Nové hry na obzoru: vydejte se znovu do Atlantidy!

vytisknout velikost písma
Neznámé indické vývojářské studio chce prörazit do světa se svým pojetím akční realtime strategie, aneb Xtreeme Forces přicházejí * Ještě jste nenavštívili Atlantidu? Vyzkoušejte to už příští měsíc v chystané adventuře Atlantis Evolution! * A nakonec je tu pekelný horor přímo z Ruska. Bojte se spolu s námi!
Nové hry na obzoru: vydejte se znovu do Atlantidy!

Atlantis Evolution

Oficiální stránky: http://www.atlantisevolution.com/
Výrobce: Atlantis Interactive Entertainment
Vydavatel: The Adventure Company, DreamCatcher
Platforma: PC
Datum vydání: 15. října 2004

O bájné Atlantidě jste už nejspíš slyšeli jako malé děti. Stala se náměte mnoha knih, filmů i her, ve svých spisech se o ní zmiňovali starověcí učenci. Před mnoha a mnoha lety prorazila díky svému osobitému zpracování této báje do herního světa francouzská adventurní společnost Cryo (která ovšem později nepříliš slavně skončila). Tentokrát se o to samé pokoušejí vývojáři ze společnosti Atlantis Interactive Entertainment.

    

Příběh začíná poměrně standardně, odehrává se v roce 1904, kdy je mladý pětadvacetiletý dobrodruh a fotograf Curtis Quick vrací ze putování po divočinách Patagonie. Je však zachycen vzdušným vírem, který ho přenese do samého srdce bájného města. To, jak už všichni dozajista víte, je prošpikováno supermoderními technologiemi, pro člověka z počátku 20. století nepředstavitelnými. Nicméně i tato společnost má své chybky, například tak trochu podrazácké atlantské bohy, proti kterým bude Curtis spolu s ostatními obyvateli Atlantidy bojovat. Postavy mají být stylizované podle filmů od Disneyho/Pixaru, navštívíte celkem pět různých prostředí a více než dvacet zásadních, rozlehlých lokací. Čeká na vás spousta povídání, řešení zapeklitých hádanek a samozřejmě také vynikající grafické zpracování překypující fantastickými výtvory. O hudbu se stará člověk, který ozvučil první dvě Atlantidy od Crya. Na tuhle adventuru se můžeme těšit!

Xtreeme Forces

Oficiální stránky: http://www.raptorentertainment.com/games.html
Výrobce: Raptor Entertainment (http://www.raptorentertainment.com/)
Vydavatel: -
Platforma: PC
Datum vydání: 2005

Neznámá malá herní firmička Raptor Entertainment se rozhodla udělat díru do světa. Xtreeme Forces začínala vyvíjet minulý rok s týmem nějakých deseti lidí. Dnes už jich je patnáct a tým se dále rozrůstá. Projekt chtějí dokončit v týmu dvaceti zkušených vývojářů. 

Půjde o kombinaci klasické first person akce a realtime strategie. Autoři slibují nevídané dobrodružství odehrávající se v paralelním světě plném hanebných nepřátel, jejich ještě hanebnějších poskoků a především přetékající spoustou akce. Komplikovaná zápletka, chytlavý příběh, pokročilý herní engine, to vše mají být hlavní přednosti hry Xtreeme Forces. Hlavním hrdinou je nájemný zabiják Mikhail, který se velice dobře orientuje v korupcí prolezlém státě jménem Kolkanov. Hráči budou mít možnost v půrběhu hry používat nejrůznější dopravní prostředky, takže veškerá akce se zdaleka nebude omezovat pouze na "pěší" mise. Každá z postav bude samozřejmě disponovat vlastním inventářem, který půjde nacpat všelijakými milými hračkami, od granátů přes hory typů zbraní až po užitečné hračičky vhodné spíše pro špióny nežli kruté zabijáky.

     

Raptor Entertainment je indická firma sídlící v Indii, překvapivě také zaměstnávající indické vývojáře (s tak skvělými jmény jako Vikram Parthan, Poorna Chandra Suraj nebo Anand Mutalik). Jaká bude jejich hra? Bezesporu indická. A jaká ještě? To ukáže teprve čas a Ráma. Pokud bude milostivý a nechá Indy hru dokončit.

Hellforces

Oficiální stránky: http://www.buka.com/
Výrobce: Orion
Vydavatel: Buka
Platforma: PC
Datum vydání: 2. čtvrtletí 2005

Činorodá ruská společnost Buka je tu s dalším nadějně vyhlížejícím titulem. Půjde o "pekelnou konkurenci pro DOOM"? No, dobře, to asi nikoliv, nicméně je to nový projekt od zavedené vydavatelské společnosti, a proto bychom se na něj měli alespoň letmo podívat a zamyslet se nad možností jeho úspěchu.

  

Titul Hellforces na první pohled vypadá jako béčková ruská záležitost, ostatně vypovídá o tom i tenká příběhová linie. Ta vypráví o jakémsi šíleném biofyzikovi jménem Henry Alfred Cole, který našel způsob, jakým z lidského těla vyabstrahovat éterickou duši a využít ji potom jako zdroj energie (á, tady se někdo díval na Matrix). A hádejte co se stalo s doslova bezduchými těly! No jasně, zombíci z nich byly, co také jiného. Čím více energie doktůrek sosal, tím víc zombíků se objevovalo a tím pekelnější síly je začaly ovládat. Do jednoho z těl vstoupil sám Baphomet (krucipüsek, toho tady odněkud znám) a rozhodl se, že odemkne bránu k zemi strýčku Luciferovi. Satanisté z celého světa začali bujaře oslavovat, jen hlavní hrdina hry musí pátrat po zmizelém příteli, který padl do spárů ujetých satanistů.

V Hellforces bude vaším úkolem pořádně satanistům i satanům přistřihnout křidýlka - a když nebude jiná možnost, tak třeba i jiné části těla. Nečekejte nijak inteligentní akci, tohle bude hlavně o nekonečných zástupech na smrt jdoucích potvor.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |