Nový týden: E3 se blíží

E3 se blíží a naše novinková sekce se plní nejčerstvějšími informacemi * Posvítili jsme si na herní reinkarnace * Byli jsme na GDS * Chybět jsme nemohli ani na večírku společnosti Hra01 * A samozřejme jsme pro vás připravili klasickou dávku recenzí a preview
Nový týden: E3 se blíží

Pondělí 1.5. ... Herní reinkarnace

Téma: Herní reinkarnace

Jan Vávra: "Každý, kdo se pohybuje ve světě počítačových her, má své oblíbené hry, na které nedá dopustit. V tomto článku si povíme o tom, jak dnes vydavatelé využívají odkazy herních předků, občas i ke všeobecné spokojenosti." (celý článek)

  

Level 138: Ve znamení Oblivionu

Martin Demiger: "Všichni ho hráli a kdo tvrdí opak, hraje ho dodnes. Řeč je o novém pokračování série Elder Scrolls, jehož kouzlo dostalo do kolen i chlapce z Levelu. Nové číslo známého herního magazínu však nabízí mnohem víc. Třeba novou Laru, trojrozměrné Commandos či Call of Cthulthu." (celý článek)

Plná hra: Hyper Kart - jako Wacky
Bleskovka dne: E3 2006 na Doupěti!

Úterý 2.5. ... GDS 2006

Reportáž: GDS 2006 - Zápisky z vývojářského rande

David Sláma, Petr Kolář: "Tento víkend se v brněnském kulturním domě Rubín uskutečnila Game Developers Session 2006. Na srazu známých i neznámých herních vývojářů ze společností všech velikostí i barev jsme nemohli chybět. Zatímco oni si povídali, sdíleli své názory a vzájemně si předávali informace, my jsme bedlivě poslouchali a chystali pro vás tuto reportáž." (celý článek)

  

Recenze: V jako Vendeta - vražedný verdikt

Martin Zavřel: "Teroristé, nemoci, války. Svět kolem nás je plný děsivých hrozeb. Kam by to mohlo vést, to nám odhalují autoři filmové trilogie Matrix ve svém novém velkolepém trháku. Proč někteří považují tento film za filozofické akční veledílo? To se dočtete právě zde." (celý článek)

Plná hra: Rope Em - chytíte býka?
Bleskovka dne:  E3: Žádné nové GTA se nepředstaví

Středa 3.5. ... Hororová zábava

Recenze: Call of Cthulhu – slizká hrůza

Martin Zavřel: "Od studia, které nám přineslo Oblivion, přichází další výjimečné dobrodružství, jenž můžete prožít očima hlavního hrdiny. Tentokrát jde o mrazivě realistický horor, naplněný až po okraj démonickými bytostmi ze vzdálených koutů prostoru a času. Té nejděsivější z nich H. P. Lovecraft ve svých knihách přisoudil jméno Cthulhu." (celý článek)

  

Preview: Frame City Killer - ještě větší, ještě zábavnější

Martin Demiger: "Na začátku byl jeden kontinent. Potom se rozdělil a vzniklo několik menších. Na nich vznikaly státy. Ty se potom začaly spojovat... až se všechno vrátilo na začátek a většina států se spojila v jeden celek. Také se vám líbí budoucnost, jak ji vidí vývojáři z Namca?" (celý článek)

Herní blesk – Microsoft a rohlíky?

David Marák: "Microsoft nenápadně přistupuje k prodeji jídla. Budeme v budoucnu jíst a pít výrobky s touto značkou? * Nástupce System Shocku bude možná zrušen. Důvodů totiž zrovna není po málu. * Duke Nukem Forever na E3? Proč ne." (celý článek)

Plná hra: Vaznolen - překvapí?
Bleskovka dne: Parodická Groteska má vydavatele

Čtvrtek 4.5. ... Kapesní Daxter

Recenze: Daxter – z poskoka hrdinou

Karel Kališ: "Je to tady, hra, kvůli které by stálo za to si pořídit PSP. Daxter kašle na Jaka a prožívá si zábavné a strhující dobrodružství na vlastní chlupatou kůži. A vy uděláte jenom dobře, pokud se k němu připojíte. Konečně totiž uvěříte, že tento handheld se opravdu může nazývat PS2 do kapsy." (celý článek)

Reportáž: Večírek Hra01 – hoši, děkujeme

Petr Kolář: "Když minulý čtvrtek proběhla prezentace nového vývojářského studia Hra01, nemohli jsme u toho chybět. Akce za účasti zástupců německé společnosti Sunflowers, která dělá producenta pro nově vzniklý tým, tak neunikne ani vaší pozornosti. Dokonce se nám podařilo vyzvědět několik drobností o chystané hře z dílen Hra01." (celý článek)

Nové hry na obzoru - Dračí Doupě nestačí

Petr Kolář: "Dvojčlenná jednotka bude řešit současné problémy v Army of Two * Nebo můžete vyřešit problémy z doby Třetí křížové výpravy jako zabiják v Assassins Creed * Klidně se však ponořte do světa kobek a draků v Dungeons and Dragons: Tactics" (celý článek)

Plná hra: Elu Undersea - nekonečné moře
Bleskovka dne: Oblivion jen pro dospělé

Pátek 5.5. ... E3 klepe na dveře

Jaká bude letošní E3? Čtěte velký přehled Doupěte

Martin Demiger: "Již příští týden se v Los Angeles roztočí kolotoč jménem E3. Electronic Entertainment Expo je největší herní veletrh na světě, a tedy událost roku pro všechny herní vývojáře, distributory, managery... a hlavně hráče! A na co se můžete jako hráči těšit?" (celý článek)

  

Recenze: Townsmen Racing - kopýtka místo kol

Martin Demiger: "V řadě za sebou, tři čuníci jdou. Ťápají si v blátě, cestou necestou. Kufry nemají, cestu neznají. Vyšli prostě do světa a vesele si zpívají... Ptáte se, co má tenhle kvikot společného s novým počinem z dílen německých Handy Games? Překvapivě hodně." (celý článek)

Týden v rubrice Plné hry - hlavně nezešílet

Tomáš Vrána: "Experimental Gameplay se nazývá soutěž, která přinesla mnoho skvělých freewarových her. Mezi nimi je i pomyslná královna On a Rainy Day. Chcete si vyzkoušet sílu papírových lodiček?" (celý článek)

FlashFun: Rural Racer - roztomile malé závody

FlashFun: "Pokud postrádáte mezi flashovými kousky trochu více závodních titulů, rozhodně se poohlédněte po Rural Racer. Máte mimo jiné na výběr, zda-li chcete závodit pouze s počítačem nebo s živým kamarádem." (celý článek)
 
Bleskovka dne: Filmaři pracují na Zaklínači

Sobota 6.5. ... Strom z rukou

FreeHra: On a Rainy Day: Strom z rukou

Autoři Freehry.cz: "Přichází další neotřelé, nápadité, zajímavé a originální dílo určené do soutěže Experimental Gameplay! On a Rainy Day je hra, ve které musíte umožnit proplout papírovým loďkám na vodě za pomoci jakéhosi prazvláštního stromu, jenž je tvořen pouze z rukou!" (celý článek)

AbecedaHer ve zkratce

AbecedaHer: "V uplynulém týdnu vyšel na AbeceděHer kupříkladu návod na Scratches, cheaty na Star Wars: Empire At War, cheaty na Unreal Tournament 2004 či čeština pro Rome: Total War - Barbarian Invasion, ale i mnoho dalšího." (celý článek)

Bleskovka dne: Call of Duty nebude na PC

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |