Nový Tomb Raider jako horor

Někomu se to může zdát jako nepodařený nedělní vtípek, ale vše byste měli brát vážně. Podle nejnovějších neoficiálních informací bude nový Tomb Raider kompletním restartem pro celou sérii. Hra už nebude nabízet akční adventuru, ale přesune se do mnohem lákavějšího žánru, kterým bez pochyb survival horor je.

Příběh zavede mladou a hezčí Laru na oceánskou výzkumnou loď, která se dostane do velké bouřky a naše nezkušená hrdinka se ocitá na tajemném ostrově blízko Japonska. Z počátku se zdá, že ostrov je opuštěný, ale po čase se začnou ozývat z džungle nejrůznější strašidelné zvuky, jenž postupem dostávají reálnou formu a Lara bude muset chtě nechtě bojovat o svůj život. 

new-tomb-raider1.jpg

Záchrana ji zavede do úzkých podzemních chodeb, kde na ni čekají nejrůznější nástrahy. Lara je bohužel nezkušená a chvilku ji bude trvat, než na vše přijde. Postupem času se k ní dostanou zbraně, jako je luk, mačeta a potom i pistole

 

Ostrov je velký a strašidelný, takže se Lara bude muset naučit vylézt na skály a rozhlédnout se z výšky po okolí.

Z příběhu jistě pochopíte, že ostrov bude v Tomb Raider tentokrát zcela otevřený a Lara se bude moci vydat, kam bude chtít. Nebude prý chybět ani propracovaný bojový systém a dokonce se dostane i na zombíky.

new-tomb-raider3.jpg

Datum vydání ani platformy nového hororového Tomb Raider zatím nejsou známi, ale doufejme, že Eidos si to nenechá pro sebe a podělí se s námi o oficiální informace, obrázky a videa.

Pokud si myslíte, že se jedná o vymyšlené informace, tak se usaďte, jelikož mluvčí vývojářského studia Crystal Dynamics vyzval internetové magazíny k smazání novinky a obrázků z nového Tomb Raider. Už si jen počkat na oficiální tiskovou zprávu.

new-tomb-raider2.jpg

Zdroj: Joystiq, Fourplayercoop, VG247, Kotaku

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

včera | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A