Nový obrázek z adventury Posel Smrti

Od vývojového týmu Future Games jsme dostali nový screenshot z připravované adventury Posel Smrti. Slovem ho doprovodil Zdeněk Houb a pokud jste si to nemysleli už předtím, tak patrně nyní získáte dojem, že tu máme další hru na kterou se vyplatí čekat.
Nový obrázek z adventury Posel Smrti
Od vývojového týmu Future Games jsme dostali nový screenshot z připravované adventury Posel Smrti. Slovem ho doprovodil Zdeněk Houb a pokud jste si to nemysleli už předtím, tak patrně nyní získáte dojem, že tu máme další hru na kterou se vyplatí čekat.

Slovo Zdeňka Houba z vývojového týmu: Nový screenshot je z druhé kapitoly hry, z lokace zámku Black Mirror. V druhé kapitole bude většinu dne pršet a právě déšť si můžete na screenshotu prohlédnout. Na dešti jsme dlouho pracovali a ve své finální podobě je skutečně realistický. Ze statického obrázku nelze získat přesnou představu, ale v připravované demoverzi si budete moct déšť vychutnat v pohybu. S deštivým počasím souvisí několik na sobě závislých efektů, které umocňují celkový realismus. Tento soubor efektů zahrnuje déšť, mlhu, záblesky hromu, odrazy kapek na vodních hladinách a loužích, a samozřejmě zvukové efekty. Mlha je řešena “prostorově“, což znamená, že čím dále vstupujete do ní, tím více se v ní ztrácíte.

Spolu s grafickými efekty nyní pracujeme i na zvukových efektech. Zvuk v celé hře je dělen do tří rovin. Hlavní úrovní je tzv. ambient fx, což je v podstatě zvuk okolního prostředí. Další dvě úrovně se dělí na zvukové efekty a mluvené slovo dabingu. U zvukových efektů se chci trochu pozastavit. Jistě většina z hráčů zná EAX od firmy Creative. Ten dává zvukům ve hrách další rozměr tím, že realtime počítá ozvěny a další efekty pro navození lepšího dojmu z prostoru. V naší hře také chceme navodit co nejlepší dojem z prostoru, avšak používáme k tomu jinou metodu. Každý zvuk je předem upraven studiovými DSP efekty tak, aby odpovídal dané lokaci. Jinak bude znít stejný zvuk v malém pokoji, uvnitř kostela nebo např. v podzemních dolech. Tuto metodu jsme zvolili proto, aby si i hráči kteří nevlastní zvukovou kartu podporující EAX standard mohli vychutnat zvuk stejně jako ti, kteří ji mají.

S tímto také souvisí zvuk chůze hlavní postavy, který se bude měnit nejen podle typu prostoru, ale také podle typu povrchu, po kterém zrovna jdete.

Oficiální stránky hry: http://www.futuregames.cz/poselsmrti/.

Posel SmrtiPosel Smrti

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 121 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A