Nové hry na obzoru: The Roots - polský Gothic?

V Rusku se kutí hafo nových a značně nadějných titulů, mezi jinými třebas realtime strategie XIII Century Sword & Honor nebo pirátská akční adventura Swashbucklers: Legacy of Drake. V Polsku zase pracují na vynikajícím RPGčku The Roots a TimeGate Studios se tiše piplají s novým Kohanem. Samé pecky na obzoru!
Nové hry na obzoru: The Roots - polský Gothic?

The Roots

Homepage: http://www.theroots-game.com/
Výrobce: Tanhauser Gate (http://www.thgate.com/)
Dïstributor: Cenega (http://www.cenega.com/)
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: 3. září 2004

The Roots je čistě středoevropksá záležitost pocházející z polského vývojářského studia Tanhauser Gate. Poměrně rychle se ho čapla Cenega, a není divu - tohle RPGčko vypadá opravdu velice slušně. V herních médiích mu však zatím mnoho prostoru věnováno nebylo - a to se dnes pokusíme napravit.

  

V mnohém se The Roots budou podobat vynikajícímu, mnohdy a mnohde nedoceněnému Gothicu, ostatně už samotné grafické zpracování tomu dost napovídá. Půjde o akční RPGčko zasazené do klasického fantasy světa, na hráče čeká rozvětvený příběh a spousta cestování skrze originální prostředí plné protivníků a přátel. Země se nazývá Lorath, je rozdělena do 24 oblastí a v průběhu putování narazíte na více než stovku NPCček a bezpočet potvorů. Stovky předmětů a kouzel jsou u toho typu hry samozřejmostí, zajímavé jistě budou slibované dvě minihry. Hlavním hrdinou je jistý Yan, který je ze zdánlivě idylického bezstarostného světa vyprovozen do kruté reality. Spolu se svou partou se musí vypořádat se všemi nebezpečími, která na něj číhají a přitom se ještě pokusit zachránit zemi Lorath.

Zní to všechno docela klasicky, ale právě o to tady jde. Do The Roots vkládám velké naděje,  a i když jistě nepůjde o konkurenci pro Final Fantasy a další podobné, určitě se stane zdatným soupeřem alespoň pro druhý a třetí Gothic. U nás by hra měla vyjít lokalizovaná.

Kohan: Kings of War

Homepage: http://www.timegate.com/kow/
Výrobce: TimeGate Studios (http://www.timegate.com/)
Distributor: Gathering od Developers (http://www.godgames.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: léto 2004

Kohan: Immortal Sovereigns byla naprosto jedinečná, komplexní fantasy realtime strategie, na kterou si ale troufnul jenom málokdo. Kohan: Kings of War má být nové pokračování - pod slovem nové bychom v tomto případě měli rozumět "přizpůsobenější mase". Hra to bude zřejmě o něco jednodušší než v případě původního dílu, ale zato taky hezčí. Nakonec, v současné situaci na trhu RTS se i tohle cení!

  

Už je mi trapné znovu dokola omílat ten starý známý příběh o tom, jak "na zemi znovu padl stín a ďábelské hordy se vydali na ničivý pochod smrti". Protože úplně stejně je to u nového Kohana. Jinými slovy v oblasti příběhu nic moc nového. K dispozici by mělo být nějakých šest ras rozdělených do pěti politických táborů, všechny od sebe pěkně vzájemně odlišené. Hlavní devizou Kings of War se bezpochyby stane nová, tentokrát už konečně 3D grafika, která plně ukazuje svou sílu na výborných screenshotech. Zajímavým vylepšením se jistě stanou také nesmrtelní hrdinové a rostoucí statistiky jednotek. Singleplayerová kampaň by se měla skládat z 32 misí, plus samozřejmě spousta těch jednotlivých.

No, pro fanoušky původního Kohana to nevypadá právě růžově, nicméně pro většinu ostatních hráčů, kteří mají realtime strategie stále ještě v oblibě by to mohla být vpravdě silná výzva za horkých letních dnů. Betatest zanedlouho začne, tak uvidíme!

Swashbucklers: Legacy of Drake

Homepage: http://int.games.1c.ru/
Výrobce: Akella (www.akella.ru)
Distributor: 1C Company
Platforma: PC
Datum vydání: 2004

Akella je známá především díky svým námořním simulacím, holt je to asi z větší částí bývalá osádka nějakého ruského ledoborce. Každopádně na nás chystají další mořský počin, tentokrát jménem Swashbucklers: Legacy of Drake.

Půjde o 3rd person adventuru, ve které se vtělíte do kůže proradného pirátského kapitána Abrahama "Nightingalea" Greye a svým korábem budete brázdit vody Karibiku. Aha, už vám to docvaklo? No jasně, Akella se snaží co nejlépe využít zatím ještě stále přetrvávájící popularity Pirátů z Karibiku a vydat de-facto to samé, jen s trochu jinými postavičkami a pod odlišným názvem. Nic proti, Piráti byli super a tohle může být taky. Můžete se účastnit jak bojů mezi loděmi, tak i opouštět své kapitánské místo a bojovat přímo muž proti muži, obsazovat cizí bárky, a vůbec si řádnými doušky užívat pirátského života. Jen je to všechno posunuté o pár stovek let - totiž na počátek 19. století.

Může být, co myslíte?

XIII Century Sword & Honor

Homepage: http://int.games.1c.ru/13_century/
Výrobce: OSW Games
Distributor: 1C Company
Platforma: PC
Datum vydání: 3. čtvrtletí 2005

A ještě jeden projekt od ruské 1C Company. Jedná se o 3D realtime strategii, znovu zasazenou do historie - tentokrát, a už jste to z názvu asi poznali, do 13. století.

     

Dostaneme možnost vydat se do vznešeného světa chrabrých rytířů a cudných pan, pořádně se seřezat v nějakém tom hlubokém temném lese plném zlých ježibab a vůbec pořádně nasát atmosféru středověkých časů. Hráč se stává vůdcem jednoho z evropských národů a musí se poprat se svými sousedy, čímžto navždy vepíše své jméno do historických análů. Hrát se dá třeba za frantíky, anglány, germány, rusy i španěly. Celkem se zde objeví tři rozsáhlé kampaně, ve kterých si dosyta užijete jak obrovských bitev s mnoha stovkami jednotek, tak i menších taktických půtek. Nelze však opominout ani diplomatickou, ekonomickou a politickou stránku hry, takže si na své přijdou také příznivci her typu Europa Universalis.

Tenhle typ her začíná být v poslední době stále více oblíbený, protože poskytuje jak zábavnou akční hratelnost, tak i skvělou podívanou, která se pomalu ale jistě blíží historickým velkofilmům. A ty máme rádi všichni.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

dnes | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A