Nový přírustek do rodiny Command and Conquer: Generals

Před pár dny se v zahraničním herním magazínu GameSpot objevily zcela první informace o do té doby neznámém projektu Command & Conquer: Generals, novém dítku přicházejícím do rodiny C&C her. Článek to byl vskutku rozsáhlý a my vám dnes přinášíme všechny důležité informace, které bylo možné se z něj o nové C&C hře dozvědět. Jen tak mimochodem, bude to kompletně 3D realtime strategie z reálného prostředí.
Nový přírustek do rodiny Command and Conquer: Generals
Před pár dny se v zahraničním herním magazínu GameSpot objevily zcela první informace o do té doby neznámém projektu Command & Conquer: Generals, novém dítku přicházejícím do rodiny C&C her. Článek to byl vskutku rozsáhlý a my vám dnes přinášíme všechny důležité informace, které bylo možné se z něj o nové C&C hře dozvědět. Jen tak mimochodem, bude to kompletně 3D realtime strategie z reálného prostředí.

Nejdříve krátká rekapitulace. V roce 1995 přisel první Command & Conquer. Konkurent pro Warcrafta 2 od společnosti Blizzard. O rok později se objevil Command & Conquer: Red Alert, hra vycházející ze stejného enginu, avšak odehrávající se ve zcela jiném prostředí (přesto zde zůstalo jisté pojítko s původním C&C - totiž postava Kanea, která se ale objevila až úplně na konci jako dokonalé překvapení). Rok 1998 a s ním Tiberian Sun, který přímo navazoval na první C&C. Uplynuly další dva roky a konečně se objevuje dlouho očekávaný Red Alert 2 a s ním i docela nové pojetí C&C her. Komiksovější, zábavnější, akčnější. Proč? Protože se o něj postaral zcela jiný tým než o původní hry C&C, totiž tým sídlící v kalifornském městě Irvine. Tahle přibližně 40 členná partička za sebou měla například nevalně úspěšné akční RPG Nox. Red Alert 2 se jim povedl, datadisk byl jistotou a tak začali prakticky ihned přemýšlet, do čeho by se pustili dál.

Command and Conquer GeneralCommand and Conquer General

Napadaly je nejrůznější věci - od online verze C&C přes neurčité RPG a fantasy hry až po zcela konkrétního Pána Prstenů. Ještě než bylo definitivně rozhodnuto, rozdělil se tým na dvě části - jedna měla pracovat na datadisku pro RA 2 Yuri's Revenge, druhá na zcela novém titulu. O něco později bylo rozhodnuto, že se definitivně bude jednat o realtime strategii. Jenže konkrétnější představa byla stále v nedohlednu. Mezitím probíhaly práce na datadisku RA2, které přinesly mnoho zajímavých nápadů. Například přidání jistých RPG prvků, třebas možnost výroby generálů. Bohužel, tato možnost nakonec nebyla v datadisku realizována, a to zejména kvůli nedokonalosti RA2 enginu. Od té doby byl nový RTS titul nazýván "Generals". Jistěže na přetřes přišly i projekty typu Red Alert 3 nebo Tiberian Twilight, ale nic z toho se nakonec neuskutečnilo - na RA3 bylo příliš brzy a s původním C&C, respektive s Tiberian Sunem, jehož pokračováním měl Tiberian Twilight být, neměl tým v Irvine téměř žádné zkušenosti.

Command and Conquer GeneralCommand and Conquer General

Práce na Generals začaly přibližně v lednu 2001. Nejprve se zkoušelo postavit engine na enginu RA2 - tyto snahy byly ovšem rychle proměněny v tvorbu zcela nového enginu, vycházejícího z technologie W3D, kterou využívá současný hit Westwood Studios - 3D akce Command & Conquer: Renegade. Samozřejmě, že tým předtím zkoušel ještě další možnosti - zkoumala se například využitelnost enginů z Quake 3, Unreala nebo LithTech enginu. Nakonec ale všechno skončilo u W3D, na němž byla vybudována kompletně nová 3D architektura.

Kulturní vložka: Víte, že Emperor: Battle for Dune, první hra Westwoodů, která byla kompletně ve 3D grafice, byla vyvíjena v Londýně?

Příběh Generals zatím v hrubých obrysech vypadá následovně: V budoucnosti vzdálené 20 let proti sobě stojí tři strany - USA, Čína a Globální Osvoboditelská Armáda (Global Liberation Army - GLA). Poslední ze jmenovaných je čistě teroristický stát, jehož inspirací byl nepochybně Afghánistán pod vládou Talibanu. Protože toto ale bylo, zejména koncem minulého roku, velmi ožehavé téma, přišla také na přetřes strana spojených afrických kmenů - od té však bylo po živé diskusi upuštěno a zůstalo se u teroristů z dalekých asijských stepí. Za každou ze stran by zde mělo být deset misí, celkem se tedy jedná o třicet úrovní.

A co má Command & Conquer do zaběhnutého žánru realtime strategií přinést nového?

  • realistické bojové prostředky budoucnosti
  • dokonalé 3D prostředí s 3D terénem a budovami
  • grafika má kombinovat styly, kterých využívají Blizzardi ve svém Warcraftu 3 a Ensemble Studios ve svém Age of Mythology; budovy budou mít kolem 500 polygonů
  • interaktivní prostředí, které bude reagovat na vše, co se v něm děje, tedy například když poletí helikoptéra přes hořící město, bude se kouř z ohně rychleji rozptylovat; jakmile se dostane nad listnatý les, uvidíte létající listí, nu a když bude přistávat poblíž řeky, bude vidět zčeřená hladina
  • samozřejmě, že všechno, včetně budov bude možné zničit
  • konečně se poprvé v historii C&C her budou hráči moct těšit na ovladatelné letecké souboje
  • pohyby kamery, které budou navozovat pocit z Hollywoodských velkofilmů týmu Černý jestřáb sestřelen
  • pohybům kamery budou sekundovat (relativně) krátká videa a filmečky mezi misemi nebo přímo v misích, samozřejmě s živými herci (aneb žádná syntetika;)
Zajímavé na celém projektu C&C: Generals je také to, že se producentům z Electronic Arts ukázka Generals zalíbila natolik, že se rozhodli přetáhnout zaměstnance Westwood Studios v Irvine (pobočka známá původně jako Westwood Pacific) do své vlastní společnosti nazvané EA Pacific. Vyjma toho, že už se v Generals nebude vyskytovat značka Westwood Studios (což je, pravda, možná trochu podivné), se tak ale prakticky nezmění nic - všichni ti lidé se jen přesunou do lepšího a většího místa. Jediným pojítkem s původním studiem (které sídlí v Las Vegas) zůstanou filmové sekvence, které se budou natáčet právě tam. Electronic Arts odhadují náklady na vývoj a propagaci C&C: Generals na úctyhodných 10-12 milionů dolarů.

Mimochodem, specializovaný editor, který byl pro Generals vytvořen, je údajně natolik nápomocný všem, kteří se na tvorbě této hry podílejí, že se dokonce uvažuje o jeho uvolnění pro veřejnost, či spíše rozsáhlou komunitu zavilých hráčů C&C her. Electronic Arts by si tak výborně mohli připravit půdu pro příchod Generals - už hodně dopředu by měli zajištěno velké množství téměř jistých kupců a samotní hráči by také jistě nebyli vůbec proti.

Alfa verze, tedy velmi ranná, nicméně již hratelná verze Generals, by se měla objevit snad už v červnu. Vydání plné verze se očekává již koncem tohoto roku, v nejlepším případě na podzim.

Bojíte se, že NODi a GDI mají s Generals odzvoněno? Nic se nebojte, samotný Louis Castle, zakladatel Westwood Studios, se nechal slyšte, že tyhle dvě strany ještě svůj boj nedokončily. Navíc, Westwoodi dostali nový engine Generals plně k dispozici pro svůj zatím přísně utajovaný projekt, takže... důsledky si můžete domyslet sami. Opět bych zde teď nadhodil svou spekulaci: viděl bych to na Tiberian Twilight. Jiná možnost podle mého názoru není - 2D strategie mají už dnes téměř definitivně odzvoněno a jestli chtějí Westwoodi uspět, musejí přejít do 3D. A na co lepšího navázat než na úplně původní, resp. druhý Command & Conquer, tedy Tiberian Sun?

Zdroj: GameSpot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A