PlayStation 5 prošel další dietou. Nová revize je o 300 gramů lehčí, ke změnám došlo uvnitř

Sony opět upravila PS5, tentokrát možná došlo k větším změnám než loni

Před rokem Sony přišlo s novou revizí PlayStationu 5, která srazila hmotnost původně uvedené verze o 300 gramů. Jak ukázaly rozborky, Japonci trochu očesali, resp. optimalizovali chladič, aniž by se to podepsalo na zvýšených teplotách či hluku ventilátoru.

O to překvapivější je, že letos dorazila další revize, která opět snižuje hmotnost o 300 gramů. Konzole ve verzi s optickou mechanikou i bez ní vypadají na první pohled stejně, takže se opět měnily vnitřnosti. Jako první na to upozornil australský magazín Press Start, který si všiml, že se v tamních obchodech objevily nové krabice s označením CFI-1202 a upravenými specifikacemi.

  PlayStation 5 PlayStation 5 Digital
verze 2020 (CFI-1000) 4,5 kg 3,9 kg
verze 2021 (CFI-1100) 4,2 kg 3,6 kg
verze 2022 (CFI-1202) 3,9 kg 3,4 kg

Letošní revizi ale zatím nikdo nerozebral, takže můžeme jen spekulovat, k jakým změnám došlo. Hliníkový rozvaděč tepla by byl první na ráně, letos už však mohlo dojít i k jiným úpravám.

Loni jsme na Doupěti spekulovali o tzv. die-shrinku hlavního čipu konzole. K němu nakonec nedošlo, ale letos několik zdrojů mluvilo o tom, že Sony využije pokročilejší výrobu a čip přejde ze 7nm na 6nm litografii TSMC. Ta zachovává výkon, ale má o 18 % vyšší denzitu tranzistorů. Menšímu čipu mohli v Sony přizpůsobit základní desku, napájecí zdroj a znovu i chlazení. To ale potvrdí až detailní analýzy.


Ceny PS5 na českém trhu


Diskuze (3) Další článek: Recenze herních sluchátek JBL Quantum TWS. Špičkový zvuk výrobce v herním balení

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

** Betaverze WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu ** Jednoduchou fintou jej však spustíte na dvou telefonech najednou ** Stačí jen z druhého telefonu na chvíli udělat tablet

Martin Chroust
Jak...WhatsAppSmartphony
Nejlepší aplikace pro tento týden: Deník emocionální pohody, poznámky psané rukou a hubnutí s iPhonem

Nejlepší aplikace pro tento týden: Deník emocionální pohody, poznámky psané rukou a hubnutí s iPhonem

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Čínský nákladní dron Scorpion má za sebou první let. Obluda s rozpětím 20 metrů unese 1,5 tuny

Čínský nákladní dron Scorpion má za sebou první let. Obluda s rozpětím 20 metrů unese 1,5 tuny

** 25. října 2022 absolvoval první let nový nákladní dron, který vyvinula společnost Tengden Technology ** Nese označení TB0D Scorpion D a je vybavený čtyřmi vrtulovými motory ** Může převážet rozmanité typy vybavení a materiálu, ať už civilního anebo vojenského

Stanislav Mihulka
VojenstvíČínaDrony
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie

Aktuality

17:11 | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 
15:51 | Na víkend od 16. do 19. prosince se chystá druhý betatest pro Street Fighter 6. Na zkoušku bude 8 bojovníků, nechybí online zápasy ani crossplay. 
15:20 | Remake spin-offu série Yakuza, který původně vyšel pouze v Japonsku, představuje akci a rozdílné bojové styly. Like a Dragon: Ishin vyjde 21. února příštího roku na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series S|X. 
30. listopadu | Páteční vydání tahovky Marvel's Midnight Suns připomíná launch trailer. S partou superhrdinů se pokusíme překazit plány démonické Lilith na PC a aktuální generaci konzolí. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách