Nový obrázek z adventury Posel Smrti

Od vývojového týmu Future Games jsme dostali nový screenshot z připravované adventury Posel Smrti. Slovem ho doprovodil Zdeněk Houb a pokud jste si to nemysleli už předtím, tak patrně nyní získáte dojem, že tu máme další hru na kterou se vyplatí čekat.
Nový obrázek z adventury Posel Smrti
Od vývojového týmu Future Games jsme dostali nový screenshot z připravované adventury Posel Smrti. Slovem ho doprovodil Zdeněk Houb a pokud jste si to nemysleli už předtím, tak patrně nyní získáte dojem, že tu máme další hru na kterou se vyplatí čekat.

Slovo Zdeňka Houba z vývojového týmu: Nový screenshot je z druhé kapitoly hry, z lokace zámku Black Mirror. V druhé kapitole bude většinu dne pršet a právě déšť si můžete na screenshotu prohlédnout. Na dešti jsme dlouho pracovali a ve své finální podobě je skutečně realistický. Ze statického obrázku nelze získat přesnou představu, ale v připravované demoverzi si budete moct déšť vychutnat v pohybu. S deštivým počasím souvisí několik na sobě závislých efektů, které umocňují celkový realismus. Tento soubor efektů zahrnuje déšť, mlhu, záblesky hromu, odrazy kapek na vodních hladinách a loužích, a samozřejmě zvukové efekty. Mlha je řešena “prostorově“, což znamená, že čím dále vstupujete do ní, tím více se v ní ztrácíte.

Spolu s grafickými efekty nyní pracujeme i na zvukových efektech. Zvuk v celé hře je dělen do tří rovin. Hlavní úrovní je tzv. ambient fx, což je v podstatě zvuk okolního prostředí. Další dvě úrovně se dělí na zvukové efekty a mluvené slovo dabingu. U zvukových efektů se chci trochu pozastavit. Jistě většina z hráčů zná EAX od firmy Creative. Ten dává zvukům ve hrách další rozměr tím, že realtime počítá ozvěny a další efekty pro navození lepšího dojmu z prostoru. V naší hře také chceme navodit co nejlepší dojem z prostoru, avšak používáme k tomu jinou metodu. Každý zvuk je předem upraven studiovými DSP efekty tak, aby odpovídal dané lokaci. Jinak bude znít stejný zvuk v malém pokoji, uvnitř kostela nebo např. v podzemních dolech. Tuto metodu jsme zvolili proto, aby si i hráči kteří nevlastní zvukovou kartu podporující EAX standard mohli vychutnat zvuk stejně jako ti, kteří ji mají.

S tímto také souvisí zvuk chůze hlavní postavy, který se bude měnit nejen podle typu prostoru, ale také podle typu povrchu, po kterém zrovna jdete.

Oficiální stránky hry: http://www.futuregames.cz/poselsmrti/.

Posel SmrtiPosel Smrti

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A