Nový týden: Dugeon Siege bude revoluce!

Již v dubnu příštího roku se všichni příznivci RPG žánru dočkají svého snu - přijde Dungeon Siege a všem ostatním vytře zrak. Alespoň to říká Chris Taylor, jeho vůdčí designer. Co jiného nového? Plno nového! Dnešní týdenní přehled je doslova nabitý informacemi a tak neváhejte a čtěte, hltejte, sosejte!
Nový týden: Dugeon Siege bude revoluce!
Již v dubnu příštího roku se všichni příznivci RPG žánru dočkají svého snu - přijde Dungeon Siege a všem ostatním vytře zrak. Alespoň to říká Chris Taylor, jeho vůdčí designer. Co jiného nového? Plno nového! Dnešní týdenní přehled je doslova nabitý informacemi a tak neváhejte a čtěte, hltejte, sosejte!

Dugeon Siege již v dubnu!
Microsoft nedávno oznámil, že dlouho očekávané fantasy RPG jménem Dugeon Siege (viz. naše preview) od společnosti Gas Powered Games vyjde definitivně v dubnu 2002. Hráči se zde zhostí až osmičlenné skupinky dobrodruhů, kteří budou putovat rozsáhlou zemí království Ehb, ve které na ně samozřejmě čeká spousta nejrůznějších, obvykle životu nebezpečných, dobrodružství.

"Ono rozhodnutí vzít si ještě další čas na definitivní dokončení hry bylo těžké, ale nakonec jsme rádi, že jsme ho udělali. Umožnilo nám to vložit do hry zcela novou kvalitativní úroveň, o které jsme vždycky snili" říká Chris Taylor, ředitěl Gas Powered Games, a dodává: "Nejenže jsme hru opatrně ladili a balancovali, ale také jsme přidali zcela unikátní systém nápovědy pro ty, kteří nemají tolik zkušeností s hraním RPG v plně 3D světě. Dále jsme přidali další kouzla, zbraně a brnění a samozřejmě také vylepšili multiplayerové možnosti. Vydali jsme se na cestu stvoření hry, která pozvedne obecnou laťku herní kvality, a tahle naše cesta se blíží ke konci!"

Dungeon Siege má být skutečně revolučním počinem. Hráč by měl získat v propracovaném 3D světě naprostou volnost pohybu bez nutnosti nahrávání různých misí či částí mapy, která by měla být prostě a jednoduše celistvá. Díky přiloženému editoru s názvem Siege Editor si navíc bude téměř každý moci vytvořit své vlastní modifikace hry, což dodává tomuto titulu vskutku velice dlouhou životnost. Navíc díky nepopiratelnému tvůrčímu umu Chrise Taylora a vzhledem k relativně téměř neomezeným finančním prostředkům Microsoftu nemusí být ty řeči o revolučnosti zase tak přehnané. Uvidíme (se) na apríla... v nějaké kobce světa Dungeon Siege! :)

Oficiální stránky hledejte na této adrese. Stránky výrobce naleznete zde.

Něco pro menší hráče a hráčky - hračičky
Hra s názvem Sponge Bob: Operation Krabby Patty je založena na britském animovaném seriálu pro děti. Hráči v ní budou moct ovládat několik různých kreslených postaviček známých ze seriálu a samozřejmě si s nimi užijí spousty, spousty, ale opravdu spousty legrace. Navíc byly tyto postavičky namluveny svými originálními herci. Hra vychází na PC CD a DVD.

Sponge BombSponge Bomb

Divine Divinity - další božské RPG?
Původně nesla hra Divine Divinity název Divinity: The Sword of Lies. Ale to nebyl první (a jak dnes víme ani poslední) název. Ještě předtím se totiž hra nazývala LMK (The Lady, the Mage and the Knight) a byl to rozsáhlý projekt dvou vývojářských studií. Ta se však jednoho dne dostala do jakéhosi sváru a padlo rozhodnutí více již spolu nespolupracovat. Tak se zrodila Divinity.

Divine DivinityDivine Divinity

Bude se jednat o klasické izometrické RPG viděné z ptačího pohledu, v jistých ohledech podobné například Baldur's Gate či Diablu. Příběh se bude odehrávat v daleké zemi, v časech, kdy mezi třemi rasami (lidé, elfové, trpaslíci) pomalu začíná vyvstávat válečná vřava a do bojů se navíc zapojuje i armáda orků. Vy se zhostíte role mladého čarodějnického učedníka, který se snaží dopátrat vraha svého mistra. Pomalu budete rozkrývat tajemná mračna a odhalovat rozsáhlé spiknutí plné černé magie a zlých démonů.

Vaše postava (nebo postavy, později jich samozřejmě budete moct mít i více) budou mít přístup k celkem třem velkým okruhům skillů, které bude možno se naučit. Jsou to skilly bojovnické, průzkumnické a magické. Součet má dělat nějakých 96, to znamená přesně 32 skillů pro každý "okruh" či "obor". V každém skillu pak budete moci dosáhnout až pěti úrovní.

Pokud se o Divine Divinity chcete dozvědět více, přečtěte si náš článek, nebo zabrowsete na oficiální stránky hry či výrobce (Larian Studios).

Anarchy Online v nových dimenzích
Se zcela unikátním přístupem vývojářů se nyní setkávají hráči nového sci-fi MMORPG Anarchy Online (psali jsme o něm zde či zde). Severská společnost FunCom se totiž rozhodla uveřejňovat v pravidelných intervalech jakési epizody - každá z těchto epizod přinese do hry zcela novou zápletku. "Myslím, že hráči budou překvapeni, jakým způsobem jim chceme představit a nadále rozvíjet příběh." říká Ragnar Tornquist, autor příběhu k AO. "Nové lokace a zóny, města, dungeony, questy a nové postavy budou neustále přidávány, samozřejmě spolu s novými herními událostmi a rozsáhlým příběhem." dodává. Epizody by měly rozvíjet úžasný příběh, zabývající se nejen konfliktem mezi Omni-Tekem a rebelujícími klany. Tento příběh bude pozvolna, ale neustále měnit běh a tvář světa Rubi-Ka, ve kterém se AO odehrává.

Epizody budou přibližně 150 MB, rozdělené do částí po 30 MB. To znamená, že hráči s vysokorychlostním připojením budou moct stahovat rovnou celých 150 MB, zatímco ti s tím pomalejším to vezmou po pěti 30 MB částech. No a nakonec modemáři ;) se budou muset spokojit s okleštěnou obrázkovou verzí, která bude k dispozici na webu.

Více informací se můžete dozvědět na oficiálních stránkách.

Znáte Creatures?
Neznáte? Asi nebudete sami, jelikož Creatures je poměrně málo známá simulace umělého života, která však má za sebou již docela bohatou historii. V současné době je na trhu již tuším třetí díl celé série. Hra, nebo simulace, říkejte si tomu jak chcete, Creatures vám umožňuje pěstovat si ve svém PC vlastní virtuální umělou inteligenci, zvanou Norni. Norni jsou malé chlupaté potvory, které si žijí svým vlastním životem ve svém vlastním světě na pevném disku vašeho PC. Jejich základem je poměrně složitá neuronová síť a vůbec velmi podivné algoritmy, do kterých vidí asi jenom ta hrstka maníků, co si doma kutí mluvící a chodící roboty ;).

Abych se ale dostal k tomu hlavnímu - pro ty, kteří Creatures přeci jen znají a kteří je případně dokonce i vlastní otevřela společnost Creature Labs, tvůrci Creatures, virtuální obchodní dům na adrese http://mall.creaturelabs.com/. Tam si můžete zakoupit přibližně za 5 liber zcela nové "odrůdy" Nornů (Toxic Norn, Treehugger Norn, Hardman Norn, Bondi Norn). "Toxic Norn Pack a Treehugger Norn Pack jsou virtuální add-ony, které si stáhnete na svůj HDD, kde máte nainstalovány buďto Creatures 3 nebo Creatures Internet Edition." říká o nových balících Chris McKee, ředitel Creature Labs.

Více informací se můžete dozvědět na http://www.creaturelabs.com/ nebo v našem preview Creatures 3.

Těšte se, IGI 2 přichází!
Jedna z nejlepších singleplayerových FPS minulého roku, Project IGI (recenze), se dočká svého druhého pokračování, které bude publikovat společnost Codemasters (např. také Operace Flashpoint). Innerloop Studios AS, společnost, která stojí za původním dílkem, se rozhodla do druhého dílu konečně přidat pořádnou multiplayerovou podporu, a to bude asi ten nejzásadnější rozdíl oproti jedničce.

IGI 2 se odehrává krátce po skončení IGI a samozřejmě přichází opět se starými známými postavami, ovšem se zcela novým příběhem a prostředím. Točící se spirála příběhu zavede hlavního hrdinu Davida Jonese, bývalého příslušníka britských elitních jednotek SAS, mimo jiné do Ruska, Lybie a také do Číny, kde se v celkem třech propojených kampaních bude potloukat po vojenských leteckých základnách, přístavech, a tajných vladních místech.

IGI 2IGI 2

Po technické stránce čeká hru vylepšení umělé inteligence, která nyní bude schopná spolupráce, tj. nepřátelé budou umět pracovat "v týmu" a využívat realistickou taktiku boje. Naštěstí ale bude mít Jones sdostatek ultra-realistických prostředků, jakými proti nim bojovat, od jednoduchých pistolí až k těžkým kulometům (samozřejmě nebude chybět možnost hackování apod.).

Po nebývalém úspěchu Operace Flashpoint si Codemasters zřejmě připíší další zářez do pažby, protože IGI 2 vypadá, že ho úspěch nemine.

Žebříček nejprodávanějších her v USA

Krásné nové screenshoty z Haegemonia: Legions of Iron
Připravovanou vesmírnou realtime strategii jménem Haegemonia: Legions of Iron od maďarských Digital Reality (tvůrci například Imperium Galactica I a II) jsme vám představovali již minule. Nyní pro vás máme tři zbrusu nové, výborné screenshoty přímo ze hry.

HaegemoniaHaegemonia

Kdy co vyjde?
Přinášíme vám malý (no, on zas tak malý není) přehled přibližných dat vydání těch nejzajímavějších titulů nadcházejících měsíců.
O čem jsme psali...
 • očekávaná fantasy RTS Battle Realms (preview) byla dokončena, více…
 • Ultima Online se dočká dalšího datadisku, přibude nový příběh a nové potvory, více…
 • realtime strategii s dinosaury v hlavní roli? I to je možné, více…
 • Civilizace III konečně na pultech (preview), více…
 • německá společnost Fishtank Interactive oznámila svůj herní "kalendář", více…
 • také ze Half-Life bude film? více…
 • Art of Magic (recenze) konečně v obchodech, více…
 • a také AvP2 (preview) si již brzy budeme moci zakoupit, více…

  Nejčtenější články týdne
 • vzpomínka Martina Blatného na nezapomenutelný Command & Conquer vyšla v neděli
 • stejně jako výborný článek Martina Zavřela, který se zamýšlel nad výhodami a nevýhodami konzol/PC
 • v pondělí mnoho čtenářů zaujala free onlajnovka ze starověkého Egypta a další gamesa zdarma - Scorched Earth 3D
 • úterý nám přineslo zejména recenzi Martina Jurici na velmi zajímavý titul Art of Magic
 • zřejmě není mnoho lidí, kteří by v souvislosti s internetem někdy nepřemýšleli také o hackerech a samotném hackování… ve středu jim k tomu dal znovu příležitost Martin Jurica
 • vášnivou diskusi rozvířil také článek o novém konzolovém časopisu na českém trhu
 • ve čtvrtek přišel Kamil Gric s výbornou hopsačkou jménem Akimbo: Kung-Fu Hero

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Váno…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

6.  12.  2021 | |1 N/A
Ladislav Novák
Mobily
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

6.  12.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

5.  12.  2021 | |13 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete …

Herní průmysl neustále doprovází jeden odklad za druhým, i tak jsme ale měli v posledním roce stále co hrát. Urodily se výborné kousky skrz všechny žánry a my jsme vybrali ty, které byste neměli minout.

3.  12.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hry