Nový týden: Half-Life 2 za stopade?!

Recenze her URU Ages Beyond Myst, Baldurs Gate Dark Alliance 2, Hot Wheels World Race, Steamland, Fritz 8 * Pirátství na Ukrajině aneb co takhle Half-Life 2 za stopade? * NAOSTRO: Ptejte se Báry Veselé, PR manažerky firmy Cenega Czech! * Nejočekávanější hry roku 2004: RPG + Akce a adventury * Návod: Šest ženichů a jeden navíc – špičková adventura zadarmo * A to není všechno!
Nový týden: Half-Life 2 za stopade?!

5x tip týdne: Nejočekávanější hry roku 2004: RPG, Pirátství na Ukrajině aneb co takhle Half-Life 2 za stopade?, Návod: Šest ženichů a jeden navíc – špičková adventura zadarmo, Nové hry na obzoru: dobude skvostný Advent Rising letošní prázdniny?, Nejočekávanější hry roku 2004: Akce a adventury

Plná hra týdne: Motocross Becher - lepší než Elastomania?

Pondělí - 23.2.2004 ... Veselé NAOSTRO s Bárou Veselou

Chcete si zanadávat, zaurážet... nebo se prostě jen zeptat na něco zajímavého? Máte možnost, naším dalším hostem v pravidelné sérii NAOSTRO je tentokrát PR manažerka firmy Cenega Czech, slečna Bára Veselá. Čtěte "NAOSTRO: Ptejte se Báry Veselé, PR manažerky firmy Cenega Czech!".

"Báře Veselé je v současnosti 25 let, je svobodná a bezdětná. Jak sama přiznává, spíše než děti plánuje psa. Ve společnosti Cenega Czech pracuje coby PR manažerka již od ledna 2002, do této pozice se dostala díky inzerátu na internetu. Její přítel jí tehdy přesvědčil, aby se na konkurz přihlásila, přestože její znalosti ze světa her byly minimální. To se však s postupem času změnilo a jak mohou sami herní novináři potvrdit, Bára se s přirozenou ladností a obratností perfektně orientuje v portfoliu her společnosti Cenega Czech." (celý článek)

Kamil Gric vám představí "Nejočekávanější hry roku 2004: RPG".

"Je to tak! Dílo proslulého polského spisovatele Andrzeje Sapkowského zavítá do světa počítačových her a alespoň v naší redakci se právem usadilo na trůnu nejočekávanějšího RPG tohoto roku. Zaklínač (v anglickém znění The Witcher) se zařadí do škatulky akčních RPG a věrný své knižní předloze nám nabídne do posledního detailu propracované dobrodružství. Čeká nás tak svět připomínající pozdně středověkou Evropu, kde společně žije několik odlišných ras - lidé, elfové, trpaslíci a skřítci. Nouze není o vzájemné problémy i konflikty, které z povzdálí sledují Zaklínači - profesionálové, dobrodruzi, kteří byli již v ranném mládí vytrénováni k boji s potvorami všech druhů i velikostí. Hra Zaklínač sází na ..." (celý článek)

   

Nový článek Pavla Černohouse je nadepsán "Recenze: URU Ages Beyond Myst – oživená fantazie" z čehož si asi každý sám dokáže odvodit, že se jedná o recenzi na nejnovější pokračování legendárního Mystu.

V roce 1987 založili bratři Rand a Robyn Miller společnost Cyan Inc a jejich prvotinou byla hra The Manhole, pravděpodobně vůbec první interaktivní produkt na tehdy se rodícím CD-ROM médiu. Následovaly hry Cosmic Osmo a Spelunx, všechny směřované hlavně na dětské publikum. Pro budoucí vývoj začínající firmičky však byl daleko důležitější jiný společný ukazatel. V době vzrůstající popularity akčních her přišli bratři Millerové s hrami, které byly zábavné a přitom naprosto nenásilné. V čem spočíval jejich úspěch? Jednou ze základních lidských tužeb je bezesporu touha objevovat neznámé a rozšiřovat hranice světa ..." (celý článek)

  

Plná hra: SAS - písečný skalp

Bleskovka dne: Sedm nových obrázků z Unreal Tournament 2004

Úterý - 24.2.2004 ... Half-Life 2 za sto padesát korun?

Jste opravdu netrpěliví a chtěli byste si Half-Life 2 zahrát už teď? Můžete to zkusit, vždyť na Ukrajině už ho prodávají. Nevěříte? Pak si musíte přečíst článek "Pirátství na Ukrajině aneb co takhle Half-Life 2 za stopade?" od Honzy Morkese.

"Alex si už desítky let užívá svobody v zemi neomezených možností, Spojených státech. Jeho rodnou zemí je ale Ukrajina. Když se na přelomu roku opět vrátil do země, kde strávil své první roky života, navštívit své vzdálené příbuzné, nemohl uvěřit svým očím. Při procházce ulicemi Kyjeva narazil na stánek, ve kterém se dalo za pár korun (resp. hřiven) pořídit herní pecky, o kterých si může obyčejný západoevropský pařan nechat jen zdát. Místo aby nad celou záležitostí mávl rukou, rozhodl se vše zdokumentovat a po příjezdu do Ameriky rozhlásit do světa. Možná jste zaznamenali na herních webech či v jejich papírových protějších zprávičku o nelegálním prodeji pre-alphy Half-Life 2 na Ukrajině. Zdrojem těchto informací byl právě Alex. Rozhodli jsme se nespokojit se s pouhou notickou, a tak jsme Alexe kontaktovali a z naší rozpravy vznikl tento článek." (celý článek)

  

Recenzi Baldur`s Gate 2: Dark Alliance pro vás připravili šéfredaktor spolu s Katkou Bínovou v článku "Recenze: Baldurs Gate Dark Alliance 2 – zapomeňte na PC".

"Skalní fanoušci klasických „Dungeons and Dragons“ RPG na PC budou nicméně namítat, že jejich modla Baldurs Gate (se svými následovníky Icewind Dale, Neverwinter Nights nebo Dungeon Siege) ukázala, jak primitivní zábavou božsky hratelné Diablo bylo. S přimhouřenýma očima totiž jmenované tituly nabídly podobnou hratelnost, ale rovnoměrněji rozloženou mezi další zábavné elementy, jako byl průzkum měst, komunikace s NPC postavami, řešení nezměrného množství zajímavých a zajímavějších úkolů, management skupiny hrdinů místo jedné postavy bez špetky osobnosti a konečně mnohem košatější soubojový systém, ve kterém jste mohli vše dělat s přispěním automatiky a vyloženě akčně, opravdová zábava nicméně spočívala v pauzování a ovládání všech postav od lučištníka přes kouzelníka až po válečníka. A navíc ta úžasně detailní kreslená grafika..." (celý článek)

  

Pravidelný pohled do zákulisí herního byznysu si pro vás připravil Kamil Gric v článku "Byznys hrátky: GameBoy coby důmyslná bomba?".

"Začátek nového roku je vždy ve znamení mnoha anket. Kromě vyhlášení nejlepších her na stránkách většiny významnějších herních magazínů by pak vaší pozornosti neměly uniknout speciální ceny s dlouholetou tradicí. Mezi ty vůbec nejznámější se řadí vyhlášení her roku, o které se již po sedmé pokusí Akademie interaktivní zábavy (AIAS). Organizace sdružující známé vývojáře a vydavatele (Sony, EA, Activision...) před několika dny oznámila nominace her s rokem výroby 2003. Díky účasti známých vydavatelských společností nepřekvapí finalisté trochu komerčnější, než bývá u podobných soutěží zvykem. I tak se však dostalo na několik méně známých (ale o to ambicióznějších) titulů." (celý článek)

Plná hra: Ping ball - nesmrtelné pinkání míčkem

Bleskovka dne: Stahujte demo PC verze Colin McRae Rally 4!

Středa - 25.2.2004 ... Návod na hru 6 ženichů a 1 navíc

Obrovský návod na skvělou kreslenou freewarovou adventuru 6 ženichů a 1 navíc od brněnského týmu Enteron pro vás připravil David Vlach. Více v článku "Návod: Šest ženichů a jeden navíc – špičková adventura zadarmo".

"V bankomatu byla zaseklá platební karta, stačilo jenom stisknout tlačítko redial a pak potvrdit transakci. Nejsem žádnej rozhazovač, ale pro jistotu sem vybral co nejvíc. Pak jsem zamířil k hájovně, kterou zatím statečně bránila trojice krvežíznivých pudlíků. Na pařezu se válela motorová pila, kterou by měl mít každej správnej chlap. Vykopnul jsem plot a zašel se podívat na paseku. Seděl tam indiánský náčelník a stejně jako v jednom filmu, tenhle byl taky nemluva. Vzal sem si aspoň klacek z jeho ohniště. Pak jsem se vrátil do města a zašel do sex shopu, kde se válel na stole něčí klíč. Jako soukromý očko určitě přijdu na to, kdo je jeho majitel. Jakmile jsem poznal celý město, zamířil jsem do vily pana Smitha." (celý článek)

  

Co říkají herní celebrity na současnou politiku? "Vox Populi: Dost bylo Špidly, říkají herní osobnosti".

"Nejsem z ní nijak nadšen. Některé nepopulární kroky jsou holt nutné a bude je muset dělat vláda jakákoliv, nicméně nesouhlasím, aby zvýšení daně u některých výrobků bylo kompenzováno plošnou výplatou jednorázových dávek, která bude stát 8 miliard a spolkne všechny takto vybrané peníze navíc. Bohužel nevidím moc reálně změnu k lepšímu, ani když ji vystřídá vláda jiná (pravděpodobně ODS), jelikož jsou v čele státu pořád stejní lidi, jen si každých pár let vzájemně vymění místa. A volební zákony si sami schválili takové, aby byli pokaždé volitelní, i když by lidé dávali hlasy jiným osobnostem. Fakt nevím, jak by se tato situace dala změnit - možná až ekonomika skutečně klesne až na totální dno, tak začnou dělat nějaká pořádná a prospěšná rozhodnutí." (celý článek)

Tomáš Vrána nespal, nejedl, nevylučoval, jen aby mohl pařit skvělé malé závody. Výsledek jeho snažení? Článek "Recenze: Hot Wheels World Race – síla jednoduchosti".

"Ač je to podivné, v Hot Wheels: World Race (dále jen World Race) se dostáváte do víru událostí, které v konečné fázi tvoří jeden veliký příběh. Samozřejmě, jediným viděným prvkem je závodění, závodění a zase jen závodění, avšak autoři nám situaci, proč vlastně závodíme, do jisté míry objasnili. Slyšte tedy pointu až z daleké budoucnosti. Před tisíci lety žila na naší planetě určitá skupina, respektive komunita závodníků vyššího řádu, kteří nechali po celém světě vybudovat spletitou síť dálnic. Když udeřila veliká katastrofa, tito lidé ukryli svůj geniální výtvor do jiné dimenze, aby zamezili jejímu zničení." (celý článek)

  

Plná hra: Vesmírná střílečka - co dodat

Bleskovka dne: Sam Fischer opět v akci ve Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Čtvrtek - 26.2.2004 ... Steamland - bláznivá recenze na ještě bláznivější hru

Titulkem jsem vlastně řekl všechno, takže tady to je: "Recenze: Steamland – jak se ničí herní recenzenti".

"Ale zpět ke Steamlandu. Představ si, papírku, že na vzdáleném světě se vyvinula civilizace robotů. Velké ocelové vláčky vesele poskakovaly po železnicích, mírumilovní roboti nezištně pracovali ve jménu štěstí a prosperity a staré ozubené kolo, památka jejich předků, jako zlaté slunce ozařovalo jejich radostné zítřky. Jedné noci zlomyslný vládce Khon-Kaa-Doo, hnán převelikou závistí, snížil se k ohavnému činu. Vyslal své vojáky z cílem uloupit vzácný artefakt. Hrdinné vojsko robotů stíhalo ničemy, avšak ti se ukázali být ještě prohnanější, než by kdo čekal. Zatarasili za sebou koleje velkým balvanem a uprchli. Pro národ robotů to nebyla jen potupa - znamenalo to začátek vražedné války… (Slovo „daedly“ se však také dá přeložit jako „nudný“… pozn.red.:-)" (celý článek)

  

Co se na nás chystá, co se na nás valí a co nás nemine? To vám prozradí článek "Nové hry na obzoru: dobude skvostný Advent Rising letošní prázdniny?".

"Už první obrázky ze hry vypadaly úchvatně, a nejinak je tomu i u těch nových. Nových informací je poskrovnu, ale určitě nebude na škodu připomenout ty, které už známe. Studio GlyphX Games je uskupením především počítačových grafiků, kteří se rozhodli, že se pustí do tvorby hry. Zatím jim to jde docela od ruky. Příběh pro ně píše vyhlášený sci-fi spisovatel Orson Scott Card, takže se můžete těšit na pořádnou space-operu. Osobně bych čekal něco na způsob ještě o něco velkolepějšího Pátého Elementu (a jestli jste tenhle film neviděli, utíkejte to napravit!). Hlavní roli hraje civilizace jistých Hledačů, kteří se snaží zničit lidskou civilizaci. To si samozřejmě nemůže lidstvo nechat jen tak líbit, takže začíná boj. A vy jste ten, kdo by měl člověčenstvu vybojovat právo na život." (celý článek)

   

Plná hra: TOM3K[H4CK3R] - Jen jeden den v redakci

Bleskovka dne: Chicago 1930 CZ dnes na pultech obchodů!

Pátek - 27.2.2004 ... Nejočekávanější akce a adventury roku 2004

Honza Morkes připravil obsáhlý článek pojímající snad nejobjemnější typ her, na který dnes můžeme narazit. Které se budou snažit uchvátit naši peněženku v roce 2004? Dozvíte se v článku „Nejočekávanější hry roku 2004: Akce a adventury".

"Pokud nepočítáme exkandidáta na amerického prezidenta Liebermana a dvě sta padesát organizací na ochranu mravnosti mládeže, nenajdeme asi nikoho, kdo by alespoň na chvíli nepropadl kouzlu GTA. Letos se s největší pravděpodobností dalšího dílu bezkonkurenčně nejžalovanější hry na světě nedočkáme, ovšem u Atari nám připravují důstojnou náhradu. Driver 3, respektive Driv3r. Třetí díl známé hry nebude tak svázán s řízením, jak tomu bylo doposud. Po vzoru svého slavnějšího kolegy budete moci z automobilů, lodí, motorek anebo autobusů vystupovat a následně si vybírat další dopravní prostředky dle libosti. ..." (celý článek)

  

Náš šachový guru Martin Boček změřil síly s novým šachovým programem Fritz 8. Jak se mu hrálo se dozvíte v článku "Recenze: Fritz 8 – šachový program se vším všudy?".

"Situace je tedy velmi prostá. Pokud to s „hrou králů“ myslíte vážně, o FRITZovi byste měli začít velmi vážně uvažovat. Přitom nehraje roli, zda-li zatím jen mlhavě tušíte, že kůň táhne do L a dát mat je cílem hry nebo jestli hrajete v klubech a s přehledem vyhráváte soutěže – tenhle program má pro každého něco. Nováčkům tak nabízí různé tréninky zahájení, středních částí hry i koncovek. Můžete si také zapnout „trenéra“, který vás bude v průběhu hry upozorňovat na chyby a který vám udělí množství rad. Pro pokročilé hráče je určena analýza dohrané partie, mimo to si mohou projít rozsáhlou (obsahuje cca 320.000 partií) databázi historických her světových mistrů. A experti si mohou zahrát proti počítači různé simultánky, časovky…" (celý článek)

   

Dobré vrány se vracejí aneb "Game4U, číslo 39: Duke Nukem Manhattan Project – návrat legendy" od Tomáše Vrány.

"Základním pilířem celé hry je bezpochyby samotný Duke a jeho sarkastické poznámky, které naštěstí nechybí. Pak tu máme klasicky jednoho zloducha jménem Morphix, snažícího se o dobytí naší malé, leč velice produktivní planety. Je tu také hromada dívek, o jejichž srdce bude náš hrdina usilovně bojovat, neboť krásné slečny z celého světa byly polapeny, aby sloužily jako živý štít. Absenci nezaznamenalo ani pětadvacet druhů nepřátel (včetně bossů), z nichž někteří jsou vaši staří známí. Letmo připomenu jen Pig-Cops, neboli prasata v policajtské uniformě s brokovnicí v ruce. K jejich likvidaci využijete během hry „pouhé“ devatero zbraní." (celý článek)

  

Plná hra: Moucha - chyťte ji!

Bleskovka dne: Singles poráží Sims

Sobota - 28.2.2004 ... Adrenalinové závody v demu Colin McRae Rally 4!

Pravidelná sobotní seance u nejlepších downloadů tohoto týdne by samozřejmě měla začít asi největší peckou, totiž demem na Colin McRae Rally 4. Mimoto pro vás však máme také dema titulů Gangland a X2 The Threat nebo videa z her The Sims 2 a Van Helsing. Hltejte článek "Nová mega: adrenalinové závody v demu Colin McRae Rally 4! ".

Plná hra: Motocross Becher - lepší než Elastomania?

Bleskovka dne: Časopisy s konečnou platností nezdraží

Downloady týdne: The Sims 2 - první polibek (video), X2 The Threat - hratelná demoverze, Raven Shield - patch z 1.41 na 1.53 CZ, Raven Shield - patch z 1.0 na 1.53 CZ, Call of Duty - betapatch v1.3, Colin McRae Rally 4 - demoverze ke stažení!, Conan - finální demo, Onimusha 3: Demon Siege - intro

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A