Nové hry na obzoru: TOCA Race Driver 2 se řítí k nám!

TOCA Race Driver 2 slibuje ojedinělý závodní prožitek * Spartan aneb tahová strategie pro otrlé budovatele * Víte, jak probíhalo obléhání Stalingradu? Připomeňte si jej v celé jeho "kráse" ve válečné RTS Stalingrad * Britští Brat Designs chystají 3D akci z období 2. světové války jménem Toon Army - bude stát za to?
Nové hry na obzoru: TOCA Race Driver 2 se řítí k nám!

TOCA Race Driver 2

Oficiální stránky: http://www.codemasters.com/tocaracedriver2/
Výrobce: Codemasters (http://www.codemasters.com/)
Vydavatel: Codemasters (http://www.codemasters.com/)
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: jaro 2004

Tahle hra si s sebou nese oficiální přídomek "The Ultimate Racing Simulation" a už to samo napovídá o ambicích jejích tvůrců. Když se pak podíváte na screenshoty, napadne vás, že možná nejsou ani tak přehnané. Nová TOCA vypadá úžasně. A stejně se má i hrát!

   

Mělo by se jednat o poměrně velký krok od původních Race Driverů. Hra nabídne celkem 31 šampionátů v nejrůznějších typech automobilových závodů, od Open Wheel Grand Prix přes SuperTrucky a šikmou dráhu až po rallye, rallyecross, závody na ledu, závody v ulicích, GT závody a další. Jenže jenom závody nestačí - potřeba jsou také závodníci a především závodní stroje. Těch bude na výběr pětatřicet, a hned těch nejvýkonnějších. Takové značky jako Aston Martin, Jaguar, Ford GT, Nissan Skyline nebo AMG-Mercedes CLK slibují vskutku extrémní zážitek. Prohánět se budou v 31 lokacích a celkem 48 tratích. Celá hra je navíc podvázána zajímavým příběhem, který hráče provází na jeho cestě skrze příčky na závodnickém žebříčku.

Najednou se na trati bude moct objevit až 21 strojů, což je příslibem Opravdu Tuhých Bitev. A především nádherných zážitků i skvělých záběrů. Sofistikovaný fyzikální engine dílo "zkázy" dokoná. Tak co, těšíte se? Už na jaře!

Spartan

Oficiální stránky: http://www.slitherine.co.uk/spartan/spartan.htm
Výrobce: Slitherine Strategies (http://www.slitherine.co.uk/)
Vydavatel: Slitherine Strategies (http://www.slitherine.co.uk/)
Platforma: PC, Macintosh
Datum vydání: právě vychází

Anglické nezávislé vývojářské studio pokročilo k další metě - samo si vydalo už třetí tahovou budovatelskou strategii z období antiky. Staví na úspěchu jejich předchozích her Legion a Chariots of War, odehrává se však tentokrát v Řecku.

    

Ačkoliv v některých internetových magazínech bývá hra Spartan často přirovnávána k titulům jako Total Wars, samotní vývojáři tak trochu nasupeně upozorňují, že to zdaleka není pravda. Spartan není realtime strategie, nýbrž tahová budovatelská strategie, více podobná například klasickému Caesarovi. Hráč má však k dispozici nejen třírozměrnou mapu celé oblasti, ale také 3D mapy bojiště, které lze samozřejmě přibližovat a natáčet podle vašich potřeb. Bojovat se bude na zemi i na vodě, budete dobývat hrady a města - či je naopak bránit. Přibudou nové možnosti diplomacie, na mapě narazíte až na stovku jednotlivých národů, které v dávné době žily v oblasti Řecka a přilehlého okolí. Samozřejmostí jsou pak novinky v podobě řeckých a perských jednotek, nové technologie, budovy a události.

Spartan je poměrně specifická hra, určená pro specifické hráčské publikum. Kdo měl v oblibě klasické budovatelské hry jako Caesar nebo Pharaoh, ale nepohrnul třeba ani takovou Europou Universalis, tomu Spartan padne do oka.

Stalingrad

Oficiální stránky: http://int.games.1c.ru/stalingrad/
Výrobce: DTF Games
Vydavatel: 1C Company (http://int.games.1c.ru/)
Platforma: PC
Datum vydání: červen 2004

Tak, a teď přišel čas na dva válečné kousky. Tím prvním je nová RTS z dílny ruských DTF Games, která nemá daleko k peckám jako Blitzkrieg nebo Sudden Strike. Ostatně, běží na modifikovaném enginu Blitzkriegu. Časově pokrývá periodu od června 1942 do ledna 1943.

     

Hra se skládá ze dvou kampaní. V prvním se hráč postaví do čela německých divizí, v té druhé naopak povede k vítězství ruské bratry. V obou případech nejde o nic menšího než obležené město Stalingrad - na tuhle slavnou blokádu si asi každý vzpomenete z hodin dějepisu. Narozdíl od většiny ostatních realtime strategií z 2. světové války se tenhle titul zaobírá právě jen a pouze záležitostmi točícími se kolem Stalingradu. Co to znamená? Především navýsost realistické podání a vysokou historickou přesnost (tvůrci tvrdí, že půjde o "encyklopedii bitvy o Stalingrad"). Většina budov byla například vytvořena s pomocí dobových fotografií. Více než 150 jednotek, které budou k dispozici, zase vychází ze skutečných modelů.

Zase jedna válečná realtime strategie, ovšem zaměření na jednu jedinou "bitvu" by mohlo být zajímavým zpestřením. Nechejme se překvapit!

Toon Army

Oficiální stránky: http://www.brat-designs.com/toonarmy.html
Výrobce: Brat Designs (http://www.brat-designs.com/)
Vydavatel: ?
Platforma: PC a konzole
Datum vydání: 2004 (?)

Pravda je taková, že o Toon Army toho zatím není známo mnoho. Jedná se o jeden ze dvou nově ohlášených projektů britského vývojářského studia Brat Designs (tím druhým je sci-fi střílečka Solar), které je známé především díky 3D akci Breed.

Obrázek  Obrázek  Obrázek

Samotní tvůrci popisují svůj připravovaný titul jako temnou, špinavou, vážně-nevážnou střílečku z období 2. světové války. Samozřejmě se dočkáme singleplayeru i multiplayeru, a to až pro 32 hráčů. Celé to běží na enginu Mercury 2, což je notně upgradnutý engine z Breedu. Hlavním hrdinou hry je bezejmenný voják John Doe, který bojuje proti nacistům ve dvou kampaních v Africe a Evropě. K dispozici má značné množství dobových zbraní, přístrojů a také bojových prostředků (včetně tanků, artilerií, letadel, kulometných hnízd a dalších). Aby vám všechny tyhle hračičky k něčemu byly, musí být co ničit - a to v Tono Army věru bude. Zničitelné bude totiž téměř všechno, od jednotlivých budov přes mosty, přes všemožná zařízení až po stromy. V průběhu bojů navíc čekejte nejrůznější proměny počasí - nejčastěji k horšímu.

Nevypadá to špatně. Grafika působí na první pohled poněkud zvláštním dojmem, nicméně to může být způsobeno rannou verzí druhého Mercury enginu. Doufejme, že Bratové pro svou novou 3D akci naleznou lepšího vydavatele než bylo německé CDV, které je s největší pravděpodobností zodpovědné za to, že se z nadějného Breedu stal prapodivný paskvil.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |