Nové hry na obzoru: spolutvůrci Half-Life se pouštějí do válečné 3D akce

Tvůrci dvou datadisků a konzolové verze hry Half-Life zběhli k nové válečné sérii Brothers in Arms. Mimochodem, vypadá úžasně! * Autoři nového Wolfa si zase kuchtí datadisk ke Call of Duty * Autor několika posledních dílů legendární série Wizardry chystá nové RPG * Ruská Buka vydá datadisk k Battle Mages * A co děláme my? My vás o tom všem informujeme!
Nové hry na obzoru: spolutvůrci Half-Life se pouštějí do válečné 3D akce

Dungeon Lords

Oficiální stránky: http://www.dreamcatchergames.com/dci/dungeon_lords/index.html
Výrobce: Heuristic Park
Vydavatel: DreamCatcher Games (http://www.dreamcatchergames.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: 2. čtvrtletí 2004

Milé děti, před mnoha a mnoha lety žil byl člověk, který stvořil tři obrovské hry, jež se nesmazatelně zapsaly do herní historie. Obzvlášť tedy ta poslední. Jmenovaly se Wizardry V: Heart Of The Maelstrom, Wizardry VI: Bane of the Cosmic Forge a Wizardry VII: Crusaders of the Dark. Tím člověkem a divotvorným mágem v jedné osobě nebyl nikdo jiný než D.W. Bradley, který momentálně pracuje na akčním RPGčku jménem Dungeon Lords.

   

Vlastně neslibuje nic, co by už před ním neslibovali stovky jiných tvůrců tohoto typu RPGček. Rozdíl je v tom, že Bradley skutečně udělal tři díly Wizardry, zatímco ti ostatní ne. Nově však klade Bradley velký důraz na slovíčko "akční". Hráč se musí v Dungeon Lords prodrat rozsáhlým příběhem plným zrady a intrik, zvolit si, koho bude považovat za přátele a koho naopak za protivníky. V tomto ohledu má obrovskou svobodu - a podle jeho voleb se pak také vyvíjí samotný děj hry. Z příběhového pozadí vystupuje jakýsi Kruh mágů, uvnitř kterého se objeví podlá konspirace. Ta zapříčiní smrt nejvyššího mága Galdryna z luk. Bez pomoci svého věrného přítele už Lord Davenmor nedokáže déle bránit své panství a je promptně obsazen svým odvěkým rivalem, Lordem Barrowgrim. Ha! Takový je to podlý zlosyn. Každopádně se to pak ještě chvíli všelijak mele, aby se nakonec ukázalo, že důležitou roli bude hrát dcera Lorda Davenmora a jeden Neznámý Vojín, jehož hrob byste však zatím hledali marně.

Hráč si na počátku bude moct zvolit za jakou rasu své dobrodružství prožije, k dispozici by měli být lidé, elfové, trpaslíci a zvláštní rasa zvaná Demigothové. Hráčova postava má šest primárních atributů a mnoho podružných, každý z nich ovlivňuje množství dovedností, které se mohou v průběhu času zlepšovat. V tomto ohledu by se dalo čekat, že hra bude skutečně na úrovni - ostatně ti, kteří jméno D.W. Bradleyho znají jistě projekt Dungeon Lords už nějakou tu dobu sledují. Vězte tedy, že se pomalu, ale jistě blíží do finiše!

Battle Mages: Sign Of Darkness

Oficiální stránky: http://www.buka.ru/
Výrobce: Targem Games (http://www.targem.ru/)
Vydavatel: Buka (http://www.buka.ru/)
Platforma: PC
Datum vydání: 4. čtvrtletí 2004

Úspěch 3D fantasy strategie Battle Mages od malého ruského studia Targem netrval ani pár týdnů a už je na světě hlášení o chystaném datadisku.  Nakonec, není se moc co divit - Battle Mages skutečně je kvalitní titul, o čemž se ostatně můžete přesvědčit i v naší recenzi od Jirky Černého.

     

V čase tisíc let vzdáleném od velké bitvy mezi Pánem Chaosu a silami Dobra se život pomalu ale jistě vrací do starých kolejí. Společenství mágů, které založili lidé, jež objevili magické vlastnosti Krystalu, se stala nejsilnější organizací světa. Právě díky nim a jejich schopnostem uzdravovat nemocné a nasytit potřebné zavládl zlatý věk a nastala doba blahobytu. Příběh datadisku začíná v okamžiku, kdy mladý novic cestuje na sever, aby se učil od  jednoho výstředního mága novým kejklím. Ten výstřední mág je však nejstarším a nejmocnějším ze Společenství a chystá se novice využít k uspíšení svých záměrů. A tak to celé začíná.

Datadisk Battle Mages: Sign Of Darkness obsahuje čtyři nové kampaně, odehrávající se ve světě Daenmor dlouho předtím, nežli se Zaklínačův Stín stačil rozprostřít po celé zemi. Úkolem hráče bude nejen objevit tajemství Řádu Ochránců, ale také se přímo utkat s proradnými Elfy, vést po pomstě dychtící Orky do mnoha bitev a postavit se bytostem Chaosu. A Všude Dáme Velká Písmena, Juhahaá! Jasně, i multiplayer to bude mít, taky editor map, nové jednotky a magická kouzla (znáte nějaká jiná kouzla? co takhle... "technická"?), singleplayerové mapy, možnosti upgradů a vylepšení. Prostě všeho budou hory doly.

Call of Duty: United Offensive

Oficiální stránky: nejsou
Výrobce: Gray Matter Studios (www.gmistudios.com/)
Vydavatel: Activision (http://www.activision.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: 3. čtvrtletí 2004

Return to Castle Wolfenstein byla výborná hra. Na tom se shodneme, ne? Call of Duty byla ještě o něco lepší, s tím jistě nebude nikdo polemizovat. No, a teď si představte, že autoři toho skvělého nového Wolfa budou dělat datadisk k ještě skvělejší Call of Duty, no není to skvělé? JE TO SKVĚLÉ!

 

Abych byl upřímný, zatím těch informací mnoho dostupných není. Víme, že k dispozici by měla být přibližně desítka super-nadupaných misí, které se budou odehrávat v bitvách u Kurska, v Ardenách a při invazi na Sicílii. Přibudou také nové multiplayerové mapy. Bohužel, pořád to všechno poběží na tom starém dobrém Quake 3 Arena enginu. Jasně, je překopaný, vypadá 10x lépe než původní, jenže - pořád je to "jen" Q3A. Je to sice pěkná kravina, ale představte si třeba, že by Gray Matter udělali ten datadisk na enginu Far Cry. To by byl docela nářez, co? No, nebojte. Časem se taková válečná akce určitě objeví. Jen si holt budeme muset zatím počkat a pařit Call of Duty: United Offensive. Anebo ne?

Brothers in Arms

Oficiální stránky: http://www.brothersinarmsgame.com/
Výrobce: Gearbox Software (http://www.gearboxsoftware.com/)
Vydavatel: Ubisoft (http://www.ubi.com/)
Platforma: PC, konzole
Datum vydání: 2. čtvrtletí 2004

Málem bych zapomněl, je tu ještě jedna nová válečná záležitost. Tentokrát od neméně známých texasanů Gearbox Software, kteří zase dělali na obou datadiscích pro Half-Life a PS2kové verzi tohodle děduly. Teď s Ubisoftem kuchtí novou válečnou 3D akci z období 2. světové války jménem Brothers in Arms . Čili "Bratři ve zbrani".

    

A o to tu hlavně půjde! O vaše spolubojovníky. Gearboxové dobře vědí, že ta největší zábava v podobných hrách spočívá ve spolupráci s ostatními postavami. A tak se můžete těšit, že v Brothers in Arms nikdy nebudete (bojovat) sami. Podle slov vývojářů z Graymatter "realistická" - chápejme to ale spíš jako "filmová" alá Bratrstvo neohrožených - akce na vás bude čekat doslova na každém kroku. Dusivá atmosféra bojů v neustále se měnícím prostředí vám jistě dá co proto. Hlavním hrdinou hry bude parašutista Matta Bakera, který je během vylodění v Normandii vystrčen z letounu kdesi za nepřátelskou linií.

Gearboxové (nebo spíš možná Ubisoftové) chtějí z Brothers in Arms udělat rovnou dokonce celou sérii, což je teď taková nová móda. Jestli ten první díl dopadne dobře, tak nakonec proč ne.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A