Nový šéf Square Enix zhodnotí stav firmy a oseká neúspěšné části

Minulý CEO, Yoichi Wada, nadále zůstane ve společnosti, aby ji prý mohl splatit svůj dluh.

Společnost Square Enix čeká hodně turbulentní období. Šéf firmy, Yoichi Wada, rezignoval kvůli finančním ztrátám na svůj post a na jeho místo od začátku června nastoupí Yosuke Matsuda.

Na tiskové konferenci Matsuda prohlásil, že hodlá nechat detailně prozkoumat celé portfolio značek firmy. Zásadní je pro něj finanční úspěšnost jednotlivých projektů – ty silné dostanou ještě více zdrojů, zatímco prodělávající části budou osekány. Firma například opět propouštěla v pobočce sídlící v Los Angeles.

Matsuda též naznačil, že novým šéfem Square Enix Holdings se stane Phil Rogers, což je aktuální CEO evropské pobočky společnosti. Nově bude rozhodovat o budoucím směřování Square Enix napříč Evropou a Japonskem.

Bývalý prezident, Yoichi Wada, zůstane ve firmě, i když se vzdá pozic v managementu. Ve Square Enix prý zůstane, aby „splatil svůj dluh společnosti.“

Square Enix letos hodlá vydat hned tři Final Fantasy hry: HD remake FF X a X-2, překopanou MMORPG FF XIV a Lightning Returns: Final Fantasy XIII, tak uvidíme, jestli to firmě pomůže. A na závěr bonusová informace, podle zdroje webu Siliconera se počítá s lokalizací RPG Bravely Default: Flying Fairy, které vyšlo na 3DS v Japonsku loni na podzim.

Zdroj: Gameindustry

Diskuze (1) Další článek: Resident Evil: Revelations nebude hrou moc náročnou na PC

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,