Nové hry na obzoru: vesmírní zabijáci z Ruska

Ruští Space Rangers 2 se blíží dokončení a na trh budou uvedeni v průběhu června * Americkým rangerem v africké pustině, to je budgetová akce Army Ranger: Mogadishu * Lugaru aneb drsný bojovný králíček v originální 3rd person akci

Space Rangers 2

Homepage: www.excalibur-publishing.com/space.htm
Výrobce: Elemental Games
Vydavatel: 1C Publishing
Platforma: PC
Datum vydání: 17. června 2005

Vesmírné tahové RPG kobinované s realtime strategií? To jsou Space Rangers 2, nový počin od ruského studia Elemental Games. Ambiciózní, zajímavě pojatý projekt, který má v Rusku širokou základnu příznivců, nicméně na západě zatím příliš známý není.

  

Velký, převelký je vesmír. Vesmír daleké budoucnosti je navíc plný různých chytrých strojů a mimozemšťanů, kteří mají zálusk na jeho dobytí. Stejně je tomu i v případě příběhu Space Rangers. Tenhle žánrovými mix by se ale navíc měl pyšnit i velmi proměnlivou dějovou linií a opravdu rozsáhlým vesmírem. Právě tahové vesmírné bitvy se mohou v cuku letu přesunout na povrch planet a tam se odehrávat v reálném čase. Důležitou roli bude však hrát i samotná hráčova postava, která se bude moct vyvíjet několika různými směry, což bude velice pravděpodobně i ovlivňovat jednotky, které ovládáte.

Popravdě, o první Space Rangers jsem vůbec nezavadil, a tak nevím přesně, co čekat od druhého dílu. Nicméně Perimeter nebo třeba takoví  Nival Interactive jasně říkají, že ruské nápady na originální strategie nelze ani náhodou podceňovat.

Army Ranger: Mogadishu

Homepage: www.armyrangergame.com
Výrobce: Jarhead Games
Vydavatel: Groove Games
Platforma: PC
Datum vydání: 14. června 2005

Budgetové střílečky od Groove Games mají dlouho tradici. Jejich spolupráce se studiem Jarhead Games je velice plodná, za posledních pár let už stačili vydat relativně hratelné tituly jako Marine Sharpshooter 2 či World War 2 Sniper. Po vesmírných rangerech tu máme další drsňáky. Army Ranger je další z řady taktických válečných akcí.

    

Pod své velení dostanete partičku amerických rangerů, kteří byli vysazeni v Somálsku (někdy kolem roku 1993, v době největších nepokojů) za účelem splnění několika náročných misí. Vaším úkolem bude koordinovat práci těchto vojáků a samozřejmě se také do akce zapojit. Hra obsahuje celkem 10 misí, ve kterých se budete pohybovat jak po svých, tak i v bojových prostředcích. Samozřejmostí je i rozsáhlá výzbroj čítající například M9 Beretta, CAR-15, M16 s granátometem či sniperku.

Budgetové hry obecně lákají především nízkými hardwarovými nároky, stejně jako nižší cenou. Přitom hratelnost bývá přibližně srovnatelná s áčkovými tituly (které přeci jen leckdy přidávají jako jedinou hodnotu onu supermoderní grafiku). 

Lugaru

Homepage: www.wolfire.com/lugaru.html
Výrobce: Wolfire Software
Vydavatel: Wolfire Software
Platforma: PC
Datum vydání: právě vychází

Chcete něco originálního? Vlastně ne tak úplně originálního v jádru, nicméně originálně pojatého a jedinečně zpracovaného? Sáhněte po Lugaru (vyslovujeme "luuu-gah-ruuu"), králičí bitkařině nejtvršího kalibru.

    

Lugaru je 3rd person akce. Hlavní postavou je králík. Vlastně ne tak úplně králík. Jen postava, která jako králík vypadá a jmenuje se Turner. Věřte nebo ne, ale Lugaru má i příběh. Králík se chce pomstít těm, kteří pobili a vypálili jeho králičí vesnici. Příběh se však rozvine do nečekaných rozměrů, když králík zjistí, že Králičí republika je terčem konspirace, ve které jsou zapleteni i sousedící hladovějící vlci. V čem ale spočívá jádro pudla, v tomto případě jádro Lugaru, to je systém soubojů. Velmi, velmi promakaný systém soubojů, kdy králík dokáže využívat různé zbraně, ale také bojovat "ručně". Vykrývat útoky, ale také na ně následně správně reagovat. Vůbec systém soubojů, skrývání se, jinými slovy hra o přežití, je v Lugaru hodně kvalitně zpracovaná.

To už tak docela neplatí o grafice, možná i trochu o ovládání, což však nic nemění na tom, že Lugaru stojí za vyzkoušení. Demo je k dispozici na oficiálních stránkách.

Váš názor Další článek: Galerie: Fable: The Lost Chapters - dobro a zlo

Témata článku: , , , ,