Nové hry na obzoru: Ženskýýý!

Nový osobitý projekt Girlzz - Life is a Party je real-time simulace ve stylu Sims, kde ale máte jenom holky * Barbaři útočí v datadisku Rome: Total War - Barbarian Invasion * Nebeští a pekelní válečníci pochodují do bitvy v Heaven vs Hell
Nové hry na obzoru: Ženskýýý!

Girlzz - Life is a Party

Homepage: www.girlzz-the-game.com
Výrobce: Genuine Games
Vydavatel: Deep Silver
Platforma: PC
Datum vydání: 2005/2006

Jestliže série Sims je opravdu hodně oblíbená z velké části u dívek, pak nový titul od Deep Silver si oblíbí zejména mužská část hráčské populace. Nová hra Girlzz - Life is a Party je totiž dalším odvarem slavného konceptu. Podobně jako Singles se zaměřuje opět pouze na jednu část celé mozaiky, a to na (řekl bych velice vděčné téma) náctileté dívky.

Prozatím toho o hře mnoho nevíme, nicméně spoustu si lze domyslet, už jen z nastíněného konceptu, ale i ze samotného názvu. Škola, večírky a párty, kluci, případně možná i spousta serepetiček, kterými si budete moct zařizovat svoje útulné příbytky, to vše bude součástí nového "simáckého odvaru". Hlavním cílem hry bude však získávání informací, jinými slovy "drbání". Tyto informace pak budete moct využít ve svůj prospěch - což do jisté míry připomíná i žánr adventur.

Co na to říct. Další, kdo se chce přiživit na momentálně velmi oblíbeném žánru sociálních simulací. Vlastně ani nelze nic namítat, takhle to prostě chodí, a koneckonců by to třeba i mohla být kvalitní záležitost. Kdo by se na chvíli nechtěl stát náctiletou slečnou? :)

Rome: Total War - Barbarian Invasion

Homepage: www.totalwar.com
Výrobce: Total Assembly
Vydavatel: Sega
Platforma: PC
Datum vydání: srpen 2005

Série Total War dokázala přežít mnoho let a nyní se dokonce hrne i na konzole. Není divu, že Total Assembly se z aktuálního pokračování Rome: Total War snaží vytěžit maximum. Rozhodli se proto pro datadisk Barbarian Invasion.

V původním Rome: Total War jste za Řím bojovali a rozšiřovali jeho slávu dál do světa, v datadisku jej budete naopak bránit před nájezdy barbarů ze severu. Časově se posuneme do doby kolem roku 500 našeho letopočtu, můžeme tedy čekat některé "vylepšené technologie", ale především na osm desítek nových jednotek, dvacet nových budov a samozřejmě také nové hratelné strany (Vandalové, Gótové, Vikingové nebo jakýkoliv z germánských kmenů). Lehkého zlepšení jistě dozná také grafické zpracování. Zásadní změny v oblasti hratelnosti nebo herních principů očekávat nelze.

Sérii Total War není co vytknout. Své publikum, a to dokonce velmi početné publikum, si drží již řadu let, a tak právě v prvé řadě fanoušci tohoto typu her se mohou těšit na nový datadisk.

Heaven vs Hell

Homepage: -
Výrobce: TKO Software
Vydavatel: -
Platforma: PC
Datum vydání: Vánoce 2006

O Heaven vs Hell jsme vás už nedávno stručně informovali, nicméně aktuálně se na E3 objevily nové, zajímavé informace, které stojí za to vám zprostředkovat.

Co nás tedy v Heaven vs Hell, nové realtime strategii od neznámého týmu TKO Software, čeká? Zavítáme až do vzdálené budoucnosti roku 2752, kdy se rozhoří nová válka mezi silami Pekla a Nebes. Hra staví na proprietárním enginu nazvaném stylově Eden, který vyhovuje všem požadavkům na moderní herní "motor" (shadery v3.0, paralaxní mapy, atd.). O vizuální kvality tituly se tedy není podle všeho třeba obávat. Samotný vnitřek hry se má skládat ze tří kampaní, k dispozici však bude i multiplayer až pro 16 hráčů. Zajímavě vypadá koncept přizpůsobování terénu jednotlivým stranám, kdy podobně jako v Kohanu či Warcraftu se povrch země změní, když na něm budou stát budovy Pekla (vše kolem umře) či Nebe (okolí naopak rozkvete). Jinak se můžeme těšit na celkem klasické pojetí RTS, tedy například i těžbu zdrojů (síra, farmy a poddaní).
 
Podle prvních reakcí novinářů, kteří měli možnost Heaven vs Hell vidět na živo, se můžeme těšit na zajímavě pojatou strategii v moderním provedení. A to není málo!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily