Nový MechWarrior oficiálně s detaily

Pro fanoušky MechWarrior to zase není takové překvapení, jaké by si tato série určitě zasloužila. Po třech teaserech jsme se konečně dočkali plnohodnotného traileru, který nabízí rovnou i gameplay záběry. Vývojářský tým Piranha Games se potom pro kolegy z IGN malinko rozpovídal a prozradil několik cenných detailů.

Jisté je, že nový MechWarrior nebude žádným pátým dílem, ale jedná se o zcela novou hru, která restartuje celou sérii. Příběh je zasazen na planetu Deshler v roce 3015, což znamená, že se nový díl přesouvá před první díl celé série. Vžijete se do role nevychovance a flákače Adiana Kohla, který místo vzdělání vyhledává spíše zábavu a život má, jak se říká na háku. To se však změní v den D, kdy se House Kurita rozhodne si podrobit planetu Deshler masivní invazí a zabije nám celou rodinu, což mladíka naštve a motivuje ho to k boji.

Stejně jako ve starších dílech, tak i v tomto bude spoustu mechů, které budou rozděleny do několika kategorií podle specializace a dovedností. Vyberete si mecha a pustíte se do boje, samozřejmě nechybí ani nejrůznější vylepšování zbraní, obranného mechanismu nebo vzhledu. Oproti starším dílům se autoři snaží udržet hráče v jednom mechu po celou dobu hry, proto při rozhodování strávíte nejspíš mnohem více času než dříve, jelikož výběr bude zásadní. Budete se učit s novým strojem a časem přijdete i na zajímavé bojové techniky a možnosti. Záměr Piranha Games je jasný, udržet hráče po celou hru v jednom mechu aby si potom celou hru zahrál znovu s jiným strojem, ale co když vás zničí a vy se budete muset katapultovat? Co nastane potom?

mechwarrior-project-1.jpgmechwarrior-project-10.jpg

Zatím není známo konkrétní číslo mechů, ale jisté je, že budou minimálně čtyři, a to v kategorii light class Jenner, v heavy class Warhammer a Rifleman a v assault class Atlas Prime.

Celá kampaň bude podporovat kooperační mód pro čtyři hráče a samozřejmě nebude chybět ani multiplayer, kde budou moci proti sobě hrát, jak majitelé Xboxu 360, tak i PC.

mechwarrior-project-4.jpgmechwarrior-project-5.jpg

Vše vypadá zatím více než dobře, uvidíme jak se s tím kluci z Piranha Games poperou a zda dokážou navázat na staré dobré časy. Podle gameplay záběru to vypadá, že dokážou, ale nechvalme něco, co jsme si ještě nezahráli.

Lákavé je, že nový MechWarrior běží na upravovaném Unreal Engine 3, ale kdy se přesně objeví na pultech obchodů ve verzích pro PC a Xbox 360 zatím není známo.

 mechwarrior-project-11.jpg mechwarrior-project-12.jpg
mechwarrior-project-13.jpg mechwarrior-project-14.jpg
mechwarrior-project-15.jpg mechwarrior-project-16.jpg
mechwarrior-project-17.jpg mechwarrior-project-18.jpg
mechwarrior-project-19.jpg mechwarrior-project-2.jpg
mechwarrior-project-20.jpg mechwarrior-project-3.jpg
mechwarrior-project-6.jpg mechwarrior-project-7.jpg
mechwarrior-project-8.jpg mechwarrior-project-9.jpg

 

Zdroj: IGN

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A