Nový týden: Crysis i nové Need for Speed

Další plodný jarní týden přinesl recenze pecek Crysis 2 a Shift 2, neopomněli jsme však zhodnotit ani DLC k Mass Effectu a Dungeons.
Nový týden: Crysis i nové Need for Speed

Článek týdne:

Recenze: Crysis 2 - není to jen o grafice
Karel Kališ: Grafický benchmark jménem Crysis se dočkal pokračování. Zelené džungle nahradil betonový New York a PC doplnily konzole. Jak to dopadlo?

VIDEO: 4191 'Crysis 2 - Launch trailer'

Recenze:

Need for Speed: Shift 2 - vypusťte McLaren
Petr Kolář: Okruhová odnož série Need for Speed ukazuje, že je možno skloubit rozumnou simulaci s arkádou pro každého. Volanty nasadit, vzhůru na start.

VIDEO: 4188 'Shift 2 Unleashed - Launch trailer'

PC recenze: Dungeons - pekelný zábavní park
Jakub Kovář: Vzpomínáte se slzou v oku na Dungeon Keepera? Díky Dungeons si jej můžete i připomenout.

PC/PS3/X360 recenze: Mass Effect 2: Arrival DLC - jen trochu blíže, hrdobci
Jakub Kovář: Poslední kapitola Shepardova příběhu odvyprávěná skrz DLC přináší více znepokojivých otázek, než odpovědí.

Indie recenze: Big Sky - trošku jiná shoot 'em all akce
Autoři Freehry.cz: V Big Sky si nejen zaválčíte proti různým nepřátelům a dvěma bossům, ale také se budete vrtat skrz planety a asteroidy. To jinde nenajdete!

iPhone recenze: Starfront: Collision - mobilní Starcraft
Norbert Lapčák: Toužíte si zahrát Starcraft i na vašem iPhonu? Nač čekat na Blizzard, Gameloft je tady dřív a plní vaše přání.

Freehry:

Týden na Freehrách: basket jede
Autoři Freehry.cz: Minulý týden jsme vám přinesli recenzi jednoho z nejlepších webových basketbalových manažerů vůbec. To přece nesmíte minout!

Nejdůležitější zprávy týdne:

Tvůrci Army kutí hru s vrtulníky
Karel Kališ: České vývojářské studio Bohemia Interactive, které stojí za prvním Operation Flashpoint a sérií vojenských simulátorů ArmA, dnes ohlásilo novou hru. Nejedná se o pokračování Army, ale zcela nový titul s vrtulníky. Take On Helicopters nemá být přímo hardcore simulátorem jako Black Shark, ovšem zážitek z pilotáže strojů tvůrci slibují maximálně autentický, zmíněna byla simulace elektroniky a spotřeby paliva.

Odhalen nový díl BloodRayne
Josef Šustek: Majesco se očividně rozhodlo otevřít starožitnou vytrínu a vrátit se ke svým klasikám - oznámilo totiž práce na dalším dílu upírské série BloodRayne. Nová hra, jež se honosí názvem BloodRayne: Betrayal, vyjde v létě pro PSN a XBLA.

Další konzole Nintenda bez 3D
Josef Šustek: "Myslím, že jsme si v Nintendu uvědomili, že jakákoli 3D technologie s brýlemi prostě nepřichází v úvahu," řekl Konno v rozhovoru pro CNN. "Abyste ve hrách využili 3D efektivně, potřebujete k tomu technologii bez brýlí."

Detaily ohledně příběhu Portalu 2
Josef Šustek: "Můžeme prozradit, že příběh v kooperaci bude následovat za příběhem singleplayeru," řekl Wolpaw v rozsáhlém interview pro Funabulism. "To ale neznamená, že budete muset oba módy hrát v tomhle pořadí."

X360 ovladač zachraňuje Japonsko
Josef Šustek: Situace v Japonsku není po silném zemětřesení a vlně tsunami zrovna ideální, není se tedy čemu divit, když se mu dostává pomoci ze všech možných stran. Ale že se mu dostane pomoci od X360 ovladače, to čekal jen málokdo.

Související články
  1. Nový týden: závodní simulace i okupované USA
  2. Nový týden: Shogun, Kirby i Motorstorm
  3. Nový týden: Killzone 3, Magicka i Minecraft

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |