Nový Tomb Raider jako horor

vytisknout velikost písma
Nový Tomb Raider jako horor

Někomu se to může zdát jako nepodařený nedělní vtípek, ale vše byste měli brát vážně. Podle nejnovějších neoficiálních informací bude nový Tomb Raider kompletním restartem pro celou sérii. Hra už nebude nabízet akční adventuru, ale přesune se do mnohem lákavějšího žánru, kterým bez pochyb survival horor je.

Příběh zavede mladou a hezčí Laru na oceánskou výzkumnou loď, která se dostane do velké bouřky a naše nezkušená hrdinka se ocitá na tajemném ostrově blízko Japonska. Z počátku se zdá, že ostrov je opuštěný, ale po čase se začnou ozývat z džungle nejrůznější strašidelné zvuky, jenž postupem dostávají reálnou formu a Lara bude muset chtě nechtě bojovat o svůj život. 

new-tomb-raider1.jpg

Záchrana ji zavede do úzkých podzemních chodeb, kde na ni čekají nejrůznější nástrahy. Lara je bohužel nezkušená a chvilku ji bude trvat, než na vše přijde. Postupem času se k ní dostanou zbraně, jako je luk, mačeta a potom i pistole

 

Ostrov je velký a strašidelný, takže se Lara bude muset naučit vylézt na skály a rozhlédnout se z výšky po okolí.

Z příběhu jistě pochopíte, že ostrov bude v Tomb Raider tentokrát zcela otevřený a Lara se bude moci vydat, kam bude chtít. Nebude prý chybět ani propracovaný bojový systém a dokonce se dostane i na zombíky.

new-tomb-raider3.jpg

Datum vydání ani platformy nového hororového Tomb Raider zatím nejsou známi, ale doufejme, že Eidos si to nenechá pro sebe a podělí se s námi o oficiální informace, obrázky a videa.

Pokud si myslíte, že se jedná o vymyšlené informace, tak se usaďte, jelikož mluvčí vývojářského studia Crystal Dynamics vyzval internetové magazíny k smazání novinky a obrázků z nového Tomb Raider. Už si jen počkat na oficiální tiskovou zprávu.

new-tomb-raider2.jpg

Zdroj: Joystiq, Fourplayercoop, VG247, Kotaku

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 4 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |