Nové IP Illusion Softworks v roce 2008

Doby, kdy Illusion Softworks byla malou brněnskou firmou snažící se jako jedna z mnoha českých společností prorazit na světový herní trh, jsou tatam. Dle včerejší tiskové zprávy se doneslo jméno tvůrců Mafie a obou dílů Hidden & Dangerous až na Dálný východ – původem japonský vydavatel D3 uzavřel s týmem kontrakt na světovou distribuci a licencování práv k jeho novému multiplatformovému titulu, jenž má vyjít příští rok na PC a konzolích Xbox 360 a Playstation 3.

     

Ačkoliv o nové hře Illusion zatím samotná společnost i D3 mlčí, má být založena na zcela novém duchovním vlastnictví, takže pravděpodobně nepůjde o pokračování Mafie nebo Hidden & Dangerous. Spolupráce s vydavatelem D3, jenž má v portfoliu tituly jako Dark Sector nebo Dragon Blade: Wrath of Fire a pak celou řadu japonských levných edicí, představuje slibný krok v ještě většímu průniku Illusion Softworks na zahraniční trhy. Zakladatel Petr Vochozka komentuje: „Jsme nadšeni z partnerství s D3 nejen protože vydávají skvělé hry, ale také z důvodu, že se soustřeďují na užší portfolio produktů se zaměřením na originální duchovní vlastnictví, jež se stává hlavním ohniskem zájmů společnosti.“

Zdroj: TZ

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A