Nový Tomb Raider jako horor

Někomu se to může zdát jako nepodařený nedělní vtípek, ale vše byste měli brát vážně. Podle nejnovějších neoficiálních informací bude nový Tomb Raider kompletním restartem pro celou sérii. Hra už nebude nabízet akční adventuru, ale přesune se do mnohem lákavějšího žánru, kterým bez pochyb survival horor je.

Příběh zavede mladou a hezčí Laru na oceánskou výzkumnou loď, která se dostane do velké bouřky a naše nezkušená hrdinka se ocitá na tajemném ostrově blízko Japonska. Z počátku se zdá, že ostrov je opuštěný, ale po čase se začnou ozývat z džungle nejrůznější strašidelné zvuky, jenž postupem dostávají reálnou formu a Lara bude muset chtě nechtě bojovat o svůj život. 

new-tomb-raider1.jpg

Záchrana ji zavede do úzkých podzemních chodeb, kde na ni čekají nejrůznější nástrahy. Lara je bohužel nezkušená a chvilku ji bude trvat, než na vše přijde. Postupem času se k ní dostanou zbraně, jako je luk, mačeta a potom i pistole

 

Ostrov je velký a strašidelný, takže se Lara bude muset naučit vylézt na skály a rozhlédnout se z výšky po okolí.

Z příběhu jistě pochopíte, že ostrov bude v Tomb Raider tentokrát zcela otevřený a Lara se bude moci vydat, kam bude chtít. Nebude prý chybět ani propracovaný bojový systém a dokonce se dostane i na zombíky.

new-tomb-raider3.jpg

Datum vydání ani platformy nového hororového Tomb Raider zatím nejsou známi, ale doufejme, že Eidos si to nenechá pro sebe a podělí se s námi o oficiální informace, obrázky a videa.

Pokud si myslíte, že se jedná o vymyšlené informace, tak se usaďte, jelikož mluvčí vývojářského studia Crystal Dynamics vyzval internetové magazíny k smazání novinky a obrázků z nového Tomb Raider. Už si jen počkat na oficiální tiskovou zprávu.

new-tomb-raider2.jpg

Zdroj: Joystiq, Fourplayercoop, VG247, Kotaku

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |