Nové informace o Icewind Dale 2

Není to zase tak dávno, co jsme vám přinesli první informace o připravovaném pokračování skvělého RPG – Icewind Dale. Od té doby se však objevila spousta nových informací a obrázků, o které jsme vás samozřejmě nemohli ochudit. Takže se pohodlně usaďte a vydejte se s námi do věčně zasněžené části světa Forgotten Realms.
Nové informace o Icewind Dale 2

Základní informace o Icewind Dale 2 naleznete v tomto článku, a tak se budu snažit pojmout tento článek trochu jinak, aby se informace příliš neopakovaly. Nemůžu však začít jinak než příběhem. Icewind Dale 2 se bude odehrávat zhruba třicet let po svém předchůdci. Pokud jste nehráli první díl, o nic nepřijdete, avšak zkušení hráči najdou v příběhu mnoho souvislostí odkazující na předchozí dobrodružství. Vrátíte se i na stará známá místa (např. do města Kuldahar), celkově však nabídne ID2 spoustu nových neprozkoumaných míst. Začnete v Turgosu, malém městečku u jezera Maer Dualdon a postupně prozkoumáte území o velikosti odpovídající původní hře a datadisku Heart of Winter dohromady. Bohužel autoři zatím nechtějí zveřejnit, kdo nebo co bude vašim největším nepřítelem.

Stejně jako v prvním dílu bude nejčastější činností hry boj. Dvojka má však přinést složitější (a zajímavější) questy. Hra bude pokaždé trochu jiná, takže pokud si na úvod vyberete jiné postavy s jinými schopnostmi, setkáte se také s trochu jinými questy, postavami apod. Celkově však zůstává ID2 lineární hrou a složitého a propracovaný příběhu se pravděpodobně dočkáme až v Baldur´s Gate 3 (pokud vyjde). Není to samozřejmě chyba, holt každému se líbí něco jiného a obliba Icewind Dale ukázala, že se v Black Isle Studio opět trefili do černého.

Hráči se mohou těšit jak na hrobky a dungeony, tak i na nadzemní prostory. ID2 má kompletně přepracovaný systém, kouzel a povolání podle třetího vydání pravidel AD&D. Občas samozřejmě musela pravidla ustoupit hratelnosti (kolový systém soubojů), ale celkově je to AD&D jak vyšitý.  Pokud by vás zajímalo, jak bude fungovat nový systém používání magických předmětů, producent hry Doug Avery vysvětluje: „Pokud třeba bard či zloděj použije nějaký magický předmět, který normálně neumí používat, hra si hodí kostkou proti jeho magické dovednosti. Pokud je hráč úspěšný, uskuteční se požadovaná činnost, v opačném případě následuje samozřejmě trest, který naprosto dokumentuje tento obrázek“. ID2 také v důsledku změn pravidel kompletně přepracoval herní interface. Ovládání bude intuitivnější a třeba pro změnu zbraně bude stačit jednoduchá klávesová zkratka.

Icewind Dale 2   Icewind Dale 2   Icewind Dale 2

Díky novým pravidlům se také rozšířily vaše možnosti v oblasti vybírání postav do družiny. ID2 nabízí tři nové třídy – barbara, silného a rychlého bojovníka ze severu, mnicha, specialistu na mentální souboje a sorcerera, přírodního kouzelníka spoléhajícího na svou magickou sílu. Skvěle zní celkový počet 300 kouzel, z toho zhruba padesátka nových. Už jen názvy jako Death Armor, Delayed Blast Fireball, Negative Plane Protection, zní dobře, nemyslíte? Další novinkou bude možnost vybrat si na začátku hry kromě množství původních ras třeba takového temného nebo lesního elfa, zlaté trpaslíky apod.

Zajímavou možností pro ty, kdo hru dohrají je vylepšený mód Heart of Fury. Po dohrání hry na obyčejnou obtížnost si můžete hru zkusit znova se stejnou družinou avšak v módu Heart of Fury. Co to znamená? Obtížnost se zvýší, příšery jsou maximálně odolné, takže vydrží jen ti nejsilnější. A ti pak za odměnu mohou získat unikátní předměty, které jinde nenajdou a které jsou pak pro další postup v tomto módu klíčové. S většinou zbraní použitých v ID2 se v žádné jiné hře od Black Isle Studios nesetkáte. Jedinou výjimkou je pak několik unikátních předmětů z původní hry.
 
O grafice bylo vše podstatné řečeno v předchozím článku, jen doplním že doporučená konfigurace je neuvěřitelných Pentium 350 MHz s 64 MB RAM. Jinak zatím stále platí datum vydání květen 2002, takže se Icewind Dale 2 brzy dočkáme. Budu se těšit.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

včera | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

dnes |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A