Nové hry na obzoru: Spellforce II

Fenomenální úspěch fantasy strategie Spellforce si vyžádal nejen datadisky, ale i plnohodnotný druhý díl s podtitulem Blend of Perfection * Pokud vám nestačila 2. světová v realtime strategii Blitzkrieg, máte možnost zažít ji i z vlastního pohledu v online FPS Beyond Blitzkrieg * Pac-Man se vrací, tentokrát v titulu Pac-Man World 3!
Nové hry na obzoru: Spellforce II

SpellForce II: Blend of Perfection

Homepage: www.spellforce.com
Výrobce: Phenomic
Vydavatel: JoWood Productions
Platforma: PC
Datum vydání: 4. čtvrtletí 2005

Dva datadisky nestačily na ukojení lačných hráčů, který učaroval magický mix realtime strategie a RPG jménem Spellforce. Vývojáři ze studia Phenomic proto nyní chystají plnohodnotné pokračování, které nabídne spoustu novinek, ale i osvědčených herních postupů.

  

Ve SpellForce II se tedy postavíte jak do role velitele celých armád, tak i samotného hlavního hrdiny, který stojí v jejich čele. Pomáhat vám bude až pět dalších hrdinů, které můžete vyvolat v blízkosti zvláštních monumentů. Jak se budete prodírat epickým příběhem a odhalovat jeho další tajemství, vaši hrdinové se budou stávat silnějšími, ovšem stejně tak i vaši protivníci. Můžete se postavit do čela jedné ze tři frakcí - Aliance světla, Horda Chaosu a Bratrstvo temnoty. Každá z nich má k dispozici dvanáct různých jednotek. Budete stavět základny, ale i bojovat v čarovném prostředí detailního světa plného fantastických bytostí. Vaši hrdinové si mohou vybrat mezi stovkou zvláštních dovedností, které se v průběhu hry naučí. Dvojka SpellForce navíc nabídne velice propracovaný multiplayer s žebříčky, PvP a dalšími zajímavostmi.

V tiskové zprávě je také zmínka o "persistentním světě", což je pojem známý spíše z online her. To jsem zvědav, s čím se na nás JoWood koncem tohoto roku vytasí.

Pac-Man World 3

Homepage: -
Výrobce: Namco
Vydavatel: Namco
Platforma: PC, PS2, GameCube, Xbox
Datum vydání: podzim 2005

Fenomén Pac-Man je s námi už 25 let a za tu dobu se stačil protlačit jak do celého světa počítačových her, tak i nejrůznějších oblastí spotřebního zboží. Proto si dnes můžete koupit pacmanovské hodinky, pacmanovský toaletní papír, trička, anebo shlédnout kreslený seriál s kulatými hrdiny v hlavní roli.

Nový pacmanovský herní produkt nese název Pac-Man World 3 a je momentálně vyvíjet na všechny hlavní platformy. Jeho příběh vypráví o šíleném doktorovi Erwinovi, který v honbě za neomezenou mocí vytvoří stroj schopný nabourat se do světa duchů, Spektrální říše. Ta se z ničeho nic začne propadávat do skutečného světa, což hrozí obrovskou katastrofou. Je na Pac_manovi aby odhalil záměry šíleného Erwina a zabránil nadcházející katastrofě. Je to na vás! V průběhu hry, která je pojatá jako klasická arkáda s přídavkem typicky pacmanovských honiček potkáme všechny staré známé "postavy" i principy, ale narazíme i na novinky typu "pactrometr". Přidány jsou také úplně nové pohyby (ostatně, by na čase).

Pac-Man je nesmrtelný!

Beyond Blitzkrieg

Homepage: www.gmxmedia.net/beyondblitzkrieg/
Výrobce: Cornered Rat Software
Vydavatel: GMX Media
Platforma: PC
Datum vydání: červen 2005

Možná znáte titul World War II Online, který svého času představoval skutečně revoluční - bohužel zároveň značně chybovou - záležitost, kterou si následně lajsnuli pouze největší hardcoráři. Společnost GMX Media nyní chystá podobný projekt nazvaný Beyond Blitzkrieg.

    

Jedná se o masivně multiplayerovou FPS z období 2. světové války. Můžete bojovat po boku nebo proti tisícům dalších válkychtivých hráčů, ovládat nejrůznější bojová vozítka, obsazovat budovy, města a jiné strategické pozice. Celková rozloha herní mapy by měla být nějakých 900 000 km čtverečních! Nachází se na ní 450 měst, 4000 různých výrobních nebo vojenských objektů a 36 000 dalších důležitých míst, které můžete využít při svém tažení. Nic vám nebrání bít se tam se svými nepřáteli 24 hodin 7 dní v týdnu - tedy až na základní fyziologické potřeby a případně i rodinné příslušníky.

Uvidíme, jak dobře se podaří společnosti GMX Media uvést takovýto megalomanský projekt do provozu. Protože jak všichni víme, i ty nejlépe připravené hry mohou při startu zažít pořádné problémy (viz. World of Warcraft).

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce