Nové hry na obzoru: SimCity ve středověku

vytisknout velikost písma
City in Danger - aneb jak si Francouzi představují SimCity "po staru" * eXtreme Demolition - doslova a do písmene "ulítlá" hra * Obscure: Learn about Fear - tři školáci, tajuplná škola a spousty nestvůr * Blitzkrieg: Burning Horizon - pro ty, kteří rádi válčí
Nové hry na obzoru: SimCity ve středověku

eXtreme Demolition

Oficiální stránky: http://www.flashpointgames.com/
Výrobce: Flashpoint Games (http://www.flashpointgames.com/)
Vydavatel: Simply Gaming PR (http://www.simplygaming.co.uk/)
Platforma: PC, Linux, Mac
Datum vydání: 1. čtvrtletí 2004

Prý "nejdemoličnější" hra všech dob. To jsem tedy zvědav! Začínající britští vývojáři Flashpoint Games se chystají vytvořit akční závodění ve stylu Quake 3: Arena. Zní to bláznivě? Taky že je!

     


To ale nic nemění na faktu, že to zní i docela zajímavě, a mé zvídavé oko proto nemůže nechat eXtreme Demolition jen tak na pokoji. Upřímně, po grafické stránky to zatím nevypadá nijak vábně. Nicméně tvůrci slibují zajímavé herní možnosti - třebas ježdění po stěnách a stropech (díky abnormální gravitaci), závodění mezi mrakodrapy (a po nich), množství různých single- i multiplayerových módů. Ba co víc, k dispozici dostaneme také nejrůznější závodní auta, od formulí přes exotické sportovníky rychlíky až po armádní vozítka. Stejně jako v Q3A se autoři zaměřují především na hru více hráčů, ale ani singleplayer prý nezůstane zcela opomenut.

Co k tomu dodat? Lidé z Flashpoint Games už nějakou tu zkušenost s herním vývojem mají, takže počkáme a uvidíme.

City in Danger

Oficiální stránky: http://www.montecristogames.com/Etats-unis/ImageInterface/CIDintro.htm
Výrobce: Monte Cristo (http://www.montecristogames.com/)
Vydavatel: Monte Cristo (http://www.montecristogames.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: 2. čtvrtletí 2004

Jo, tak tohle je něco. Jednoduchý nápad, a přitom tak lákavý! Jakýsi Francouz si totiž usmyslel, že udělá nové SimCity. Jenže manažeři zavětřili, že něco takového už tady přeci jenom bylo a navíc by se hra obdobných rozměrů jen těžko vyjímala v celkovém rozpočtu společnosti, takže se rozhodli zkusit malou obměnu: úkolem hráče bude vystavět středověkou vesničku a uchránit ji proti všem pohromám. To zní docela dobře, ne?

    


Ostatně, Francouzi měli odjakživa slabost na malebné středověké vesničky. A teď nám dávají možnost si jednu takovou postavit. Nejdůležitější je v tomhle případě zvolit správný terén. Musíte zvážit hned několik okolností - zda jsou domečky dobře chráněny před nájezdníky, kteří přímo dychtí po baculatých francouzských ženuškách, ale na druhou stranu nesmějí být příliš vzdálené od řeky, aby bylo čím zavlažovat pole. Nebezpečí navíc nehrozí pouze z vnějšku, protože i samotní obyvatelé mají své potřeby, které musejí být uspokojeny. Jakmile nebudou, můžou se vzbouřit a pořádně vám nakopat pozadí. Ale nebojte, máte k dispozici šest chytrých poradců, kteří vám rádi s jakýmkoliv problémem pomůžou - ať už se jedná právě o nepokoje, problémy s dopravou, nájezdníky, ekonomikou nebo čímkoliv jiným.

Monte Christo dělá sice spíše budgetové hry, ale kdyby tuhle hru dotáhl někdo do pořádného konce, mohlo by to být minimálně stejně zábavné, jako SimCity.

Obscure: Learn about Fear

Oficiální stránky: http://www.hydravision.com/produits.htm
Výrobce: Hydravision (http://www.hydravision.com/)
Vydavatel: Microids (http://www.microids.com/)
Platforma: PC, Xbox, PS2
Datum vydání: 2004

A jsme zpátky ve Francii. Společnost Microids, která se taktéž soustřeďuje především na menší projekty, na nás chystá pořádnou lahůdku. I když, jak se to vezme. Obscure: Learn about Fear je nový survival horor určený pro PC i současné konzole.

     


Celý příběh se točí kolem skupinky tří studentů (to už tady někdy bylo...) lapených v prapodivné škole, kde učitelé praktikovali na svých studentech různé temné experimenty. No tfuj! Jak už to tak v survival hororech bývá, máte na výběr za kterého ze tří studentů (nebo taky studentek) budete hrát. Další dva ale musíte zároveň udržovat při životě a hledat zbytek své třídy, která je doslova rozeseta po celém areálu. Nebyl by to horor, kdybyste cestou nepotkali pořádné zrůdy, ze kterých vám bude běhat mráz po zádech. Zajímavé je, že jsou citlivé na světlo, takže jako zbraň vám poslouží kterákoliv silnější baterka. A místo kulometu si vezměte třeba stroboskop. Čím se vývojáři vytáhli, to je možnost hrát v kooperativním módu.

Bojíte? Já taky ne... zatím. Dokud to neuvidím na živo, odmítám se bát! Ale ty obrázky nevypadají špatně.

Blitzkrieg: Burning Horizon

Oficiální stránky: http://www.cdv-blitzkrieg.de/english/burninghorizon/
Výrobce: Nival Interactive (http://www.nival.com/)
Vydavatel: CDV Software (http://www.cdv.de/)
Platforma: PC
Datum vydání: 2. čtvrtletí 2004

Tak je to tu zase! Narodí se kvalitní realtime strategie a neuplyne dlouho, aby se neobjevil také datadisk. Úspěšná válečná strategie Blitzkrieg od velebeného ruského týmu Nival Interactive si vyžádala první (ale zároveň pravděpodobně i poslední) datadisk.

    


Blitzkrieg: Burning Horizon nabízí další várku slavných bitev 2. světové války. Kampaň obsahuje celkem 18 misí, jejichž základním pojítkem je generál Rommel - tudíž se pěkně z výšky podíváte na takové bitvy jako byla ta u Arden, Tripoli, El Alameinu, na Sicílii a samozřejmě i postup Normandií. Vyjma kampaně pak ještě datadisk obsahuje osm singleplayerových map s novou stranou šikmookých Japonců. A když už jsme u těch čísel - do vínku vám spadne na 50 nových jednotek (bombardéry Blenheim, stíhače Zero, američtí mariňáci a další). Vývojáři slibují také vylepšenou umělou inteligenci. Ale tu slibují pokaždé, takže zůstaňte v klidu.

Por milovníky klasických izometrických realtime strategií to jistě bude ohromná paráda - ti ostatní si můžou v klidu oddechnout a těšit se třeba na revoluční Rome: Total War.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |