloviny 25. století, kdy již lidská technologie dosáhla takového stupně rozvoje, že lidé začali manipulovat s přirozeným řádem vesmíru, jinými slovy začali se Bohovi šťourat v jeho písečku. Něco horšího si dovolil pouze Satan, když Boha vyzval na souboj o trůn Nebes. Arogance lidí naštve Boha natolik, že se rozhodne zemi vyčistit a začít úplně odznova. Asi jako s dinosaury (to by mě zajímalo, co mu provedli). Božské síly tedy sestupují na zemi, ale zároveň s nimi, jak se Satan bojí o ztrátu svých pozic, sesílá i on své poskoky. Tak začíná válka o duši lidstva. Hráč si může vybrat, zda chce hrát za lidi, Boha nebo Satana. Každá strana má své jednotky a určitý styl hry. Cíl je však pro každého z nich stejný: sestavit armádu a pokořit protivníka.

Zní to dobře. Až moc dobře. Prorokuji téhle hře klasickou hratelnost ne nepodobnou starým dobrým RTS jako Command & Conquer či Warcraft, nicméně v novém kabátku a v zajímavém prostředí.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |42 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje 65" OLED monitor a vyměnitelné moduly

Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje…

Herní křeslo už má, teď Razer zkouší vymyslet i ideální stůl

6.  1.  2022 | |2 N/A
Lukáš Václavík
Razer
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Hry zadarmo, nebo se slevou: novoroční akce a Gods Will Fall zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: novoroční akce a Gods…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

7.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce