Nové hry na obzoru: zajměte si svého Saddáma!

Přinášíme podrobné informace o hře Kuma: War, která zavede hráče do skutečných válečných konfliktů * Máme pro vás detaily o nově oznámeném RPGčku Metalheart: Replicants Rampage, které se může stát nástupcem Falloutů * Naší pozornosti neušla ani 3rd person akce Knights of the Temple: Infernal Crusade * Nebo ponorková simulace Silent Hunter 3
Nové hry na obzoru: zajměte si svého Saddáma!

Kuma: War

Oficiální stránky: http://www.kumawar.com/
Výrobce: Kuma Reality Games (http://www.kumawar.com/)
Vydavatel: Kuma Reality Games (http://www.kumawar.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: únor 2004

Jedním z nejzajímavějších downloadů minulého týdne byl pro většinu hráčů právě ten ze hry Kuma: War. Jednalo se totiž o sekvenci, ve které je zajat současný "mediální oblíbenec" číslo 1, Saddám Husajn. I z tohoto důvodu jsem svým způsobem neobyčejnou hru Kuma: War zařadil do tohoto článku.

     

Jedná se o projekt dvou amerických nadšenců, kteří se potkali na vysoké škole a díky svému zájmu o vysokorychlostní internetové připojení začali spolupracovat. Jejich prvním projektem je právě hra Kuma: War, která této nejnovější technologie internetového připojení využívá. Půjde o válečnou akci z pohledu první/třetí osoby, která však bude čerpat z reálných událostí, především tedy válečných konfliktů, o kterých jsme mohli slyšet v nedávné minulosti z médií. Jednotlivé mise budou uvedeny autentickým televizním zpravodajstvím, jako brífink vám budou sloužit skutečné satelitní snímky dané oblasti. Místa, zbraně, dopravní prostředky, to vše by mělo odpovídat skutečnosti. Také tým poradců vám bude radit jak postupovat přesně podle nejnovější válečné doktríny.

Originální hra si žádá originální způsob distribuce - a tak se Kuma: War bude šířit nejen  klasickou cestou prodeje v obchodech, ale bude také rovnou ke stažení. Pravidelně pak budou vycházet nové mise a další přídavky, ke kterým se však dostanou pouze ti, kteří si Kuma: War navíc předplatí. Vychytralé, co říkáte?

Knights of the Temple: Infernal Crusade

Oficiální stránky: http://www.knightsofthetemple.com/
Výrobce: Starbreeze Studios (http://www.starbreeze.com/)
Vydavatel: TDK (http://www.tdk-mediactive.com/)
Platforma: PC, Xbox, PlayStation 2, GameCube
Datum vydání: 2004

Němečtí Stabreeze Studios na nás chystají vskutku ďábelskou akční adventuru z pohledu třetí osoby. Vydáme se kamsi do středověku, kdy jistý pomatený Biskup unese krásnou, nadpřirozenými silami nadanou dívku Adelle a spolu se svými početnými nohsledy se vydá po stopách dávných Křižáků. Na tom by ještě nebylo nic tak moc zlého, jenže on samozřejmě neunesl Adelle jen tak pro nic za nic. Chystá se totiž jejích schopností zneužít, prodrat se až ke svatým místům a tam začít s temnými rituály, jejichž konečným cílem není nic jiného, než otevření Brány pekelné. Tohle už stojí za pozornost nějakého toho odvážného rytíře, no ne?

    

No ano! A jste jím právě vy, Paul - mladý, právě zasvěcený příslušník řádu Templářů. Vaším úkolem je odhalit tajemnou konspiraci (bez ní by to samozřejmě nešlo) a zastavit potrhlého Biskupa. Zachránit svět a žít šťastně až do smrti s andělskou Adelle. Ještě řekněte, že se vám do něčeho takového nechce?! Až uvidíte Adelle, tak se vám jistě začne chtít!

Hra Knights of the Temple určená pro všechny dnešní hlavní herní platformy nabídne přes 30 různých nepřátelských potvor, přibližně 25 levelů umístěných v Evropě, Středomoří i Izraeli. Neměl bych to možná říkat, abych vás neodradil, ale nakonec se ponoříte i do samotného pekla. K dispozici budete mít jak přirozené středověké zbraně, tak i ty nadpřirozené, navíc různá komba a speciální útoky. Celé snažení vývojářů by pak mělo završit povedené grafické zpracování.

Silent Hunter 3

Oficiální stránky: nejsou
Výrobce: UbiSoft (http://www.ubi.com/)
Vydavatel: UbiSoft (http://www.ubi.com/)
Platforma: PC
Datum vydání: zima 2004

Matně si vzpomínám, jak jsem kdysi na své pradávném stroji s procesorem 486 paříval už tehdy notně zastaralý simulátor bojové ponorky. Přestože grafika byla už na tehdejší poměry ohavná a kostrbatá, ovládání takřka nepoužitelné a - přesto to všechno to byla hra svým způsobem zábavná a chytlavá. Možná proto, že ponorka je prostě ponorka. Hned tak každý ji doma v akvárku nebo v bazéně na zahradě prostě nemá. A z toho těží i již třetí pokračování slavné ponorkové simulace made in UbiSoft.

Co bude nového? Tak především nelze opominout zbrusu nové grafické zpracování, díky kterému vypadají světové oceány, myšleno s "mírnou" nadsázkou, snad ještě přirozeněji než ve skutečnosti. Tou opravdovou novinkou má být kupříkladu dynamický systém počasí, které velitelům ponorek za 2. světové války, kterým se stanete i vy, nejednou pořádně ztížilo už tak vypjatou situaci. Jakožto kapitán máte také pravomoc přidělovat jednotlivým členům posádky jejich funkce, což může vám i jim dopomoct k vyšší hodnosti. K dispozici bude také multiplayer.

Metalheart: Replicants Rampage

Oficiální stránky: http://www.metalheart.ru/
Výrobce: Akella (http://www.akella.ru/)
Vydavatel: Akella (http://www.akella.ru/)
Platforma: PC
Datum vydání: jaro 2004

Když Akella tento svůj zbrusu nový projekt včera ohlásila, vyvolala menší pozdvižení v celém herním světě - minimálně mezi zainteresovanými lidmi. Vypočítaví manažeři si po zrušení Falloutu 3 uvědomili, že hlad po obdobné hře je stále ještě obrovský, minimálně dost velký na to, aby se na něm dalo vydělat. První vlaštovkou byla německá hra The Fall, která se sice objevila už nějakou tu dobu před zrušením třetího dílu legendární série, nicméně značnou dávku inspirace nepopře. Metalheart je další vlaštovka - a uvidíme, kolik se jich objeví dál.

  

  


Metalheart je typické taktické izometrické RPGčko, ve kterém můžete ovládat až šest členů skupiny. Odehrává se kdesi na odlehlé zdevastované planetě v blíže neurčeném koutě vesmíru. Příběh vypráví o národu Nomádů, kteří kdysi díky objevu cizí vyspělé technologie začali cestovat po hvězdách. Nejdůležitějším důvodem byla těžba surovin, například tactonia, které bylo velmi cenné. Dokáže totiž lidem dávat neuvěřitelné schopnosti. Rozrůstající se říše Nomádů musela brzy narazit na soupeře, a tak se i stalo - bylo jím Impérium, které postupně "převzalo" všechny državy Nomádů a začalo je hromadně vyvražďovat. Pouze některým z naší Planety (nemá jméno, je to prostě planeta s velkým P) se podařilo uprchnout do hor, kde zformovali hnutí odporu.

Ve své skupině můžete mít opravdu kohokoliv, od mutantů, přes kyborgy až po nomády nebo léčitele. Během své cesty za osvobozením potkáte mnoho různých skupin, váš přátelský/nepřátelský vztah k nim bude vždy ovlivňovat průběh hry. Protože jsme v budoucnosti, nelze opominout ani možnost instalování různých implantátů, které mohou vylepšovat schopnosti vašich postav. Ty se ale zlepšují také běžným "RPG" způsobem, tedy získáváním nových zkušeností. Slibné RPGčko, které by mohlo být nástupcem Falloutů se má v Rusku objevit na jaře tohoto roku, ve zbytku světa zřejmě o pár týdnů až měsíců později.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |