Nové hry na obzoru: tvůrci Carmageddonu chystají novou řežbu

Nástupce krvavého Carmageddonu? Futuristická gladiátorská závodní show! * Stalin je věčný. Anebo v Ječný? No každopádně má i svoje metro - Buka chystá FPS jménem The Stalin Subway * ETROM: The Astral Essence je temné italské RPGčko, které zhlte vaši duši jako malinu (černou) * A nakonec tu máme novou budovatelskou strategii od bývalých tvůrců klasického Pharaoh
Nové hry na obzoru: tvůrci Carmageddonu chystají novou řežbu

Novadrome

Oficiální stránky: http://www.novadrome.com/
Výrobce: Stainless Games (http://www.stainlessgames.com/)
Vydavatel: zatím není
Platforma: PC, PlayStation 2, Xbox, GameCube
Datum vydání: 2004

Neblaze proslulí tvůrci série Carmageddon chystají další nářez. Jmenuje se Novadrome a má jít o futuristické gladiátorské závody na cizácké planetě. Chápete? Ne? Vysvětlím vám to.

     

Byla jednou jedna planeta jménem Nova, na které žili samí hnusní emzáci. Tamější vládnoucí třída, která se nazývala jak jinak než "Vládci Novy", se chovala tak trochu jako staří římští císařové. Aby své poddané udržovali v blaženosti, pořádali pro ně gladiátorské závody. Kdyby však gladiátory byli samotní obyvatelé planety, obecenstvo by zřejmě nebylo příliš nadšené. A tak udělali vládci to nejjednodušší, co mohli - našli si malou planetku, shodou okolností to byla naše milá matička země, a z ní si gladiátory dováželi. Ostatně, ve starém Římě tomu nebylo jinak. Tak se začaly množit únosy pozemšťanů, kteří si mohli vysloužit svobodu pouze tím, že vyhráli závod. Poté jim byla řádně propláchnuta kebule a byli vyflusnuti zpátky na zemi.

Hráč se samozřejmě stává jedním z gladiátorů, má k dispozici množství různých vozítek, bude bojovat proti mnoha protivníkům v různých arénách. Jak to celé dopadne, to už je pouze na hráčích samotných. Ale nechali byste si snad jen tak vypláchnout mozek?

The Stalin Subway

Oficiální stránky: http://www.buka.ru/
Výrobce: G5 Software
Vydavatel: Buka (http://www.buka.ru/)
Platforma: PC
Datum vydání: 2. čtvrtletí 2005

Rusové mají ke své minulosti docela pevný vztah. Ostatně, Sovětský Svaz bývala světová velmoc, a na to se špatně zapomíná. Někteří ale naštěstí dokáží brát minulost s nadhledem. Třeba taková Buka, jedna z nejčinorodějších tamních herních firem.

The Stalin Subway, tedy "Stalinovo metro" je název nové FPS z dílen malého vývojářského studia G5 Software. Příběh vypráví o roce 1952, kdy se v hloubi Kremelského komplexu chystá tajný komplot proti chátrajícímu Stalinovi, který se za žádnou cenu nechce pustit otěží. Hlavní postavou hry je agent KGB Gleb Suvorov, který se ve středu dění ocitne ne tak zcela vlastní vinou. Vlastně je do víru dějin takříkajíc "vcucnut". Na své cestě za záchranou mnoha nevinných lidí projdete těmi nejtajnějšími zákoutími oficiálního ruského podzemí, většinou moskevských stanic metra, tajných vojenských linek a mnoha dalších míst. Temná atmosféra Moskvy 50. let na vás dýchne svým nedrsnějším odérem.

Tvůrci bláhově slibují fotorealistickou grafiku, což bych jim zas tak naplno nevěřil, ale budiž. Slibovat můžou. Co bych jim věřil je ale autentická výzbroj, množství neherních postav, nebo možnost pokročilé interakce s prostředím.

ETROM: The Astral Essence

Oficiální stránky: http://www.etrom.net/
Výrobce: PM Studios (http://www.pmstudios.net/)
Vydavatel: zatím není
Platforma: PC
Datum vydání: 3. čtvrtletí 2004

Temná, temná, temná... je mysl pochybných existencí z malé italské společnosti PM Studios. Na druhou stranu je také plná zajímavých, originálních nápadů, které nepostrádají inovativnost ani velká očekávání. A podobné je to s jejich chystaným sci-fi/fantasy 3D RPGčkem ETROM: The Astral Essence.

    

Zavede nás do roku 476 P.Z.L.I. (po založení lidského impéria;), tedy budoucnosti, kterou by si ve skutečnosti nikdo z nás asi nepřál poznat na vlastní kůži. Svět a lidé v něm jsou rozděleni třídami, zdmi, tajemstvími i strážními věžemi. Narazíte tady na fantastické, jen těžko pochopitelné technologie, ale i pozůstatky dávných civilizací, možná stejně, nebo ještě více nepochopitelných. Projdete spoustu měst a městeček, tajemných míst a lokací, kde vám bude běhat mráz po zádech. Budete cestovat skrze časové portály na místa, kam člověk dosud nevkročil. Budete bojovat proti démonům, nadpřirozeným silám, drakům, tankům, robotům i inteligentním bytostem z celého vesmíru. "Etrom není jen hra", říkají její autoři, "je to svět sám pro sebe".

PM Studios se zabývají vším možným, od multimédií a her pro malé neznámé konzole po hry pro mobily a komiksy. Fušují tak trochu do všeho, a kam přijdou, tam přinesou svůj jedinečný pohled na věc. A také řemeslnou zručnost a smysl pro kvalitu. Doufejme, že se jim to povede i u ETROMu.

Children of the Nile

Oficiální stránky: http://www.tiltedmill.com/CotN/
Výrobce: Tilted Mill (http://www.tiltedmill.com/)
Vydavatel: zatím není
Platforma: PC
Datum vydání: 2004/2005

A máme tu příběh dalších "odešlíků". Tentokrát se odchod týká společnosti Impression Games, která proslula zejména svými budovatelskými strategiemi typu Caesar, Zeus či Pharaoh. A právě s egyptským Pharaoh má titul Children of the Nile mnoho společného. Především to, že se odehrává ve starém Egyptě.

     

Samozřejmě, že lidé z Tilted Mill slavnostně vytrubují do světa, že jejich hra představuje "novou generaci budovatelských strategií". Jenže to je pravda pouze z části. Na budovatelských strategiích už prostě není moc co vymýšlet - stavíte, stavíte a stavíte, sem tam si zabojujete (ať už přímo nebo slovně), staráte se o své panďuláky, aby měli dostatek jídla a zábavy a žen a tak vůbec, no a to je v kostce asi tak zhruba všechno, co můžete v budovatelské strategii dělat. Jinak už by to nebyla budovatelská strategie. Ona proklamovaná "příští generace" tedy spočívá v přechodu do třetí dimenze - titul Children of the Nile je totiž jako jeden z mála ze škatulky budovatelských strategií plně ve 3D. Jistě, není to vůbec nic jednoduchého - ostatně, svědčí o tom i fakt, že staré dobré SimCity mělo být ve 3D už od verze 3000. A co? Nic! Maxis ustrnul u klasických 2D spritů. Zda je to dobře nebo špatně, o tom se tady nebudeme hádat, faktem je, že lidé z Tilted Mill jsou v tomhle prostě o něco napřed.

Žádná strategie od Impression Games dosud nikdy nezklamala, a i když to s nimi jde v poslední době z kopce, ti lidé, kteří za něco stáli, už jsou stejně dávno pryč. V Tilted Mill a makají tam na Children of the Nile!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

včera | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

15.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová mobilní hra

Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová…

Jam City chystá mobilní hru Harry Potter: Hogwarts Mystery. Vyrovná se však verzi od Niantic?

14.  12.  2017 | | 6 N/A