Novinky ze světa konzolí

Konzole nové generace jdou do útoku s plnou silou, aby vdechly život potenciálním bombám jako Metal Gear Solid 4, Halo 3 nebo FIFA 06. BioWare mezitím pracuje na dvou revolučních RPG, zatímco v dílnách na ranči Skywalker se chystá další dobrodružství Indiany Jonese. Nebo snad chcete vědět, na co se dívají zvrhlí majitelé Sony PSP?

Next-gen konzole ovládly E3

Letošní ročník světové výstavy Electronic Entertainment Expo patřil jednoznačně konzolím nové generace a technologické revoluci, kterou přinášejí. Úchvatná grafika, dechberoucí fyzika a úctyhodné množství předváděných titulů byly společnými prvky hlavních rivalů - Playstation 3 a Xboxu 360. Ani Nintendo nehodlá rezignovat na post leadera konzolového trhu a představuje koncept svého nového bojovníka Nintendo Revolution. Podrobné detaily se dozvíte ze specializovaných, vyčerpávajících článků publikovaných dříve.

Xbox 360 – představení
Playstation 3 – představení
Nintendo Revolution – představení

Metal Gear Solid 4

Výnosného zlatého dolu se vzdává nesnadno, a tak jsme jen ztěží mohli uvěřit prohlášením o definitivním uzavření série Metal Gear Solid třetím dílem. Japonský vizionář Hideo Kojima, duchovní otec ságy, dal zelenou čtvrtému pokračování, které se má stát katalyzátorem emocí a vypravěčem nových poselství prostřednictvím konzolí nové generace, konkrétně PS3.

Kojima nemá v úmyslu nechat se strhnout novými grafickými možnostmi. MGS4 bude opět stavět na výpravě, příběhu a zejména na detailní prokreslenosti herních postav. Výkonný hardware má „pouze“ otevřít nové brány ke ztvárnění živoucího světa, jenž se bude s hráčovým postupem plynule měnit. Již nepůjde jen o nablýskanou kulisu, která vypadá dobře z jediného úhlu kamery. Ostatně volná 3D kamera se má stát nejzásadnější změnou v novodobé historii série, stejně jako premiérová podpora hry více hráčů.

Ačkoliv autoři klasicky drží jakékoliv informace o příběhu v tajnosti, hra se bude zasazena do doby po incidentu na mořské plošině Big Shell z MGS2: Sons of Liberty. S největší pravděpodobností se nabízí téma odhalování identity Patriotů (alias organizace La Li Lu Le Lo), pravých vládců světa a lidské pseudodemokracie, jelikož tuto otázku nakousl již druhý díl. O slovo se přihlásí řada starých známých jako Revolver Ocelot, mystický Vamp a povinní hrdinové Solid Snake nebo Raiden. Jak dokazuje MGS3, studnice Kojimových nápadů má k vyschnutí hodně daleko, a tak si lze od dalšího pokračování slibovat skutečně mnoho.

Metal Gear Solid 3: Subsistence

Do již tak nepřehledné změti her s tématikou MGS přibude rozšíření třetího dílu, které autoři chytře využijí jako předskokana a experimentálního králíka při vývoji čtvrtého pokračování. Subsistence bude totiž kromě původní hry Snake Eater a desítek bonusů obsahovat také plně ovladatelnou a pružně reagující kameru, která vystřídá statické úhly pohledu. Druhým přínosem bude hra více hráčů, ve které proti sobě změří síly buď dvě komanda v módu Team, nebo samotný Solid Snake s ostatními hráči ve variaci Snake vs. enemies. Zajímavě zní, že by multiplayer neměl hru připravit o žádný její charakteristický prvek – plížení, využívání kamufláže ani o boj nablízko.

Producent: Kojima Productions
Distributor: Konami
Datum vydání: ?

  

FIFA 06

S přírůstkem do nekonečné série fotbalových simulátorů chce Electronic Arts prorazit bariéru stereotypu a konečně přinést něco nového. Na pravidlech kopané toho příliš změnit nelze a tak budou inovace spojeny především s technickými možnostmi nových konzolí. Na hráčích mají zcela uvěřitelně povlávat dresy, koňské ohony se budou realisticky natřásat a z napjatých tváří bude ukapávat pot. Autoři tak chtějí dosáhnout emocionálně vypjaté atmosféry, aby hráč skutečně uvěřil že je uprostřed stadionu, přikován k zelenému trávníku očima tisíců fanoušků. Zajímavě zní také zcela nově zpracované ovládání, které bude k dokonalé práci s míčem využívat analogových páček.

Producent: Electronic Arts
Distributor: Electronic Arts
Datum vydání: ?

 

BioWare útočí na Xbox 360 – Dragon Age + další neznámá hra

Současný král RPG tvorby, společnost BioWare, pracuje po vydání úspěšného titulu Jade Empire na zbrusu novém dobrodružství pro Xbox 360. Dragon Age bude jakožto čistokrevná fantasy návratem ke kořenům sahajícím až k sedm let staré Baldur’s Gate. Ve zbrusu novém enginu Eclypse bude zpracován zcela nový svět, který by měl ohromit jak monumentálními bitvami celých armád, tak i klasickými střety malých skupin, jak je známe právě z BG. Kromě Dragon Age vyvíjí firma další přísně střežený titul. Jakmile se dozvíme více, budeme vás informovat.

Producent: BioWare
Distributor: BioWare
Datum vydání: ?

  

Indiana Jones znovu v ráži?

Zatímco svět filmu netrpělivě očekává, jak (a zdali vůbec) dopadne čtvrté pokračování Indyho na stříbrném plátně, LucasArts oficiálně potvrdili útok otrhaného archeologa na konzole nové generace. Hru si bude připravovat firma sama. A vzhledem k tomu, jaké počiny z dílen Lucas Arts vycházejí (Republic Commado a další), vypadá projekt skutečně nadějně. Na výsledek si však ještě minimálně dva roky počkáme.

Producent: LucasArts
Distributor: LucasArts
Datum vydání: 2007

Halo 3 vs. Playstation 3

Jako by Microsoftu nestačilo, že vydá svůj Xbox 360 s takřka ročním předstihem před Playstation 3, hodlá uvedení této konzole kontrovat vydáním potenciálního hitu Halo 3 v ten samý den. Halo vždy patřilo k vlajkovým lodím Xboxu a nejinak se tomu má stát i nyní. Dokáže software ohrozit hardware?

Policajtem v True Crime 2

Ještě letos by na všechny myslitelné platformy mělo dorazit druhé pokračování příjemného mixu Grand Theft Auta, mlátičky a klasické third person akce True Crime: Streets of LA. Druhý díl bude klasicky větší, hezčí, propracovanější - a doufáme, že i hratelnější. Rozloučíme se s Nickem Kangem, minulým hlavním protagonistou, a pod ovládání ne nám nasouká Marcus Reed, drsňácký černoch s pistolí a policejním odznakem. Doufám, že pokračování přinese něco víc, než jen oddychovku, která minule neurazila, ale ani nenadchla.

Producent: Luxoflux
Distributor: Activision
Datum vydání: Listopad 2005

  

Pornografie a anime na PSP

Lechtivý magazín Playboy, jemuž vděčíme za nebezpečné přemnožení bílých králíčků, a japonský vydavatel GLAY’z hodlají šířit svou produkci prostřednictvím UMD disků na handheldu Sony PSP. Tituly budou bez regionálního omezení a přes veškerou kontroverznost se zcela jistě zaslouží o zvednutí prodejnosti PSP.

Příznivce anime zase potěší vydání hned několika oblíbených seriálů. Upírský Hellsing doplní temné sci-fi GunGrave nebo samurajský Samurai Champloo z dílen skvělých Sunrise Studios (Cowboy Bebop). Už aby se PSP objevila i u nás.

Váš názor Další článek: Bude Xbox 360 zpětně kompatibilní?

Témata článku: , , , , , , , ,