Nové hry na obzoru: TOCA Race Driver 3

Codemasters chystají další přírůstek do série TOCA, tentokrát označený číslovkou 3 (anebo také 2006) * Bulharští Haemimont Games připravují po úspěšných Celtic Kings novou fantasy realtime strategii Rising Kingdoms * Nosíte rádi barety? Pak se těšte na akci Combat Task Force 121
Nové hry na obzoru: TOCA Race Driver 3

TOCA Race Driver 3

Homepage: www.codemasters.com
Výrobce: Codemasters
Vydavatel: Codemasters
Platforma: PC, Xbox, PS2
Datum vydání: zima 2005

Automobilové simulátory jakoby nabývaly na síle - nejdřív to byl ultrarealistický Richard Burns Rally na PC, aktuálně vychází na PS2 možná nejlepší závodní hra všech dob, Gran Turismo 4. Codemasters nechtějí zůstat stranou, a tak briskně ohlašují další pokračování série TOCA Race Driver, které se od obou výše zmíněných v některých ohledech liší, přesto má nejblíže právě ke Gran Turismu.

Dvojka, jejíž recenzi jsme uveřejnili před necelým rokem, se snažila dohnat tehdejší GT3, ale nepodařilo se jí, a dokonce nebyla ani nijak zvlášť dobrou závodní PC hrou. Nabídla však spoustu tratí a ještě větší počet vozidel, což se počítá. K tomu vcelku zajímavý příběh - nakonec z toho vypadla mírně nadprůměrná závodní hra. TOCA Race Driver 2006 je ve vývoji už téměř rok a slibuje to samé, co dvojka, nicméně se spoustou vylepšení. Jízdní vlastnosti aut mají být mnohem realističtější, stejně jako jejich chování, zejména co se týká motorů, pneumatik a dalších silně opotřebovávaných součástí. Vývojáři slibují na 35 různých závodních disciplín a v rámci vozového parku se dočkáme i skutečných ikon automobilových závodů posledních 80 let.

Realistická grafika, realistická fyzika, realistické všechno - Codematers chtějí trumfnout Gran Turismo 4, anebo spíš vytvořit jeho alternativu pro PC a Xbox (krom toho ale TOCA 2006 vyjde i na PS2). Mají zkušenost obou předchozích dílů, mají za sebou rok vývoje, mají dostatek prostředků. Těšme se!

Rising Kingdoms

Homepage: www.blackbeangames.com
Výrobce: Haemimont Games
Vydavatel: Black Bean
Platforma: PC
Datum vydání: květen 2005

Fantasy strategií není nikdy dost, kor těch realtimových. Bulharské studio Haemimont Games už několikrát dokázalo, že žánr RTS má v malíku, tak proč po veleúspěšných Keltských králích se nepustit do nějaké další? Nemuseli jsme ani tak dlouho čekat a je tu hra Rising Kingdoms.

  

Odehrává se ve světě zvaném Equiada, domově magických bytostí, mocných vůdců i čarodějů. Ačkoliv technické zpracování hry zřejmě těžko bude stačit na současné tahouny žánru RTS, vše ostatní už by se mělo skvět ve velmi moderním pojetí, včetně samotné hratelnosti, která má kombinovat akční adventuru (neboli vyprávění příběhu a sólové mise) se strategií. Strategický mód hry nabídne tři různé rasy - lidi, lesní bytosti a darklingy. Krom toho v průběhu misí ale narazíte i na další typy bytostí, jako jsou Stíny, Nomádi, Draci, Trollové či nezbytní Elfové. Někteří se k vám přidají, jiní budou bojovat proti vám. V adventurním módu budete, jak jinak, kontrolovat pouze malou skupinku hrdinů a plnit s ní zadané mise.

Tenhle typ her si vždycky najde své publikum - hůře by si ho zřejmě hledal žánr sci-fi, ale fantasy jde dnes úspěšně prodat skutečně v jakékoliv podobě. Takže proč ne.

Combat Task Force 121

Homepage: www.combat121.com
Výrobce: Direct Action Games
Vydavatel: Groove Games
Platforma: PC, Xbox
Datum vydání: březen 2005

Jestli máte chuť trochu se odreagovat, prostřílet si cestu davem a prostě si jen tak užívat bezmyšlenkovitého kosení, pak je pro vás určena tahle nová FPS od Direct Action Games. To je malá firmička založená bývalými vývojáři Spec Ops, což byla krátká série poměrně zdařilých taktických akcí. Hra Combat Task Force 121 je ovšem úplně jiná.

    

Tak především, jedná se o FPS. V roli příslušníka zelených baretů se vydáváte bojovat s teroristy roztroušenými po celé planetě. Hra nabídne nějakých deset singleplayerových misí, které vás provedou těmi nejžhavějšími teroristickými hnízdy současnosti. Turistická kancelář strýčka Sama vás vyšle do džungle na exotický ostrov, opuštěného pouštního města i na ropný vrt. K dispozici budete mít devítku zbraní a multiplayer. Nuže, co víc si přát?

Jednoduše řečeno, standardní akce postavená na Unreal Enginu (v2), která si opravdu na nic nehraje. Prostě oddechová záležitost.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole