Nové hry na obzoru: vydejte se znovu do Atlantidy!

Neznámé indické vývojářské studio chce prörazit do světa se svým pojetím akční realtime strategie, aneb Xtreeme Forces přicházejí * Ještě jste nenavštívili Atlantidu? Vyzkoušejte to už příští měsíc v chystané adventuře Atlantis Evolution! * A nakonec je tu pekelný horor přímo z Ruska. Bojte se spolu s námi!
Nové hry na obzoru: vydejte se znovu do Atlantidy!

Atlantis Evolution

Oficiální stránky: http://www.atlantisevolution.com/
Výrobce: Atlantis Interactive Entertainment
Vydavatel: The Adventure Company, DreamCatcher
Platforma: PC
Datum vydání: 15. října 2004

O bájné Atlantidě jste už nejspíš slyšeli jako malé děti. Stala se náměte mnoha knih, filmů i her, ve svých spisech se o ní zmiňovali starověcí učenci. Před mnoha a mnoha lety prorazila díky svému osobitému zpracování této báje do herního světa francouzská adventurní společnost Cryo (která ovšem později nepříliš slavně skončila). Tentokrát se o to samé pokoušejí vývojáři ze společnosti Atlantis Interactive Entertainment.

    

Příběh začíná poměrně standardně, odehrává se v roce 1904, kdy je mladý pětadvacetiletý dobrodruh a fotograf Curtis Quick vrací ze putování po divočinách Patagonie. Je však zachycen vzdušným vírem, který ho přenese do samého srdce bájného města. To, jak už všichni dozajista víte, je prošpikováno supermoderními technologiemi, pro člověka z počátku 20. století nepředstavitelnými. Nicméně i tato společnost má své chybky, například tak trochu podrazácké atlantské bohy, proti kterým bude Curtis spolu s ostatními obyvateli Atlantidy bojovat. Postavy mají být stylizované podle filmů od Disneyho/Pixaru, navštívíte celkem pět různých prostředí a více než dvacet zásadních, rozlehlých lokací. Čeká na vás spousta povídání, řešení zapeklitých hádanek a samozřejmě také vynikající grafické zpracování překypující fantastickými výtvory. O hudbu se stará člověk, který ozvučil první dvě Atlantidy od Crya. Na tuhle adventuru se můžeme těšit!

Xtreeme Forces

Oficiální stránky: http://www.raptorentertainment.com/games.html
Výrobce: Raptor Entertainment (http://www.raptorentertainment.com/)
Vydavatel: -
Platforma: PC
Datum vydání: 2005

Neznámá malá herní firmička Raptor Entertainment se rozhodla udělat díru do světa. Xtreeme Forces začínala vyvíjet minulý rok s týmem nějakých deseti lidí. Dnes už jich je patnáct a tým se dále rozrůstá. Projekt chtějí dokončit v týmu dvaceti zkušených vývojářů. 

Půjde o kombinaci klasické first person akce a realtime strategie. Autoři slibují nevídané dobrodružství odehrávající se v paralelním světě plném hanebných nepřátel, jejich ještě hanebnějších poskoků a především přetékající spoustou akce. Komplikovaná zápletka, chytlavý příběh, pokročilý herní engine, to vše mají být hlavní přednosti hry Xtreeme Forces. Hlavním hrdinou je nájemný zabiják Mikhail, který se velice dobře orientuje v korupcí prolezlém státě jménem Kolkanov. Hráči budou mít možnost v půrběhu hry používat nejrůznější dopravní prostředky, takže veškerá akce se zdaleka nebude omezovat pouze na "pěší" mise. Každá z postav bude samozřejmě disponovat vlastním inventářem, který půjde nacpat všelijakými milými hračkami, od granátů přes hory typů zbraní až po užitečné hračičky vhodné spíše pro špióny nežli kruté zabijáky.

     

Raptor Entertainment je indická firma sídlící v Indii, překvapivě také zaměstnávající indické vývojáře (s tak skvělými jmény jako Vikram Parthan, Poorna Chandra Suraj nebo Anand Mutalik). Jaká bude jejich hra? Bezesporu indická. A jaká ještě? To ukáže teprve čas a Ráma. Pokud bude milostivý a nechá Indy hru dokončit.

Hellforces

Oficiální stránky: http://www.buka.com/
Výrobce: Orion
Vydavatel: Buka
Platforma: PC
Datum vydání: 2. čtvrtletí 2005

Činorodá ruská společnost Buka je tu s dalším nadějně vyhlížejícím titulem. Půjde o "pekelnou konkurenci pro DOOM"? No, dobře, to asi nikoliv, nicméně je to nový projekt od zavedené vydavatelské společnosti, a proto bychom se na něj měli alespoň letmo podívat a zamyslet se nad možností jeho úspěchu.

  

Titul Hellforces na první pohled vypadá jako béčková ruská záležitost, ostatně vypovídá o tom i tenká příběhová linie. Ta vypráví o jakémsi šíleném biofyzikovi jménem Henry Alfred Cole, který našel způsob, jakým z lidského těla vyabstrahovat éterickou duši a využít ji potom jako zdroj energie (á, tady se někdo díval na Matrix). A hádejte co se stalo s doslova bezduchými těly! No jasně, zombíci z nich byly, co také jiného. Čím více energie doktůrek sosal, tím víc zombíků se objevovalo a tím pekelnější síly je začaly ovládat. Do jednoho z těl vstoupil sám Baphomet (krucipüsek, toho tady odněkud znám) a rozhodl se, že odemkne bránu k zemi strýčku Luciferovi. Satanisté z celého světa začali bujaře oslavovat, jen hlavní hrdina hry musí pátrat po zmizelém příteli, který padl do spárů ujetých satanistů.

V Hellforces bude vaším úkolem pořádně satanistům i satanům přistřihnout křidýlka - a když nebude jiná možnost, tak třeba i jiné části těla. Nečekejte nijak inteligentní akci, tohle bude hlavně o nekonečných zástupech na smrt jdoucích potvor.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A