Nový týden: Half-Life 2 znovu na scéně!

Recenze her Breed, Sonic Heroes, Trainz 2004, Championship Manager 03/04, Bad Boys 2, Hledá se Nemo * Vox Populi: přezdívky herních osobností aneb proč je Čedič Čedičem * Vampire The Masquerade: Bloodlines – upírské hody v rytmu Half-Life 2 * Vládci herního světa, 3. část - Peter Molyneux * Level 112, Score 122 * A další zajímavosti!
Nový týden: Half-Life 2 znovu na scéně!

5x tip týdne: Recenze: Breed - „Halo-killer“ přichází, Vampire The Masquerade: Bloodlines – upírské hody v rytmu Half-Life 2, Doupě hledá superredaktora, Level 112: tři skoro dokonalé hry a Revenant CZ navrch, Recenze: Hledá se Nemo: Nemův podmořský svět zábavy

Plná hra týdne: Fishead 3 - s rybí hlavou dobyl svět

Pondělí - 5.4.2004 ... Zklamání jménem Breed

Britsko-německá sci-fi 3-D ak-ce - Breed. Měla to být smělá konkurence pro HALO, ale jak se ukazuje, byly to jen vyhypované žvásty. Víc už Zdeněk Němeček v článku "Recenze: Breed - „Halo-killer“ přichází".

"První, čeho si po spuštění hry všimnete, je bezesporu sada ikonek v levé horní části obrazovky. Ty slouží k zadávání příkazů vašemu týmu. Většinu misí totiž absolvujete ve čtyřčlenném týmu. Standardní složení je dva pěšáci, sniper a těžký kulometčík. Mezi jednotlivými členy lze pohodlně přepínat a vybraný člen se pak stává vůdcem týmu. Pokud se vám nyní rozzářila očka a čekáte taktickou akci ve stylu H&D, musím vás ihned vyvést z omylu. Breed je čistokrevná akce a pokud budete používání příkazů ignorovat, nic se nestane." (celý článek)

  

Konkurenční magazín BonusWeb má nového šéfredaktora. Pokud mu chcete položit jakoukoliv otázku, můžete tak učinit pod článkem "NAOSTRO: Ptejte se Ondřeje Zacha, nového šéfredaktora BonusWebu".

"Ačkoliv již na základní škole jsem se "věnoval" hrám, pořád ještě zbývalo dost času na kolo či fotbálek na hřišti. Střední škola byla jiná - žádné holky ve třídě, automat na Colu za rohem, pohyb omezující se na často citované surfování po internetu... zkrátka ideální líheň skutečných počítačových hráčů :-). A že jich bylo. Když jsem pak ve čtvrtém ročníku zjistil, že váha ukazuje nemilosrdných 103 Kg, přišel čas na radikální změnu. Po prázdninách jsem si odbyl svoji epizodku na MatFyzu už podstatně lehčí, prakticky během roku jsem zhubl na 69 Kg (což už bylo ale zase málo)." (celý článek)

Šéfredaktor Martin Zavřel se spolu s novým nadzvukovým ježkem propařil mnoha hodinami nových dobrodružství. Jaké to bylo vám poví v článku "Recenze: Sonic Heroes – tentokrát jako tým".

"Fanoušci Sonica a pamětníci jako jsem já by se měli před touto hrou držet na pozoru – hrozí totiž, že v nostalgické touze po vzkříšení starých vzpomínek si hru stejně koupí a navíc: budou ji navzdory protichůdnému designu hrát až do konce s příjemnými pocity návratu ke kořenům, ačkoliv je každou druhou chvíli bude otravovat střídání postaviček či pohled na graficky smutnější pasáže úrovní (aby bylo spravedlnosti učiněno zadost, musím nicméně vyzdvihnout, že jsou určité pasáže hry, kdy grafika předvádí mohutné loopingy nad zbytkem úrovně – podobně jako byly třeba vysuté dráhy ve WipeOutu – a pohled na hru tak příjemně překvapí)." (celý článek)

  

Plná hra: Sea Raider - hluboko dole

Bleskovka dne: Eidos plánuje - bude Tomb Raider 7, Hitman 4 a Deus Ex 3

Úterý - 6.4.2004 ... Bloodlines - upírská akce alá Half-Life 2

Half-Life 2 bude velká věc. O to větší, že na jeho enginu poběží také další tituly. Jedním z nich je i Vampire: The Masquerade - Bloodlines. Více se o něm dozvíte v článku "Vampire The Masquerade: Bloodlines – upírské hody v rytmu Half-Life 2".

"Sami tvůrci definují Bloodlines coby mix akce a RPG, což je kombinace známá například z proslulého kyberpunkového thrilleru Deus Ex a právě ten je v závislosti na těchto okolnostech považován za vzdáleného příbuzného a zároveň srovnávací laťku pro Bloodlines. Hra čerpá z bohaté mytologie vampýrů, kteří žijí před lidmi v utajení, a kteří si i přes svou sílu a nepochybné schopnosti na lidskou přesilou, jenž jim v minulosti uštědřila mnohé rány, netroufají. Lidská rasa už v existenci upírů nevěří a ten kdo se ji snaží evidentními důkazy přesvědčit o opaku, bývá zavrhnut coby prachsprostý blázen." (celý článek)

  

Určitě jste si v mládí hráli s vláčky a snili o tom, jak jednou budete mít v pokojíčku obrovský model železnice. Jo, tak přesně tohle se Honzovi Morkesovi nikdy nesplnilo. Má z toho trochu psychické problémy, a tak jsme mu do redakce museli pořídit alespoň hru Trainz 2004. Jak to dopadlo? Čtěte článek "Recenze: Trainz Railroad Simulator 2004 CZ - Vlaky : Letadla 5:0".

"Mrzet vás nemusí ani případná absence kreativity, protože spousta tratí je už ve hře dopředu připravena, eventuálně přístupná k editaci. Stačí si tedy jen vybrat lokomotivu dle momentální nálady a vydat se brázdit s ní koleje. Pokud ale zrovna nebudete mít chuť usednout do strojvůdcovské sesle, můžete vyzkoušet řemeslo výhybkářské a pokusit se na rušných úsecích trati dirigovat vlaky tak, aniž by se jejich cesty někde zkřížily. Poslední možností je přibrat si k tomu navíc starost o okolo stojící průmyslové objekty a snažit se je dostatečně zásobovat surovinami, které potřebují (například dovážet do elektrárny tolik uhlí, aby nemusela omezit provoz)." (celý článek)

  

Jako každé úterý jsou tu také "Byznys hrátky: Hry ovládané myšlenkami? Realita!", tentokrát už ovšem pod vedením Martina Bočka!

"A jak se Mind Balance hraje? Jakási žaboidní potvora v roli provazochodce vyráží na dlouhou cestu přes propast. Ovšem k tomu je potřeba značné dávky rovnováhy – a tu musíte žabákovi dodat právě vy. V rozích obrazovky jsou pestrobarevné čtverce, s jejichž pomocí můžete ovládat stabilitu provazochodce. Jak? Snímače sledují aktivitu celkem šesti různých částí mozku, zodpovědných za zpracování světla, zrak a halucinace. Čtverce, s jejichž pomocí žabáka vyvažujete, mají různé barvy, takže „blikají“ na různých frekvencích a mozek na ně jinak reaguje. Takže když zaměříte pozornost na jeden z nich, změní se mozková aktivita, snímače to zaznamenají a hra zareaguje." (celý článek)

Martin Zavřel se s chutí prokousal novým číslem Oficiálního PlayStation 2 magazínu. Jeho postřehy si můžete přečíst v článku "OPS2, dubnové číslo – první válečný horor a další premiéry".

"Po nádherné celostránkové reklamě na plošinovku Whiplash (roztomilí zvířecí hrdinové silně připomínají Ice Age a navzdory relativně průměrné hratelnosti hry jí tak dodávají mimořádné kouzlo) následuje vážně-nevážný otvírák na téma „co všechno je důvodem, proč je hraní o samotě lepší než ve více lidech“. Rubriku novinek, nazvanou „TNT“, zdobí například Jak III a Ratchet 3, graficky úchylná, drsně detektivní akce Killer 7 od tvůrce Resident Evil série, obrázky z PS2 odnože Call Of Duty nebo zajímavý rozhovor s Petrou Holubovou, obchodní manažerkou Cenegy." (celý článek)

Plná hra: Fishead 3 - s rybí hlavou dobyl svět

Bleskovka dne: Česká modifikace pro Half-Life 2

Středa - 7.4.2004 ... Doupě hledá superredaktora

Je to tak! Umíte psát? Chcete si to alespoň vyzkoušet, změřit síly? Pak neváhejte a čtěte článek "Doupě hledá superredaktora".

"Nejen na základě těchto zjištění jsme nakonec po delším a namáhavém přemýšlení usoudili, že naše (jinak jistě skvělé) stránky nečtou snad jen pouze lidé, kteří se chtějí dozvědět něco nového ze světa počítačových her, ale i tací, kteří by rádi v té samé oblasti zkusili vyniknout právě i jako autoři. A právě všem takovým jedincům jsme se tedy rozhodli dát alespoň částečnou příležitost něco dokázat a přicházíme za tímto účelem s myšlenkou nové rubriky čtenářských článků. Jelikož však pouhé otištění na Doupěti by alespoň ze začátku pro každého nemuselo být zrovna tou pravou motivací k co nejlepšímu výkonu a jelikož jsme tu vesměs vesměs hravé a soutěživé typy, rozhodli jsme se pro dobré odstartování této novinky vše ještě navíc okořenit větším množstvím napětí." (celý článek)

Honza Morkes se připravil další díl Vox Populi na téma "Vox Populi: přezdívky herních osobností aneb proč je Čedič Čedičem".

"Vreco :-)

Když jsem byl malý, jezdil jsem na tramp. Všichni tam měli přezdívku a po nějaké době jsem ji vyfasoval i já. To mi bylo jedenáct-dvanáct let. A protože je šikovná a má pět písmen, což bylo v letech 92/93 ideální pro pojmenovávání se v počítačových hrách, používal jsem ji i tam a následně i na internetu, kde žádný jiný Vreco nefiguroval. A tak mi zůstala dodnes. Někteří partneři si dodneška myslí, že je to mé skutečné jméno, a nejednou mi došel poštou dopis pro "Vážený pan Vreco" :-)" (celý článek)

A ještě jednou Hozna Morkes, tentokrát nikoliv v roli vyzvídače, nýbrž recenzenta. Fotbal, to je hra! Více v článku "Recenze: Championship Manager 03/04 - naposledy nejlepší?".

"Znalci série budou ve hře jako doma. Championship Manager 03/04 je totiž vlastně jen jakýmsi samostatným datadiskem rok starého Championship Manageru 4 (jedná se ale o samostatnou hru, nemusíte vlastnit CM4). Hra běží stejném enginu, využívá stejných principů, pouze byla aktualizována, mnohé věci vylepšeny, pár novinek přibylo (nevěřili byste, kolik různých možností může obsahovat obyčejná smlouva o prodeji hráče - hra umožňuje dokonce společné vlastnictví hráče dvěma kluby) a hlavně se zbavila velkého množství chyb, které mnohým CM4 znechutily." (celý článek)

  

Plná hra: Wally - mraveneček v hlavní roli

Bleskovka dne: Ubi Soft získal Far Cry a míří s ním na konzole

Čtvrtek - 8.4.2004 ... Mizerové podruhé

Oba filmy Mizerové se mohou pyšnit pro mnohé neodolatelným kouzlem typických amerických akčních filmů z 80. let. Jen v trochu novém vydání. Jak dopadlo herní zpracování dvojky, to se dozvíte v článku "Recenze: Bad Boys 2 – ovládnou zlí hoši herní svět?".

"Tak nějak by se dal nazvat systém, kdy hrajete střídavě za jednoho ze zmíněných dvou policistů. Veškeré dění přitom sledujete z pohledu třetí osoby. Autoři se před vydáním hry dušovali tím, že si hráč bude moci libovolně zvolit, za kterou z postav chce aktuální misi odehrát. Pravda je to však pouze napůl. Opravdu si zahrajete za oba hrdiny, má to ale malý háček. Mise, kdy hrajete za Mika nebo Marcuse, jsou totiž pevně dány. Každý takový přechod je podbarven animací nevalné kvality." (celý článek)

  

Řítí se na nás druhý Shrek! A co dál? Čtěte článek "Nové hry na obzoru: obludný zelený obr Shrek znovu zasahuje!".

"Shrek 2 bude samozřejmě těsně souviset s druhým filmovým pokračováním. V roli Shreka a jeho společníků budete cestovat po stejných lokacích, občas plnit stejné úkoly a potkávat známé postavy. Celkem může hráčova tlupa obsahovat až čtyři postavy, na výběr dostane z deseti různých - některé z nich budou původní, ve filmu se nevyskytující. Obdobně to bude s lokacemi, mnoho z nich poznáte z druhého filmu, dočkají se ovšem značného rozšíření nebo přibudou zcela nová místa. Každá z postav by měla vládnout poněkud odlišnými schopnostmi, díky čemuž se bude hodit k plnění odlišných typů úkolů. Tvůrci hodlají do hry zabudovat také podporu multiplayeru a zvláštních miniher." (celý článek)

     

Jaké je nejnovější číslo magazínu LEVEL vám prozradí Honza Morkes v článku "Level 112: tři skoro dokonalé hry a Revenant CZ navrch".

"Přiznám se, že Pottermánie je mi celkem cizí, na druhou stranu herní Harry Potter mě celkem bavil, takže mě docela zaujaly informace o připravovaném třetím dílu příběhu kouzelnického teenagera. Dubnové preview tím ale v žádném případě nekončí. Naopak, dozvíte se také o motorkářské akci Axle Rage, upírce BloodRayne 2 anebo jak se hraje TOCA Race Driver 2. Pobavilo mě také sebevědomí dvou konkurentů na trhu s fotbalovými manažery - nedávno rozešlých Sports Interactive a Eidosu. Jelikož nenašli společnou řeč, rozhodli se vydat se každý svou cestou. Hry zatím vypadají docela podobně, takže bude velice zajímavé sledovat, kdo se bude smát naposled. Zatím totiž samochválou hýří oba protivníci." (celý článek)

Plná hra: Bound Around - hurá do světa

Bleskovka dne: AKTUALIZOVÁNO: Half-Life 2 o sobě opět dává vědět – stahujte nové trailery!

Pátek - 9.4.2004 ... Kde je sakra ten Nemo?!

Jirkovi Maškovi je sice něco přes dvacet, ale fakt, že si libuje ve hrách typu "Hledá se Nemo: Nemův podmořský svět zábavy" ještě o ničem nesvědčí, ne? Anebo jo?!

"Hra určena primárně pro děti by neměla být složitá na ovládání a již první dobrodružství Nema toho bylo důkazem. Co se dalo udělat jednoduše, vytvořili tvůrci právě tak, co se dalo udělat složitě, bylo výtečně zjednodušeno. K ovládání je proto zapotřebí pouze myši, s kterou vykonáváte všechny potřebné akce, ať již klikání na jednotlivé objekty (které jsou dostatečně velké) či manipulaci Nema v závodech." (celý článek)

  

O novém vydání magazínu SCORE vám všechno poví Jirka Černý v článku "SCORE 122 - tučňákovo číslo".

"Zvláštní pozornost věnujte rubrice SuperCheatů, zvláště ten poslední k Terminator 3: Rise of the Machines má velmi zajímavý efekt. Tipy a triky se točí kolem Prince of Persia: The Sands of Time, k dispozici je i rozsáhlý návod na Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark. Na dopisy logicky odpovídá nový šéfredaktor a čtenář vrací úder u titulů Sim City 4, Posel Smrti, Need for Speed: Undeground a Riskuj. To je pro tentokrát s výjimkou manuálu k přiložene plné hře Soldiers of Anarchy, já se vracím zpět do Pražské ZOO stihnout program krmení lachtanů. Tučňáků mam totiž po tomto čísle SCORE už na delší dobu dost. Ehhh, mimochodem - nevíte kolik stojí předplatné takového tučňáka na měsíc, potřebuju to nutně do soutěže o Lords of EverQuest.." (celý článek)

Kdo je to Peter Molyneux? Že jste to jméno ještě nikdy neslyšeli? Nezahálejte ani minutu a čtěte článek "Vládci herního světa, 3. část - Peter Molyneux".

"V roce 1989 zaznamenal Molyneux první větší úspěch se strategií Populous. Populous se vymykal ostatním strategiím zvláštním pojetím herního systému. Nešlo jen o perfektní hratelnost a skvělé navržení, ale o pocit „bohorovnosti.“ Populous se prodaly 4 miliony kopií! To zajistilo Bullfrogu finanční zajištění na několik let dopředu a Peter a jeho kolegové si tak mohli vesele tvořit dál. Krátce po Populous vydali další strategii – Powermonger. „Powermonger vyšel příliš brzy po Populous a zdá se, že když hráči zjistili, že to není druhý díl jejich oblíbené strategie, tak na hru zanevřeli.“ Tak okomentoval úspěch/neúspěch této strategie sám Molyneux. Ale zcela jistě neměl stoprocentní pravdu – milion prodaných kopií hovoří jasně." (celý článek)

Plná hra: Kill Bill 2 - the game

Bleskovka dne: Nové akční 3D RPG Vision od týmu Altar Interactive

Sobota - 10.4.2004 ... (Skoro)nová videa z Half-Life 2

Co pro vás máme tentokrát? Tři téměř nové trailery z Half-Life 2! A dále pak také trailery z takových pecek jako STALKER: Shadow of Chernobyl, Galleon, The Bards Tale, Metal Gear Solid 3, Serious Sam 2 a dalších. K tomu vám nabízíme demoverze her Chicken Shoot Easter 2004 Edition, Trackmania nebo plnou hru The Elder Scrolls: Arena. Tak nad čím ještě váháte? Čtěte článek "Nová mega: staronová videa z Half-Life 2!" a stahujte nové downloady!

Plná hra: Pálí ti to? 2- a jak jste na tom vy?

Bleskovka dne: Stahujte ZDARMA Deus Ex: Invisible War Soundtrack!

Downloady týdne: Live for Speed - nové demo, Laser Squad Nemesis - zkušební singleplayerová verze, Metal Gear Solid 3 - "Camouflage" trailer, Gangland - patch v1.2.1, Hidden and Dangerous 2 - patch v1.05, Half-Life 2 - nové "Coastline" video, Half-Life 2 - nové "Striders" video, Half-Life 2 - nové "Psyche" video

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |