Nové RPG z Ruska

I v Rusku se rodí hry, kterých si stojí za to všimnout. Otázkou zůstává, jestli tenhle počin vůbec někdy zavítá do našich krajů.

Dosud málo známý (prakticky neznámý :-) ruský vydavatel 1 C ohlásil vývoj nového RPG jménem Kanung, které už od pohledu připomíná takové pilíře tohoto žánru jako Diablo nebo Baldur‘s Gate. Odehrává se ve Skandinávii v 7. století a klasicky vystavěný příběh vypráví o zakletém dračím amuletu, který se bůhví proč rozpadl na tři kusy. Po těch je mezi místními nadpřirozenými bytostmi velká sháňka, a tak se do boje o získání všech tří částí pouští dobré i zlé mocnosti bájného severského světa.

     

Kromě 20 různých druhů příšer, z nichž některé budete moci přibrat do své party a zaangažovat je tak na osudu dračího amuletu, se ve hře bude vyskytovat i 50 typů magických předmětů a 60 nelineárních subquestů. Mezi další lákadla by měly patřit inteligentní NPC, user-friendly ovládání, výroba magických nápojů a nakupování spousty užitečných předmětů. Zpestření určitě přinese i možnost dobývání kolonií, jejichž podrobené obyvatelstvo můžete přinutit k práci nebo je najmout jako své vojáky.

     

Přestože v Rusku je Kanung už známým projektem a na první pohled nevypadá vůbec špatně, dosud nejsou známé žádné informace o americkém nebo evropském vydavateli.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |