Nové hry na obzoru: vesmírní zabijáci z Ruska

Ruští Space Rangers 2 se blíží dokončení a na trh budou uvedeni v průběhu června * Americkým rangerem v africké pustině, to je budgetová akce Army Ranger: Mogadishu * Lugaru aneb drsný bojovný králíček v originální 3rd person akci
Nové hry na obzoru: vesmírní zabijáci z Ruska

Space Rangers 2

Homepage: www.excalibur-publishing.com/space.htm
Výrobce: Elemental Games
Vydavatel: 1C Publishing
Platforma: PC
Datum vydání: 17. června 2005

Vesmírné tahové RPG kobinované s realtime strategií? To jsou Space Rangers 2, nový počin od ruského studia Elemental Games. Ambiciózní, zajímavě pojatý projekt, který má v Rusku širokou základnu příznivců, nicméně na západě zatím příliš známý není.

  

Velký, převelký je vesmír. Vesmír daleké budoucnosti je navíc plný různých chytrých strojů a mimozemšťanů, kteří mají zálusk na jeho dobytí. Stejně je tomu i v případě příběhu Space Rangers. Tenhle žánrovými mix by se ale navíc měl pyšnit i velmi proměnlivou dějovou linií a opravdu rozsáhlým vesmírem. Právě tahové vesmírné bitvy se mohou v cuku letu přesunout na povrch planet a tam se odehrávat v reálném čase. Důležitou roli bude však hrát i samotná hráčova postava, která se bude moct vyvíjet několika různými směry, což bude velice pravděpodobně i ovlivňovat jednotky, které ovládáte.

Popravdě, o první Space Rangers jsem vůbec nezavadil, a tak nevím přesně, co čekat od druhého dílu. Nicméně Perimeter nebo třeba takoví  Nival Interactive jasně říkají, že ruské nápady na originální strategie nelze ani náhodou podceňovat.

Army Ranger: Mogadishu

Homepage: www.armyrangergame.com
Výrobce: Jarhead Games
Vydavatel: Groove Games
Platforma: PC
Datum vydání: 14. června 2005

Budgetové střílečky od Groove Games mají dlouho tradici. Jejich spolupráce se studiem Jarhead Games je velice plodná, za posledních pár let už stačili vydat relativně hratelné tituly jako Marine Sharpshooter 2 či World War 2 Sniper. Po vesmírných rangerech tu máme další drsňáky. Army Ranger je další z řady taktických válečných akcí.

    

Pod své velení dostanete partičku amerických rangerů, kteří byli vysazeni v Somálsku (někdy kolem roku 1993, v době největších nepokojů) za účelem splnění několika náročných misí. Vaším úkolem bude koordinovat práci těchto vojáků a samozřejmě se také do akce zapojit. Hra obsahuje celkem 10 misí, ve kterých se budete pohybovat jak po svých, tak i v bojových prostředcích. Samozřejmostí je i rozsáhlá výzbroj čítající například M9 Beretta, CAR-15, M16 s granátometem či sniperku.

Budgetové hry obecně lákají především nízkými hardwarovými nároky, stejně jako nižší cenou. Přitom hratelnost bývá přibližně srovnatelná s áčkovými tituly (které přeci jen leckdy přidávají jako jedinou hodnotu onu supermoderní grafiku). 

Lugaru

Homepage: www.wolfire.com/lugaru.html
Výrobce: Wolfire Software
Vydavatel: Wolfire Software
Platforma: PC
Datum vydání: právě vychází

Chcete něco originálního? Vlastně ne tak úplně originálního v jádru, nicméně originálně pojatého a jedinečně zpracovaného? Sáhněte po Lugaru (vyslovujeme "luuu-gah-ruuu"), králičí bitkařině nejtvršího kalibru.

    

Lugaru je 3rd person akce. Hlavní postavou je králík. Vlastně ne tak úplně králík. Jen postava, která jako králík vypadá a jmenuje se Turner. Věřte nebo ne, ale Lugaru má i příběh. Králík se chce pomstít těm, kteří pobili a vypálili jeho králičí vesnici. Příběh se však rozvine do nečekaných rozměrů, když králík zjistí, že Králičí republika je terčem konspirace, ve které jsou zapleteni i sousedící hladovějící vlci. V čem ale spočívá jádro pudla, v tomto případě jádro Lugaru, to je systém soubojů. Velmi, velmi promakaný systém soubojů, kdy králík dokáže využívat různé zbraně, ale také bojovat "ručně". Vykrývat útoky, ale také na ně následně správně reagovat. Vůbec systém soubojů, skrývání se, jinými slovy hra o přežití, je v Lugaru hodně kvalitně zpracovaná.

To už tak docela neplatí o grafice, možná i trochu o ovládání, což však nic nemění na tom, že Lugaru stojí za vyzkoušení. Demo je k dispozici na oficiálních stránkách.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tvůrce FarmVille za 12,7 miliardy dolarů

Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tv…

Jednou se možná dočkáme mobilní free-to-play verze Mafie

10.  1.  2022 | |3 N/A
Lukáš Václavík
MafiaTake Two