Nový týden: doomejte nad prvními dojmy z DOOMa

První dojmy z hraní zlé hry – DOOM 3! * Recenze her Sonic Battle a Onimusha Blade Warriors * Preview: LOTR: Battle for MiddleEarth * Herní blesk: Dost bylo DOOMa! * Velká letní anketa Doupěte * Muzeum: Duke Nukem 3D – hora svalů, která se zapsala do historie * A další zajímavé články

5x tip týdne: První dojmy: Doom 3 – návrat zlé hry, Herní blesk - díl čtvrtý: Dost bylo DOOMa!, Preview: LOTR: Battle for Middle Earth – přepíše strategické dějiny?, Muzeum: Duke Nukem 3D – hora svalů, která se zapsala do historie, Velká letní anketa Doupěte - svět papírových časopisů!

Plná hra týdne: Gltron - slavné závody

Pondělí – 2.8.2004 ... Velká letní anketa

Velká letní anketa Doupěte - svět papírových časopisů!

Redakce: „Jen málokterý měsíc roku v sobě skrývá tolik pohody a klidu, jako je tomu každoročně v srpnu. Prázdniny vrcholí a snad i proto je tento čas vhodným obdobím pro nejrůznější ankety. Doupě vám přináší první z nich. Téma je přitom velmi prosté; papírové časopisy a jejich čtenáři. Zapojte se do naší srpnové ankety a vyhrajte jednu z cen!“ (celý článek)

Recenze: Sonic Battle – tentokrát na pěsti

Martin Zavřel: „Sonic se opět vrací, nebudete s ním ale běhat a skákat po fantastické krajině, sbírat prstýnky a hledat taktiku na bossy v podobě velkých robotů. Sonic Battle je jedním z experimentů v rámci série, podobně jako byl Sonic Pinball nebo Dr. Robotnik´s Mean Bean Machine. V tomto případě se známé postavičky utkají ve stylu populárních mlátiček, proslavených například sérií Tekken.“ (celý článek)

Plná hra: Gltron - slavné závody

Bleskovka dne: DOOM 3 - stahujte finální trailer!

Úterý – 3.8.2004 ... LOTR: Battle for Middle-Earth

Preview: LOTR: Battle for Middle Earth – přepíše strategické dějiny?

Petr Procházka: „Máte rádi Pána Prstenů? Nepochybujeme. A co takhle film? Že taky? No, tak to byste rozhodně neměli minout chystanou RTS ze světa Středozemě, která se může pyšnit dosud nevídaným zpracováním bojům. Dodejme, že za tím vším stojí bývalý Westwood – tvůrce pramáti všech strategií - a již teď jistě nemůžete dospat. A to jsme teprve na začátku!“ (celý článek)

  

Byznys hrátky: Mohou hry vraždit?

Martin Boček: „Když konečně utichl veškerý poprask kolem GTA: Vice City a jeho mise "Kill all the Haitians" a Rockstar Games si konečně oddechli, najednou jako blesk z čistého nebe mají na krku další soudní spor. V Británii totiž proti společnosti podali žalobu rodiče čtrnáctiletého Stefana Pakeeraha, který byl nedávno v parku zavražděn sedmnáctiletým chlapcem, údajně hráčem Manhuntu. Vrah svou oběť ubodal a utloukl k smrti nožem a kladivem (tím typem kladiva, které má na jedné straně vidlici na vytahování hřebíků).“ (celý článek)

Plná hra: Thing Machine - obrácený Tetris?

Bleskovka dne: DOOM 3: Nově za 1439 Kč včetně předplatného

Středa – 4.8.2004 ... Milý Duku, vzpomínáme!

Muzeum: Duke Nukem 3D – hora svalů, která se zapsala do historie

Jiří Stárek: Svaly po celém těle, krátký sestřih, černé brýle, naleštěná zbraň, pečlivě zavázané kanady, drsné chování a spousta průpovídek. Duke Nukem, hrdina nejednoho z nás. Snad každý chtěl být jako on. Stovky a někdy i tisíce hodin strávených zíráním do monitoru, daleko od skutečného světa. Vsadím se, že takto na Duke Nukema nevzpomínám sám. (celý článek)

 

  

Plná hra: Last Dimension - v jiném světě

Bleskovka dne: Manhunt nezabíjel, motivem vraždy byla loupež

Čtvrtek – 5.8.2004 ... První dojmy z pekelného DOOMa 3

První dojmy: Doom 3 – návrat zlé hry

Martin Zavřel: „V brokovnici zbývají poslední čtyři náboje. Chodba je sporadicky osvětlována záblesky rozbité zářivky. Zahýbáte za roh a ze tmy s hnusným řevem vyskočí démon – první výstřel jde do zdi, myš letí na zeď a vy padáte ze židle. Pamatujete? Po deseti letech se Doom vrací a jeho jediným cílem je vzbudit v hráčích stejné pocity a závislost jako tenkrát. Daří se mu to? Čtěte naše první dojmy z hraní.“ (celý článek)

  

Nové hry na obzoru: Eye Toy na PC!

Jan Morkes: „Technologie Eye Toy již brzy budou moci využít i PC hráči – na jejich stroje se totiž chystá dračí akce Flight of Fancy * To Dragonshard je „jen“ obyčejnou real-time strategií s pravidly Dungeon and Dragons * Na závěr se trochu zahřejeme v stealth akční hře na ledovci – Aurora Watching a zase jednou zachráníme svět v Diabolique – License to Sin“ (celý článek)

Plná hra: Magical Broom Extreme - holčička zabiják

Bleskovka dne: První mody pro DOOM 3

Pátek – 6.8.2004 ... Herní blesk a DeDOOMace!

Herní blesk, díl čtvrtý: Dost bylo DOOMa!

Jan Morkes: „Šílenství okolo DOOMa stoupá, přesto říkáme: Dost bylo DOOMa! A nejen to, podíváme se na vrahy z Rockstaru, kteří už mají na svědomí několik lidských životů. Zavítáme i na filmová plátna, abychom se podívali na filmové nekňuby, kteří ovládají herní svět. A na závěr uděláme samostatným herním studiím pápá? Dozvíte se v dalším herním blesku.“ (celý článek)

Recenze: Onimusha Blade Warriors – bojovka k pohledání

Martin Boček: Jak to jen může dopadnout, když si přední japonský herní vydavatel usmyslí, že vezme jednu ze svých nejuznávanějších akčních sérií a na jejím základě postaví klasickou procházecí bojovku? Hra má nabízet tři alternativní scénáře, 12 postav, boje až 4 hráčů současně. Skvělá nabídka, ne? Teď jde jen o to, jak to celé dopadlo ve skutečnosti.“ (celý článek)

  

Plná hra: Pon Knock - sportovní siesta

Bleskovka dne: Starship Troopers na nových akčních obrázcích

Sobota – 7.8.2004 ... FlashFun: Temelín

Redakce: „Jaderná energie a její příznivci i nesmiřitelní odpůrci si v minulých letech našli společnou vášeň - projekt elektrárny v jihočeském Temelíně. Naše dnešní hra dává za pravdu všem, kteří o správnosti výstavby pochybovali. Tuzemsku hrozí nebezpečí - podaří se vám katastrofu odvrátit?“ (celý článek)

Plná hra: Fast Laps - vůně benzínu

Bleskovka dne: Ufounská rodinka a zloděj v akci v The Sims 2 

Váš názor Další článek: Medal of Honor: Pacific Assault odložen

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,