Nové hry na obzoru: vydejte se znovu do Atlantidy!

Neznámé indické vývojářské studio chce prörazit do světa se svým pojetím akční realtime strategie, aneb Xtreeme Forces přicházejí * Ještě jste nenavštívili Atlantidu? Vyzkoušejte to už příští měsíc v chystané adventuře Atlantis Evolution! * A nakonec je tu pekelný horor přímo z Ruska. Bojte se spolu s námi!
Nové hry na obzoru: vydejte se znovu do Atlantidy!

Atlantis Evolution

Oficiální stránky: http://www.atlantisevolution.com/
Výrobce: Atlantis Interactive Entertainment
Vydavatel: The Adventure Company, DreamCatcher
Platforma: PC
Datum vydání: 15. října 2004

O bájné Atlantidě jste už nejspíš slyšeli jako malé děti. Stala se náměte mnoha knih, filmů i her, ve svých spisech se o ní zmiňovali starověcí učenci. Před mnoha a mnoha lety prorazila díky svému osobitému zpracování této báje do herního světa francouzská adventurní společnost Cryo (která ovšem později nepříliš slavně skončila). Tentokrát se o to samé pokoušejí vývojáři ze společnosti Atlantis Interactive Entertainment.

    

Příběh začíná poměrně standardně, odehrává se v roce 1904, kdy je mladý pětadvacetiletý dobrodruh a fotograf Curtis Quick vrací ze putování po divočinách Patagonie. Je však zachycen vzdušným vírem, který ho přenese do samého srdce bájného města. To, jak už všichni dozajista víte, je prošpikováno supermoderními technologiemi, pro člověka z počátku 20. století nepředstavitelnými. Nicméně i tato společnost má své chybky, například tak trochu podrazácké atlantské bohy, proti kterým bude Curtis spolu s ostatními obyvateli Atlantidy bojovat. Postavy mají být stylizované podle filmů od Disneyho/Pixaru, navštívíte celkem pět různých prostředí a více než dvacet zásadních, rozlehlých lokací. Čeká na vás spousta povídání, řešení zapeklitých hádanek a samozřejmě také vynikající grafické zpracování překypující fantastickými výtvory. O hudbu se stará člověk, který ozvučil první dvě Atlantidy od Crya. Na tuhle adventuru se můžeme těšit!

Xtreeme Forces

Oficiální stránky: http://www.raptorentertainment.com/games.html
Výrobce: Raptor Entertainment (http://www.raptorentertainment.com/)
Vydavatel: -
Platforma: PC
Datum vydání: 2005

Neznámá malá herní firmička Raptor Entertainment se rozhodla udělat díru do světa. Xtreeme Forces začínala vyvíjet minulý rok s týmem nějakých deseti lidí. Dnes už jich je patnáct a tým se dále rozrůstá. Projekt chtějí dokončit v týmu dvaceti zkušených vývojářů. 

Půjde o kombinaci klasické first person akce a realtime strategie. Autoři slibují nevídané dobrodružství odehrávající se v paralelním světě plném hanebných nepřátel, jejich ještě hanebnějších poskoků a především přetékající spoustou akce. Komplikovaná zápletka, chytlavý příběh, pokročilý herní engine, to vše mají být hlavní přednosti hry Xtreeme Forces. Hlavním hrdinou je nájemný zabiják Mikhail, který se velice dobře orientuje v korupcí prolezlém státě jménem Kolkanov. Hráči budou mít možnost v půrběhu hry používat nejrůznější dopravní prostředky, takže veškerá akce se zdaleka nebude omezovat pouze na "pěší" mise. Každá z postav bude samozřejmě disponovat vlastním inventářem, který půjde nacpat všelijakými milými hračkami, od granátů přes hory typů zbraní až po užitečné hračičky vhodné spíše pro špióny nežli kruté zabijáky.

     

Raptor Entertainment je indická firma sídlící v Indii, překvapivě také zaměstnávající indické vývojáře (s tak skvělými jmény jako Vikram Parthan, Poorna Chandra Suraj nebo Anand Mutalik). Jaká bude jejich hra? Bezesporu indická. A jaká ještě? To ukáže teprve čas a Ráma. Pokud bude milostivý a nechá Indy hru dokončit.

Hellforces

Oficiální stránky: http://www.buka.com/
Výrobce: Orion
Vydavatel: Buka
Platforma: PC
Datum vydání: 2. čtvrtletí 2005

Činorodá ruská společnost Buka je tu s dalším nadějně vyhlížejícím titulem. Půjde o "pekelnou konkurenci pro DOOM"? No, dobře, to asi nikoliv, nicméně je to nový projekt od zavedené vydavatelské společnosti, a proto bychom se na něj měli alespoň letmo podívat a zamyslet se nad možností jeho úspěchu.

  

Titul Hellforces na první pohled vypadá jako béčková ruská záležitost, ostatně vypovídá o tom i tenká příběhová linie. Ta vypráví o jakémsi šíleném biofyzikovi jménem Henry Alfred Cole, který našel způsob, jakým z lidského těla vyabstrahovat éterickou duši a využít ji potom jako zdroj energie (á, tady se někdo díval na Matrix). A hádejte co se stalo s doslova bezduchými těly! No jasně, zombíci z nich byly, co také jiného. Čím více energie doktůrek sosal, tím víc zombíků se objevovalo a tím pekelnější síly je začaly ovládat. Do jednoho z těl vstoupil sám Baphomet (krucipüsek, toho tady odněkud znám) a rozhodl se, že odemkne bránu k zemi strýčku Luciferovi. Satanisté z celého světa začali bujaře oslavovat, jen hlavní hrdina hry musí pátrat po zmizelém příteli, který padl do spárů ujetých satanistů.

V Hellforces bude vaším úkolem pořádně satanistům i satanům přistřihnout křidýlka - a když nebude jiná možnost, tak třeba i jiné části těla. Nečekejte nijak inteligentní akci, tohle bude hlavně o nekonečných zástupech na smrt jdoucích potvor.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A