Nové hry na obzoru: Star Trek Online, hurá!

Neznámá malá firmička ze San Franciska chystá gigantický online projekt jménem Star Trek Online - přinášíme první informace * Akční hrdinky jsou v herním světě stále oblíbenější, stejně jako žánr stealth akcí, další na řadě je projekt Stolen * A nakonec je tu jedna opravdu pěkně vypadající fantasy strategie jménem Stranger od zkušeného týmu Fireglow
Nové hry na obzoru: Star Trek Online, hurá!

Star Trek Online

Oficiální stránky: http://gaming.startrek.com
Výrobce: Perpetual Entertainment
Vydavatel: Viacom
Platforma: PC
Datum vydání: 1. čtvrtletí 2007

Konečně se všichni příznivci sci-fi série Star Trek dočkali - takřka neznámé, teprve dva roky staré vývojářské společnosti Perpetual Entertainment se podařilo od Viacomu získat práva na vývoj masivně multiplayerové online hry z "tohoto světa". Rozsah licence je až neobvykle velký - zahrnuje seriály Star Trek: The Original Series, Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Deep Space Nine, Star Trek: Voyager i Star Trek: Enterprise, navíc i všechny celovečerní snímky.

Podle prvních informací bude Star Trek Online (pracovní název) vypadat v mnohém jako Star Wars Galaxies. Setkáme se s mnoha postavami, místy i situacemi, které znáte ze seriálu/filmů. Dočkáme se akce, adventuření i ostrých soubojů - jak na povrchu mnoha planet, tak i ve vesmíru. K dispozici bude množství single- i multiplayerových misí, na hru se budete dívat z pohledu první nebo třetí osoby. Jakmile hra odstartuje, prožijete si celé seriálové 24. století, mnoho dalšího obsahu by mělo být do hry dodáno později s datadisky. Vaše postava (postavy) budou moct získávat zkušenosti a hodnosti, jak už to tak v podobných hrách bývá. Betatestování hry by mělo začít koncem roku 2006, oficiální spuštění hry se očekává počátkem roku 2007. Samozřejmostí bude platba pravidelného měsíčního poplatku.

Tvůrci se chtějí zaměřit především na týmové hraní, takže sólová dobrodružství budou možná, ale přijdete o část zážitků spojených s týmovým postupem. Ostatně, jako u kterékoliv jiné online hry, jejímž primárním herním módem není PvP (hráč proti hráči). Přiznám se, že svět Star Treku mi není cizí, a tak mi nezbývá, než se na Star Trek Online pořádně těšit. Vy byste snad nechtěli mít pod palcem vlastní hvězdnou loď a prozkoumávat ta místa vesmíru, na která se člověk dosud nevydal?!

Stolen

Oficiální stránky: http://www.hip-europe.com/produit.php?id_jeu=14&langue=1&prod=j&ch=gen
Výrobce: Blue52
Vydavatel: Hip Interactive
Platforma: PC, PlayStation 2, Xbox
Datum vydání: březen 2005

Stealth akce nabírají od doby prvního Thiefa na atraktivnosti, ale podle vývojářského studia Blue52 ještě nebyla žádná hra tohoto žánru tak atraktivní jako právě ta jejich. Proč? Jednoduše proto, že hlavní hrdinou jejich chystaného projektu Stolen je sličná mladá zlodějka Anya Romanovová, která nejenže má skutečně atletickou postavu, ale navíc vládne také skvělými dovednostmi v oblasti bojových umění.

     

Příběh hry nás zavádí do tajemného města budoucnosti prolezlého korupcí a zločinem, kde jsou role obrácené - hrdinové jsou považováni za ty špatné, záporňáci jsou naopak oslavováni. Nerozlučným společníkem hlavní hrdinky je Louis Palmer, její všudypřítomný rádce, zpovědník a přítel. Jak už to tak v podobných případech bývá, z jedné neškodné prácičky se vyklube pavučina konspirací, která nakonec otřese celým městem. V něm se budete pohybovat po takových místech jako je muzeum, věznice, satelitní pole, za pomoci nejrůznějších vysoce vyspělých elektronických udělátek budete krást ještě mnohem vyspělejší věcičky, a to všechno budete dělat hlavně proto, aby si na vás protivníci tolik nedovolovali. Tvůrci slibují atmosféru hollywoodských špionážních trháků, velice propracovanou dějovou linku a realistickou umělou inteligenci.

Že by Splinter Cell v ženském podání? První screenshoty napovídají, že hra bude o dost jednodušší, než současný král žánru, nicméně ani to nemusí být na škodu, pokud se tvůrcům skutečně podaří zapracovat zdařilý příběh a udržet alespoň chvílemi laťku napětí dostatečně vysoko. A navíc - sličné hlavní hrdinky bývají v poslední době zárukou alespoň průměrných prodejů. Takže konec konců proč ne.

Stranger

Oficiální stránky: -
Výrobce: Fireglow Games
Vydavatel: -
Platforma: PC
Datum vydání: 2004/2005

Fireglow jsou malý tým, který momentálně pracuje na dvou projektech - jednak třetím pokračování válečné RTS Sudden Strike, které již bude kompletně ve 3D (k té příležitosti si také vyvíjí vlastní 3D engine zvaný Next7), a za druhé také na fantasy realtime strategii s prozatímním názvem Stranger.

    

Stává se v poslední době módou zakomponovat do realtime strategií hned několik rovin, ve kterých lze bojovat. Nejinak je tomu i ve hře Stranger, kde bude možné bojovat jednak na povrchu, druhak také pod povrchem. Povrch je relativně barevný, plný světla a života, stejně tak ale i konfliktů. Podzemí je temnější, méně barevné, zato i tišší a klidnější. A tajemnější, i když o tom by se dalo polemizovat. Postavy, které obě roviny světa obývají, pocházejí z nejrůznějších kmenů a klanů z nichž každý má své přednosti a zápory. Počet postav, které máte právě pod kontrolou záleží na zadaném úkolu. Může to být pouze několik "jednotek jednotek", ale třeba i několik desítek. Ve hře se samozřejmě objeví i několik hlavních postav, které by měly vládnout speciálními dovednostmi. Po mapách s potulují také zákeřná monstra, která útočí bez výjimky na všechny. Samozřejmě, že ve Strangerovi narazíte i na některé RPG prvky, díky kterým můžete své postavy rozvinout, přiřadit k nim různé artefakty a vůbec si je všelijak hýčkat aby byly silnější a mocnější. Důležitou roli by měla hrát v celém projektu také magie. Nedílnou součástí hry bude také těžba surovin, výroba zbraní a brnění. Multiplayerová hra by neměla v žádném případě chybět.

Obrázky ze Strangera vůbec nevypadají špatně, ba naopak, a rozdělení hry na "povrchovou" a "podpovrchovou" část slibuje alespoň špetku originality, stejně jako omezení počtu jednotek. Milerád si těch pár měsíců do přelomu roku počkám na finální verzi této slibné fantasy realtime strategie!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 18 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Gran Turismo Sport - návrat klasiky (recenze)

Gran Turismo Sport - návrat klasiky (r…

Ikona závodních her konečně dorazila na startovní čáru a nás nezajímá nic jiného než zjistit, zda se jedná o „návrat krále“, nebo o naleštěné zklamání.

22.  10.  2017 | | 13 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 4 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A