Nové hry na obzoru: uranová střílečka

Odvážní U-235 Studios chystají střílečku Retribution, která se má za dva roky stát novým herním standardem * Neznámí čeští RA Images dokončují novou akční adventuru Daemonica * Něměčtí Ascaron plnují zábavu pro celou rodinu, uvedou hru The Great Art Race
Nové hry na obzoru: uranová střílečka

Daemonica

Homepage: www.daemonica.com
Výrobce: RA Images
Vydavatel: Cinemax
Platforma: PC
Datum vydání: březen 2005

Dosud neznámí RA Images ohlásili novou českou adventuru jménem Daemonica. Není divu, že jsou RA Images neznámí - alespoň na herním poli. Dříve se totiž věnovali především grafice, a to jak 2D, tak i 3D, což jim jistě dobře posloužilo jako startovací rampa pro tvorbu jejich prvotiny.

   

Daemonica vypráví příběh jistého Nicholase Farepoynta, který je povolán do středověkého anglického městečka Cavorn, aby tam vyšetřil vraždu mladé dívky. Městečko pomalu začíná odkrývat svá mnohá tajemství a Nicholasovi začíná být jasné, že tady není něco v pořádku. Mrtvoly se množí a obyvatelé jako by propadali hromadnému šílenství. Teprve postupem času Nicholas zjistí jakou roli vlastně v celém příběhu hraje on sám. Ale to už bude pozdě na to chtít vystoupit, zápletku bude třeba definitivně rozlousknout. Aneb jaké to asi bylo, být detektivem ve středověku (osobně si Nicholase představuji dost podobně jako Johnnyho Deppa v Ospalé díře)?

Tenhle projekt se vynořil zčistajasna a pro českou herní scénu je to bezpochyby jenom dobře. Může hodně překvapit - dosud o něm nebylo slyšet vůbec nic, a tvůrci už jsou přitom skoro na konci. Když nic jiného, může z toho být standardní akční adventura, která na pár hodin zaujme a snad i několika zajímavými vlastnostmi překvapí.

Retribution

Homepage: www.deadlyretribution.com
Výrobce: U-235 Studios
Vydavatel: -
Platforma: PC, Xbox 2
Datum vydání: 2007

Být ambiciózní nemusí být na škodu, natož v herním průmyslu. Ale je rozdíl mezi tím být "jen" ambiciózní a být "přehnaně" ambiciózní. Nechci teď hádat do jaké škatulky patří lidé z U-235 Studios, ale svůj název si jistě také nezvoli náhodou. Přejděme ale k jádru věci, tj. jejich chystané akční hře Retribution, která byla veřejnosti odhalena počátkem ledna.

  

Retribution má být týmová akční střílečka postavená na "filmovém" principu s pořádným příběhem. Hlavním hrdinou je syn tajného agenta, který byl zabit v akci. Vaše matka byla zavražděna. A vy jste se na to celé dívali. Teď chcete jediné: pomstu. Můžete sestavit tým, ale také se do akce vydat sólově. Užijete si na moři, na vodě i ve vzduchu, budete bojovat proti drogovým kartelům, mariňákům, ozbrojeným civilistům a mnoha dalším lidským protivníkům. u-235 Studios slibují jednak revoluční možnost v práci s týmem, za druhé pak i nadstandardní grafické orgie. K tomu hodlají využít Reality engine od Artificial Studios, který vskutku nevypadá zas tak amatérsky, ba naopak. Na první pohled má Retribution spoustu shodných vlastností s Far Cry, přebývá jen ta možnost ovládat tým a naopak schází šílení vědátoři a mutanti. Třeb se z U-235 stane další CryTek, kdo ví.

Screenshoty z Retribution vypadají dobře. Nijak přehnaně dobře (třeba voda ještě zjevně potřebuje dopilovat), ale dozajista jsou hodny pozornosti, stejně jako celá hra. Nakonec by se zní mohla vyklubat chytlavá týmová akce. Jen vydržet - rok 2007 je stále ještě daleko.

The Great Art Race

Homepage: www.ascaron.com
Výrobce: Ascaron
Vydavatel: -
Platforma: PC
Datum vydání: léto 2005

Tvůrci RPGčka Sacred přišli se zajímavým nápadem "rodinné zábavy". Jedná se o hru The Great Art Race, které se může zúčastnit až pět hráčů na jednom počítači. Už je vám asi jasné, že se nejedná o žádnou krvavou akci. Právě naopak.

  

Příběh hry se točí kolem ukradených cenných malířských pláten vašeho strýčka Waltera. Každý z hráčů se vydává na dobrodružnou cestu za jejich znovunalezením. Titul je zasazen do 20. let minulého století, a nabízí tak velice zajímavé putování světem tehdejší doby. Musíte totiž navštěvovat aukční síně po celé Americe i Evropě, abyste si ověřili, zda se je tam někdo nesnaží prodat. Ostatní hráči se samozřejmě snaží o to samé, a tak se musíte postarat o stálý přísun peněz. Toho docílíte například zakládáním plantáží v koloniích po celém světě. Ty pak produkují zboží, které může prodat a vydělané jmění následně investovat do pláten. Jenže nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Pracanti v koloniích mohou stávkovat, protivníci skupují všechna plátna dříve než vy, mají víc peněz, a tak dále. Ve hře The Great Art Race dostanete možnost procestovat 23 měst a prohlédnout si 36 historických obrazů, toliko počty.

The Great Art Race vypadá jako hodně dobrý nápad. Ascaron si je dobře vědom toho, že počítačovým hrám už se dnes věnuje i starší publikum, a tak chytře zacílil své marketingové zbraně na mladé rodiče s dětmi. Dobrý tah - tohle je zajímavá hra, která si jistě své obecenstvo najde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce