Nové informace o Broken Sword 3

Na Doupěti jsme vás o tomto již nyní slavném pokračování nedávno informovali. Nyní však přinášíme několik nových skutečností, upřesněných dohadů, prostě informací, které předtím k dispozici nebyly a teď jsou, zejména skrze několikero zahraničních rozhovorů s tvůrci BS3, lidmi ze společnosti Revolution Software.
Nové informace o Broken Sword 3
Z nich se můžeme dozvědět například to, že mezi druhým a třetím BS uplyne v "herním" smyslu přibližně jeden rok. George a Nico se samozřejmě znovu vrátí. Jenže od doby, co se naposledy setkali, událo se mnoho nejrůznějších věcí. A proto budou tihle dva na začátku tak trochu jako jakési oddělené kontinenty. Jenže nastanou události, které je znovu svedou dohromady. Kdo hrál předchozí dva díly, pozná možné některé staré tváře. Jejich nebezpečí však bude tentokrát poněkud jiného, možná snad i horšího, rázu.

Mnoho lidí se podivuje nad změnami, které George a Nico prodělali, resp. prodělají. Autoři to vysvětlují jednoduše: "Vyrostli, to je všechno. Nikoliv pouze samotném herním světě, ale také ve svých osobnostech. Původní postavy byly unikátní ve smyslu vzhledu a cítění, jenže my jsme se museli hodně podřídit hardwarovým omezením. Naše původní vize hry Broken Sword byla o něco temnější než jak to nakonec skutečně dopadlo, ale grafický styl, styl animací musel být velmi bohatý a maximálně "kresleně" vyhlížející. Navíc jsme měli pocit, že George - ačkoliv pro předchozí dvě hry naprosto perfektní - nyní potřebuje změnu, stát se o něco málo hrubějším a drsnějším. Třetí díl bude klást o něco větší důraz na akci - jak element prozkoumávání, tak i boje. Velmi se snažíme, abychom se drželi atmosféry předchozích dvou dílů, ale zároveň chceme přinést něco nového."

Tak přibližně tohle řekl Charles Cecil, ředitel společnosti Revolution Software, která má vývoj Broken Sword 3 na starosti. Ač jsem se u překladu snažil jak se dalo, stále je zřejmé, a možná je to dokonce snad i dobře, že často používá velmi neurčitá vyjádření, jako "o něco temnější", "o něco větší důraz"... Osobně mi tahle neurčitost připadá tak trochu nebezpečná, ale je to vskutku pouze subjektivní pocit. Zpátky k BS3.

Broken Sword 3Broken Sword 3

Naštěstí je hra stále ještě v docela ranných stádiích příprav a konceptuálních návrhů, takže se ještě dost věcí může změnit. Revolution Software navíc tvrdí, že bedlivě naslouchá hlasům četných fanovských stránek i samotných fanů, a ujišťuje je, že mu mohou při tvorbě důvěřovat.

Jako obvykle když se sejdou dva charaktery rozdílného pohlaví, dají se očekávat docela jadrné rozhovory mezi nimi. A ani tady tomu nebude jinak. George a Nico si ve Spícím drakovi (The Sleeping Dragon - podtitul BS3) budou ostře vyměňovat názory docela často. Hodně by se tím zpočátku mělo vysvětlit o "roku mezi", který jakoby uplynul od BS2. Někdy se prostě ti dva budou hádat jako malé děti, až si nakonec uvědomí, že se navzájem potřebují - jak už to tak bývá.

Autoři hry slibují, že bude přístupná jak starým pařanům, mechem již zarostlým, kteří tehdy, ještě s mladickým zápalem, pařili už první Broken Sword, tak i těm, kteří o této sérii v životě neslyšeli. Ti první se však mají dočkat mnoha malých nejapných vtípků a vtípečků, které pochopí opravdu pouze oni, a o to bude jejich hra oslazena.

Co se technologie, resp. grafiky týká, bude, jak už možná víte, BS3 plně v 3D. Někteří z vás možná uroní slzu, většina mladších však ani nehne brvou. Je to skutečnost, se kterou nelze naprosto nic dělat. Engine má být docela unikátní, jak svým "vzhledem", tak i tím, co bude umožňovat. Rychlé 3D stínování v reálném čase a podrobné obličejové animace, stejně jako přirozený pohyb lidských těl pro něj budou (nebo alespoň mají být) hračkou. S technologií bude samozřejmě úzce propojená i hratelnost, jelikož pokud je možné stíny generovat v reálném čase, je možno je pak využít "ve hře" - např. se můžete schovat ve stínu almary, zalézt si v podvečer do nějaké temné uličky a přečkat tak potencionálně velmi nepříjemnou chvíli.

A na konec otázka, která zajímá asi každého, kdo BS kdy hrál. Narazíme zde opět na Templáře? A odpověď zní - ano. Templáři totiž mají prsty ve všem. To ještě nevíte?

Broken Sword 3Broken Sword 3

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |